Krtek - a je to



host - 95.50 (?)
27.3.2008 9:24

Strašně moc děkuji za nápad a radu. Jsme nešťastní, když přijedeme na chatu a místo trávníku je skoro pole, místo bosky po trávě, tak se vyhýbáme blátu. Díky a moc a moc pěkný den a celý život.

Dáša

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 188.68 (?), 20.3.2008 9:30

Uběhlo 2,5 roku od mého úvodního článku a předcházející příspěvek mi připoměl, že bych také mohl vyhodnotit svoje dlouhodobé zkušenosti z boje proti krtincům.
Pasti Farilia, i když silně zkorodované, stále perfektně slouží a bez problémů odstraňují ze zahrady všechny zvenku příchozí krtky.
Používání gumových rukavic (jedny specielně jen pro zacházení s pastí) je samozřejmostí.
Jakmile se objeví krtince (na zahradě jsem jenom zhruba každý druhý víkend, proto to množné číslo), založím pasti a pak již jenom kontroluji výsledek (spolupracuje soused-kamarád). Nikdy se nestalo, že by doba od založení pastí do úspěchu byla delší než 3 dny.
Je třeba mít na paměti, že mít zahradu bez krtinců je stejná, nikdy nekončící práce, jako např. mít posekaný trávník, mít shrabané listí, mít záhony bez plevele a tak dále.
Všem návštěvníkům tohoto webu přeji i pro sezónu 2008 zahradu bez krtinců.
Henry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.235 (?), 20.3.2008 11:26

Přátelé, mne jste přesvědčili! Bojuji s krtkem prostřednictvím trubkových pastí (kupovaných i vlastní výroby) několik let jen s malými úspěchy. Humanita stranou - odpoledne vyrazím do OBI pro pasti Farilia a o velikonocích zahájím ofenzivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.3.2008 12:51

Boj proti krtkům mi tak trochu připomíná válku ve Vietnamu - jsou hluboko pod zemí, mají nesčetně chodbiček a veškeré snahy jsou téměř zbytečné. Nechápu, jak je to možné, ale nemáme na zahradě ani jednoho krtka -(ne, že by se mi po nich stýskalo). Že by jim opravdu vadily naše kočky?  Všechny zdravím a přeji žádné krtky!!  - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 20.3.2008 13:21

Kočky mu určitě nevadí, máme 2, celé dny jsou na zahradě, chytají myši, ale krtci se vesele činí. S pozdravem Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.50 (?), 27.3.2008 9:24

Strašně moc děkuji za nápad a radu. Jsme nešťastní, když přijedeme na chatu a místo trávníku je skoro pole, místo bosky po trávě, tak se vyhýbáme blátu. Díky a moc a moc pěkný den a celý život.

Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.50 (?), 1.4.2008 10:05

Ahoj všichni,

tak v pátek jsme koupili v OBI dvojici pastí - za 89,-- Kč.

V sobotu nastražili, v neděli se koukli, zatím nic, znovu jsme ji nastražili, jinam, tak uvidíme, až na zahradu přijedem, jestli se nám chytí.

Moc se mi tyhle stánky zamlouvají, je to praktické a hezké čtení. Díky za rady a pěkný den

Dáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.144 (?), 2.4.2008 19:35

Vážená Dášo článek xxx.xxx.104.144 (?), z 20.3.2008 0:06 Loni 4.3.07 --- Rok je pryč a jsem tu opět.Rekapitulace-od jara do podzimu-po jarním úspěchu-ani jeden.V prosinci dva krtkové-ale kusy!!!V únoru 2008 jeden.Objevil jsem patrně vstupní metra na pozemek a ty tři páry pastí Farilia z OBI používám stále.Jsou již značně zkorodované, neb jsou nastraženy stále a čekají na vetřelce.Zahrada cca 1 ha stále bez hromad.U souseda o 50 metrů dále, na té samé ploše jsem napočítal 138 hromad a některé ve velikkosti 1m x 0.5m.Je to louka, tak na to prdí... Zimy jsou mírné a kluci makaj fest.Hryzce jsem dostal do klešťové jenom jednoho do Farilek nechce - je chytřejší a vidí.Trubkových jsem vyrobil 6 druhů, ale bez výsledku, vždy bylo zahrnuto půdou. 8 kusů hryzce jsem ulovil pomocí vzduchovky v průběhu roku 2007.Vzdušku zafixuji pomocí dvou vidliček/jako na ryby/ do otevřené nory-sedím a čekám-chce to trpělivost, ale úspěch je odměnou.Hryzoun je profík a někdy nejde nakonec a začne hrnout.Stačí na otvor položit list a má vztek a jde ho nejdříve odstranit.Ve chvíly- kdy se pohne list-střílím - a je to.V pondělí jsem byl opět pozván k požárníkům do areálu na krtky - smlouva - co kus =100kč /v úterý 3 kusy, středa 3 kusy zítra uvidím./Zakoupím nové Farilia skusím je dát někam pozinkovat, aby déle vydržely.Vše dělám v gum. rukavicích-nechlubím se, ale po deseti letech,,psycha "je to bezva. Přeji dobrý lov a neřešte problémy zelených hlav- vrabců je mnohem míň než krtků a je jim to fuk. Lov pokračuje , obnos jsem obdržel a pasti nakoupeny.Hledám, kdo by pozinkoval!  Nutno nezapomínat -nové,,natáhnout"pak vyvařit 10 min ve vodě a v rukavicích položit do chodby-úspěch se jistě dostaví.!!!Vylepšil jsem uložení-po zasunutí do otvorů položím nad mechanizmus kousek drnu a pak teprve dlaždici-či střešní tašku.  a je to Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.220 (?), 26.6.2008 17:24

V kterém OBI jste je koupily? U nás v Ostravě o nich nic neví a nemají je na skladě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.194 (?), 19.4.2008 13:22

Chtěl bych upozornit, že krtek je chráněný a tudíž bych doporučil tento článek stáhnout, mohlo by se to vymstít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.4.2008 14:59

Ti, co vyrábějí pasti na krtky vědí, že je krtek chráněný a také je vyrábějí... Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika