Krtek - a je to



host - 104.144 (?)
20.3.2008 0:06

Loni 24.3   ---  Rok je pryč a jsem tu opět.Rekapitulace-od jara do podzimu-po jarním úspěchu-ani jeden.V prosinci dva krtkové-ale kusy!!!V únoru 2008 jeden.Objevil jsem patrně vstupní metra na pozemek a ty tři páry pastí Farilia z OBI používám stále.Jsou již značně zkorodované, neb jsou nastraženy stále a čekají na vetřelce.Zahrada cca 1 ha stále bez hromad.U souseda o 50 metrů dále, na té samé ploše jsem napočítal 138 hromad a některé ve velikkosti 1m x 0.5m.Je to louka, tak na to prdí... Zimy jsou mírné a kluci makaj fest.Hryzce jsem dostal do klešťové jenom jednoho do Farilek nechce - je chytřejší a vidí.Trubkových jsem vyrobil 6 druhů, ale bez výsledku, vždy bylo zahrnuto půdou.  V pondělí jsem byl opět pozván k požárníkům do areálu na krtky - smlouva - co kus =100kč /v úterý 3 kusy, středa 3 kusy zítra uvidím./Zakoupím nové Farilia skusím je dát někam pozinkovat, aby déle vydržely.Vše dělám v gum. rukavicích-nechlubím se, ale po deseti letech,,psycha "je to bezva.      Přeji dobrý lov a neřešte problémy zelených hlav- vrabců je mnohem míň než krtků a je jim to fuk.    Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
            
host - 205.18 (?), 16.1.2008 9:37

děkuji za popis, budeme teprve urovnávat terén a vysévat nový trávník, tak chci být připravená. Teď mám jen páru krtinců, třeba ho vyženeme tím bagrováním. Zeleninový záhon mít nebudu, spíše mi ty krtiny budou kazit vzhled zahrady, ale rozhodně jej nebudu zabíjet. Chci ho chytat živého a odnést ho pak na vzdálenější pole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.1.2008 22:56

To je velice rozumné.  Zdravím Vás a přeji co nejméně krtinců.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.169 (?), 17.1.2008 8:23

Je to velice nerozumné při zakládání zahrady tolerovat krtky

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kubecova1 - (6) - 205.18 (?), 17.1.2008 20:24

Nebudu je tolerovat, to ani náhodou. Ale zabít bych je taky nemohla.

Myslíte někdo, že tím bagrováním ho vypudíme?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.1.2008 20:39

Při stavbě domu a bagrování zahrady nás krtek doprovází málokdy. Přitom v tuto dobu by nám až tak nevadil. Počká si s nastěhováním, až bude klid, navezená zemina a urovnaný trávníček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.51 (?), 10.2.2008 23:30

Taky jsem býval lidumil a nosil živé krtky přes silnici, cca 50 m do pole. Pak mi ale došlo, že na poli žádné krtince nejsou a mě na zahradě neustále přibývaly. Až mi kdosi řekl, že krtek si své teritorium pamatuje a vrací se. Dnes už budu nekompromisní. Všichni ti zastánci krtků zřejmě nemají zahrady, jinak by takhle hloupě nemluvili. Já z nich, stejně jako většina tady, šílím, protože krtince hyzdí zahradu, jejich hrabáním se na povrch dostávají šutry, které mi tupí sekačku, terén se propadává a do děr se stěhují hraboši. Na zaručený recept jsem zatím nepřišel, ale mám od vás inspiraci, zkusím trubku a drátěné pasti. Nechápu, jak se mi jako dítěti mohly líbit pohádky o krtečkovi???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.205 (?), 24.2.2008 0:10

Dobrý den. Tak přišel den, kdy vám musím poděkovat za vyškolení. Dnes jsem si chytila, podle místního návodu, svého prvního krtka do pasti(bohužel usmrcovací). Nejsem na chalupě trvale a přijdě mi mnohem milosrdnější, když se zabije hned, než když se hodinu trápí, než chcípne. Důkladně jsem si ho prohlédla. Je moc hezký má úžasný kožíšek a ty přední tlapky jsou fascinující. Druhé dvě pasti (Farilia) byly sklapnuté ale nic v nich - že by je odjistil hlínou? Žádná krtina nepřibyla. K nastražení mě dohnal  monotonní program víkendu - přijet na chalupu - 2000 m2 - sklidit krtiny a odjet, zničená záda a horentní sumy utopené v chemii. V létě až tam budu déle zkusím raději ty trubky a budu je hlídat. Takže ještě jednou dík. Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.125 (?), 24.2.2008 0:58

U nás doma je to taky zajímavé. Mi nemáme na dvorku ani jednu krtinu, nepamatuju si, že by tam někdy byla nějaká a soused za naším plotem má krtin jak máku.  A co ho nejvíc naštve, když mi sedíme v pergole, trávník krásně rovný a soused místo odpočinku se snaží krtky vyhubit. Prý je zkoušel i vyhubit vodou, ale potom, když nalil do země do děr možná až 300 litrů vody, ta se v krátké chvíli  ztratila, pak zuřivostí skoro zezelenal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.70 (?), 5.3.2008 10:36

Zdravím. Já bych se naopak chtěla zeptat, jak vlastně krtek vytvoří krtinu? Hrne hlínu před sebou nebo při tom couvá? Stojí mě to sázku. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.144 (?), 20.3.2008 0:06

Loni 24.3   ---  Rok je pryč a jsem tu opět.Rekapitulace-od jara do podzimu-po jarním úspěchu-ani jeden.V prosinci dva krtkové-ale kusy!!!V únoru 2008 jeden.Objevil jsem patrně vstupní metra na pozemek a ty tři páry pastí Farilia z OBI používám stále.Jsou již značně zkorodované, neb jsou nastraženy stále a čekají na vetřelce.Zahrada cca 1 ha stále bez hromad.U souseda o 50 metrů dále, na té samé ploše jsem napočítal 138 hromad a některé ve velikkosti 1m x 0.5m.Je to louka, tak na to prdí... Zimy jsou mírné a kluci makaj fest.Hryzce jsem dostal do klešťové jenom jednoho do Farilek nechce - je chytřejší a vidí.Trubkových jsem vyrobil 6 druhů, ale bez výsledku, vždy bylo zahrnuto půdou.  V pondělí jsem byl opět pozván k požárníkům do areálu na krtky - smlouva - co kus =100kč /v úterý 3 kusy, středa 3 kusy zítra uvidím./Zakoupím nové Farilia skusím je dát někam pozinkovat, aby déle vydržely.Vše dělám v gum. rukavicích-nechlubím se, ale po deseti letech,,psycha "je to bezva.      Přeji dobrý lov a neřešte problémy zelených hlav- vrabců je mnohem míň než krtků a je jim to fuk.    Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika