Krtek - a je to



host - 147.242 (?)
7.3.2010 23:36

Jak jsem slíbil, tak tedy píšu, jak jsem dopad. V záchvatu už čirého zoufalství jsem koupil pastičku Farila z OBI. Jako na první pohled jsem si říkal - Kus drátu, no to jsem zvědavý?!? Dle rad zde napsaných výše jsem vše nastavoval v rukavicích (není to nic složitého - zmáčknout a zachytit zobáčkem). Vybral jsem první větší krtinec, rýčem vydloubnul kostku hlíny, vyčistil chodbičky a zasunul pastičku. Vršek jsem přikryl dlažební kostkou. To bylo úterý odpoledne. Ve středu odpoledne jsem to šel zkontrolovat a... a prd  pastičky zmizely - krtek je normálně zahrabal ještě hlouběji, asi něco cítil. Vzal jsem tedy obě pasti omyl a pečlivě vydrhnul hlínou (vše v rukavicích) diru jsem vyčistil od nahrnuté hlíny a založil pasti znova. Hned jak jsem přišel ve čtvrtek z práce  - běžel jsem na zahradu to zkontrolovat. A hele, nevěřil jsem svým očím, jeden kousek byl uloven . Takže potvrzuji opravdu to funguje!!! 

Akorát, jak jsem si myslel, že budu mít radost, až ho chytím, tak trošku mě mrzelo, že tento způsob odchytu je pro krtka destruktivní ono to je fakt celkem nerovný boj. Takže zkusím vyrobt tu trubkovou past, tak bude mít krtek alespoň šanci to přežít a mě neubude, když ho vyvezu někam do polí.   Jinač lovu zdar a pevné nervy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 25.1.2010 9:48
Není elektřina jako elektřina - např. žížaly, ryby...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.1.2010 16:05

Sakrblik, já nevím, co se tady pořád řeší za metody...! Proletěl jsme si skoro celou tuhle obsáhlou diskusi. Je v ní různými diskutéry navrženo "X" metod a způsobů hubení a vyhánění krtka. Převážná část těchto metod jsou nespolehlivé, či účinné pouze nahodile. Pouze DVĚ metody byly diskutujícími shledány jako vysoce spolehlivé. Jsou to :

1) trubková past se sklopnými dvířky (chytí se živý krtek)

2) drátová sklopná past Farilia OBI z německé provenince  (mrtvý krtek)

Nevšiml jsem si, že by někdo, kdo dodržel podrobně popsaný návod na instalaci těchto dvou pastí zpochybnil jejich dobrou účinnost. Tak proč vymýšlet a zkoušet další ptákoviny? Já jdu do té trubky. Ta je geniálně jednoduchá (Simply clever)! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.242 (?), 25.2.2010 23:37

Sníh slezl a mě slezly i vlasy z hlavy!!! Loni vymazlený trávníček se změnil ve vybombardovaný Kolín (soused vedle začal stavět barák a ti černí zmetci v kalhotkách a s lopatičkama se snad přestěhovali k nám)! S krtkem uz bojuju 2 roky, převážně neúspěšně - citron, naftalín, moč, písek z kočičího záchodku, speciální karbidové dýmovnice, sirné knoty, petardy, petky na roxorech, voda, staré maso a vajíčka, otrávené maso, nafta, petrolej, číhání s motykou, pár věcí o kterých se ani nebudu zmiňovat, jelikož by se ochranáři a policajti asi pos... a ani nevím co jsem ještě vyzkoušel a ti černí teroristi furt lezou ven. Účinek byl buď dočasný 2 - 5 dní, ale většinou ten HAJZL vylezl 10 cm od "zaručeně" fungující nástrahy.  Dneska jsem si dal volný večer a prolezl asi 6 webů zabývajícími se krtkem. Mám tolik informací v hlavě, že bych mohl napsat diplomovou práci na téma: Já a můj nesmrtelný soused krtek. Můžu s klidem říct, že podle toho co bylo všude napsané NEFUNGUJE NIC, až na trubkovou past a pastičku z OBI (snad)! Jistě můžete se ohradit, že Vám ta vaše věc funguje, ale myslím si, že pokud se Vám podařilo krtka dostat pryč - byla to opravdu náhoda a nebo krtek umřel smíchy. Takže co z toho vyplývá - zitra jdu koupit drátěné pasti, postavím zátarasy a budu čekat a přísahám, že pokud se mi dostane nějaký krtek do ruky a netrefí mě šlak z radosti, tak ten se bude asi divit. (Určitě pak napíšu jak jsem dopad).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.242 (?), 7.3.2010 23:36

Jak jsem slíbil, tak tedy píšu, jak jsem dopad. V záchvatu už čirého zoufalství jsem koupil pastičku Farila z OBI. Jako na první pohled jsem si říkal - Kus drátu, no to jsem zvědavý?!? Dle rad zde napsaných výše jsem vše nastavoval v rukavicích (není to nic složitého - zmáčknout a zachytit zobáčkem). Vybral jsem první větší krtinec, rýčem vydloubnul kostku hlíny, vyčistil chodbičky a zasunul pastičku. Vršek jsem přikryl dlažební kostkou. To bylo úterý odpoledne. Ve středu odpoledne jsem to šel zkontrolovat a... a prd  pastičky zmizely - krtek je normálně zahrabal ještě hlouběji, asi něco cítil. Vzal jsem tedy obě pasti omyl a pečlivě vydrhnul hlínou (vše v rukavicích) diru jsem vyčistil od nahrnuté hlíny a založil pasti znova. Hned jak jsem přišel ve čtvrtek z práce  - běžel jsem na zahradu to zkontrolovat. A hele, nevěřil jsem svým očím, jeden kousek byl uloven . Takže potvrzuji opravdu to funguje!!! 

Akorát, jak jsem si myslel, že budu mít radost, až ho chytím, tak trošku mě mrzelo, že tento způsob odchytu je pro krtka destruktivní ono to je fakt celkem nerovný boj. Takže zkusím vyrobt tu trubkovou past, tak bude mít krtek alespoň šanci to přežít a mě neubude, když ho vyvezu někam do polí.   Jinač lovu zdar a pevné nervy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.152 (?), 15.3.2010 12:36

Skrblik... Zdravím a patřím k jednomu z těch dvou, co sem přispívá již několik let s praxí u Farilia z OBI. Než jsem začal prostudoval jsem dostupné příspěvky a vyzkoušel nejméně 10 zaručených.Vyrobil i několik vlastních variant pastí.Smrtonosných cca 5 druhů.Trubkové tři druhy.U trubkových jsem nedokázal vyladit úspěšnost a cca 10 kousků chycených za celou dobu mně nenadchlo. Mimo jiné smrt nastala též.Bez ochlazování v noře krtek stejně zajde.Ostatní kovové - úspěšnost vyšší, ale Farilia je prostě 100%. Mám již 15 párů a používá je celé příbuzenstvo.Vždy koupím pár nových a chci je dát pozinkovat, většinou nestihnu a rezavé už nemá cenu.Letos snad dojde k pozinku. Syn říká na ty rezavé to možná ještě lépe chytá.Na pohled však nic moc. To je jediná vada.Spouštění je stále pěkné, ale pérovina zrezaví.Na podzim jsem sehnal jiný systém. Na pohled by mněl být perfekt, ale bohužel -- u Farilek je ta finta v tom kruhovém vstupu.Zpět krtek neleze a chce minout spouštění, ale má tak silné přední pracky, že vždy odjistí.Stalo se mi, že částečně zahrnul past, ale stejně za týden byl v ní.Nejsem prodejce pastí a sám jsem chtěl vytvořit něco ještě,,fikanějšího", ale bohužel nic lepšího jsem nenašel.

NEHLEDEJTE a konejte za klid v duši to stojí.Moje zahrada stále ok a v dubnu půjdu prohlédnout ty nastražené od prosince.Budou tam jen chlupy jako loni.Všude v okolí lezou,,hromady "ze sněhu ven a já mám čisto-je to fajn!!!Pryč s chemikáliemi a návnadami a pod.Úspěch s FAR přeje Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Svarc - (49) - 49.235 (?), 26.3.2010 21:00

Tak konečně je krtek zase chycen díky trubkové pasti.Jak jsem psal v lednu tak jsem pár pastí zahrabal a to nepoužívám žádné rukavice a krtek je chycen.Doopravdy nic jiného mě nazabírá tak dobře jako trubkové pasti.Liqiud gel je na všechno možný jen ne na krtky.Co jsem se jich nakupoval a můj názor je ten když leze krtek a narazí na něj, spíše to projede tak že se ani nezastaví aby si olízal packy, ale jak leze dál tak ten gel mu z předních pacek zmizí jak neustále prohrabává své chodby.Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.3.2010 22:17

Na podzim se nám na zahradě objevily krtince. Poprvé. Nejprve jeden, pak dva, pět... deset....Krtek(ci) postupně putoval(i) kolem plotu podél zahrady a za sebou nechávali tradiční hliněné hromádky. Jako obranu jsem nasadil elektronický odpuzovač tuzemské výroby za cca 700,-Kč, podle přiloženého návodu zaručeně účinný a zaručeně strkající výrazně levnější asijské výrobky do kapsy. Když krtek vytvořil novou hromádku 5 cm vedle zuřivě vrnícího odpuzovače, pochopil jsem, že i já jsem se naivně stal další finanční obětí výrobce. Nepodlehl jsem však rezignaci a pečlivě si prostudoval zdejší rozsáhlou protikrtčí debatu. Na její doporučení jsem zakoupil dvě trubkové pastičky se sklapovacími dvířky. Ale bohužel, ještě než jsem je stačil nastražit, napadl sníh a půda promrzla. O Vánocích jsem se povaloval u televize a ve studené hlíně se mi rochnit nechtělo, pak nastal mrazivý leden a jak zima ubývala a sněhu přibývalo, chuť k nastražování pasti klesala stále více pod bod mrazu. Nechám to na jaro, říkal jsem si. Přece teď v té promzlé zemi krci zaručeně neryjí, to by museli mít sbíječky a dynamit. Ale nelenil jsem. Ve snaze posílit své jarní šance na maximálně možnou úroveň, provedl jsem v průběhu zimních měsíců na obou pastech výrazná konstrukční vylepšení. Ta spočívala v tom, že jsem pasti prodloužil o 8 cm (aby je krtek nemohl ucpat zeminou a zablokovat padací dvířka), pasti jsem rozdělil na dvě samostatně oddělitelné části, aby byly snadno a rychle rozebírací a do horní části trubky jsem vyvrtal otvory určené pro snadnější vizuální kontrolu polapených úlovků, bez nutnosti vyjímat pastičku ze země. A těšil jsem se na jaro, jak jim to natřu. Když roztál sníh, zděsil jsem se. Ti bídáci skutečně měli sbíječky i dynamit. Celá plocha hýčkaného trávníku byla poseta desítkami nových krtinců! Hotová apokalypsa! Hrrr na ně! Honem zašlapat a rozhrnout krtince a pak už jen do druhého dne počkat, kde de objeví čerstvé a do chodeb pod nimi nastražit pasti. Jenže ouha - nové krtince nadruhý den nikde. A další den také nic a ani za týden, ba ani za 14 dnů... Ani jeden! Takže krtci opět zvítězili na celé čáře a z podzemí se ozývá jejich burácivé HAHAHA!. Při této potupné příležitosti bych se chtěl zdejšího fóra zeptat, zda krtci vytvářejí krtince i na jaře? A nebo budu muset čekat na kýženou pokládku pastí dalšího půl roku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 26.3.2010 22:29

Ty bestie teoreticky dělají krtiny na podzim, ale letos rejdily /bestie, proto s tvrdým y/ po celou zimu těsně pod povrchem - dělaly takové vyboulené tunýlky. Hraboši to nebyli. VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Svarc - (49) - 49.235 (?), 27.3.2010 8:53

Krtek neustále putuje po svých chodbách, proto není třeba hledat nové krtince jen najít nějakou tu chodbu a tam dát tu trubkovou past.Čím více chodeb se najde tím dát větší pastí=větší úspěšnost(já používám až tři).Klidně to tam nechám několik dní, někdy i na ně zapomenu, ale je třeba si to označit kde ty pasti jsou, např.kouskem zapíchlým klacíčkem či kamínkem.Dříve či později se tam krtek objeví.taky se stává že někdy vyhraje a z pasti se dostane, nic není 100%.A když později přileze nový krtek od sousedů tak se mu asi nechce dělat nové chodby tak používá ty od předešlého krtka.A koloběh se opakuje.Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.38 (?), 27.3.2010 8:55

Jejich aktivita začíná v uprostřed léta,,pokračuje přes zimu, a končí někdy na jaře.Tak máme snad půl roku pokoj.Tedy i s lovením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika