Krtek - a je to



host - 41.220 (?)
26.6.2008 17:24

V kterém OBI jste je koupily? U nás v Ostravě o nich nic neví a nemají je na skladě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 188.68 (?), 20.3.2008 9:30

Uběhlo 2,5 roku od mého úvodního článku a předcházející příspěvek mi připoměl, že bych také mohl vyhodnotit svoje dlouhodobé zkušenosti z boje proti krtincům.
Pasti Farilia, i když silně zkorodované, stále perfektně slouží a bez problémů odstraňují ze zahrady všechny zvenku příchozí krtky.
Používání gumových rukavic (jedny specielně jen pro zacházení s pastí) je samozřejmostí.
Jakmile se objeví krtince (na zahradě jsem jenom zhruba každý druhý víkend, proto to množné číslo), založím pasti a pak již jenom kontroluji výsledek (spolupracuje soused-kamarád). Nikdy se nestalo, že by doba od založení pastí do úspěchu byla delší než 3 dny.
Je třeba mít na paměti, že mít zahradu bez krtinců je stejná, nikdy nekončící práce, jako např. mít posekaný trávník, mít shrabané listí, mít záhony bez plevele a tak dále.
Všem návštěvníkům tohoto webu přeji i pro sezónu 2008 zahradu bez krtinců.
Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.235 (?), 20.3.2008 11:26

Přátelé, mne jste přesvědčili! Bojuji s krtkem prostřednictvím trubkových pastí (kupovaných i vlastní výroby) několik let jen s malými úspěchy. Humanita stranou - odpoledne vyrazím do OBI pro pasti Farilia a o velikonocích zahájím ofenzivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.3.2008 12:51

Boj proti krtkům mi tak trochu připomíná válku ve Vietnamu - jsou hluboko pod zemí, mají nesčetně chodbiček a veškeré snahy jsou téměř zbytečné. Nechápu, jak je to možné, ale nemáme na zahradě ani jednoho krtka -(ne, že by se mi po nich stýskalo). Že by jim opravdu vadily naše kočky?  Všechny zdravím a přeji žádné krtky!!  - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 20.3.2008 13:21

Kočky mu určitě nevadí, máme 2, celé dny jsou na zahradě, chytají myši, ale krtci se vesele činí. S pozdravem Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.50 (?), 27.3.2008 9:24

Strašně moc děkuji za nápad a radu. Jsme nešťastní, když přijedeme na chatu a místo trávníku je skoro pole, místo bosky po trávě, tak se vyhýbáme blátu. Díky a moc a moc pěkný den a celý život.

Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.50 (?), 1.4.2008 10:05

Ahoj všichni,

tak v pátek jsme koupili v OBI dvojici pastí - za 89,-- Kč.

V sobotu nastražili, v neděli se koukli, zatím nic, znovu jsme ji nastražili, jinam, tak uvidíme, až na zahradu přijedem, jestli se nám chytí.

Moc se mi tyhle stánky zamlouvají, je to praktické a hezké čtení. Díky za rady a pěkný den

Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.144 (?), 2.4.2008 19:35

Vážená Dášo článek xxx.xxx.104.144 (?), z 20.3.2008 0:06 Loni 4.3.07 --- Rok je pryč a jsem tu opět.Rekapitulace-od jara do podzimu-po jarním úspěchu-ani jeden.V prosinci dva krtkové-ale kusy!!!V únoru 2008 jeden.Objevil jsem patrně vstupní metra na pozemek a ty tři páry pastí Farilia z OBI používám stále.Jsou již značně zkorodované, neb jsou nastraženy stále a čekají na vetřelce.Zahrada cca 1 ha stále bez hromad.U souseda o 50 metrů dále, na té samé ploše jsem napočítal 138 hromad a některé ve velikkosti 1m x 0.5m.Je to louka, tak na to prdí... Zimy jsou mírné a kluci makaj fest.Hryzce jsem dostal do klešťové jenom jednoho do Farilek nechce - je chytřejší a vidí.Trubkových jsem vyrobil 6 druhů, ale bez výsledku, vždy bylo zahrnuto půdou. 8 kusů hryzce jsem ulovil pomocí vzduchovky v průběhu roku 2007.Vzdušku zafixuji pomocí dvou vidliček/jako na ryby/ do otevřené nory-sedím a čekám-chce to trpělivost, ale úspěch je odměnou.Hryzoun je profík a někdy nejde nakonec a začne hrnout.Stačí na otvor položit list a má vztek a jde ho nejdříve odstranit.Ve chvíly- kdy se pohne list-střílím - a je to.V pondělí jsem byl opět pozván k požárníkům do areálu na krtky - smlouva - co kus =100kč /v úterý 3 kusy, středa 3 kusy zítra uvidím./Zakoupím nové Farilia skusím je dát někam pozinkovat, aby déle vydržely.Vše dělám v gum. rukavicích-nechlubím se, ale po deseti letech,,psycha "je to bezva. Přeji dobrý lov a neřešte problémy zelených hlav- vrabců je mnohem míň než krtků a je jim to fuk. Lov pokračuje , obnos jsem obdržel a pasti nakoupeny.Hledám, kdo by pozinkoval!  Nutno nezapomínat -nové,,natáhnout"pak vyvařit 10 min ve vodě a v rukavicích položit do chodby-úspěch se jistě dostaví.!!!Vylepšil jsem uložení-po zasunutí do otvorů položím nad mechanizmus kousek drnu a pak teprve dlaždici-či střešní tašku.  a je to Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.220 (?), 26.6.2008 17:24

V kterém OBI jste je koupily? U nás v Ostravě o nich nic neví a nemají je na skladě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.194 (?), 19.4.2008 13:22

Chtěl bych upozornit, že krtek je chráněný a tudíž bych doporučil tento článek stáhnout, mohlo by se to vymstít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.4.2008 14:59

Ti, co vyrábějí pasti na krtky vědí, že je krtek chráněný a také je vyrábějí... Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika