Klíšťata a jejich vyhubení ze zahrady



host - 8.189 (?)
4.5.2009 20:56

Mělijsme také v trávě klíšťata. Zahrada byla neobhospodařovaná několik let. Od té doby, co se zde snažím o pěstěný trávník, nosí psi klíšťata jen z vycházek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
monamo - (1) - 73.173 (?), 3.5.2009 22:20, zobrazeno: 9371x

Dobrý večer, máme dosti velkou zahradu a díky našemu psovi, víme že i dost klíšťat. Má jich denně 10-15 zakouslých kousků.Je pravda že základnu asi mají pod našim jehličnatym porostem.

Dostala jsem rady, jako polít místo louhem, ale jak říkám máme psa a děti, nerada bych aby je to nějak ohrozilo.

Má někdo zkušenost? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.5.2009 22:33

Louh Vám musel poradit nějaký utajený nepřítel.

Doporučil bych často sekat trávu, co se týče stromů, v případě neúnosného stavu by bylo možné aplikovat libovolný postřikový insekticid proti lezoucímu hmyzu. Zahubíte tak úplně vše :-((Možné a kompromisní řešení je aplikovat postřikový inesekticid pouze pod zmíněnými stromy.

Je to ale myslím dost drsné řešení. Spíš bych pejska i lidi pravidelně ošetřil kvalitním repelentem a děti i dospělé bych vždy po návratu domů pořádně prohlédnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.65 (?), 3.5.2009 22:36
Co jsem vycetl tak nejvice klistat ceka na hostitele v trave. Takze stale sekat a sekat. Take jsem slysel radu zasadit cerny bez. Mam na zahrade tri a klistatum jak se zda nevadi. Pro pejsky jsou nejucinejsi specialni kapky, ktere se nakapou na krk a tri mesice mate klid. Pro lidi zase B-komplex forte pri jehoz uzivani klistatum smrdite. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.189 (?), 4.5.2009 20:56

Mělijsme také v trávě klíšťata. Zahrada byla neobhospodařovaná několik let. Od té doby, co se zde snažím o pěstěný trávník, nosí psi klíšťata jen z vycházek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.18 (?), 2.8.2009 0:06

proti klíšťatům je takový prášek, postřik Defeat dust, funguje, stojí 80Kč a je na 70m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 5.1.2019 13:39

Sice to příliš nesouvisí, ale nechci zakládat nové vlákno. Dnes 5.1.2019 jsem vytahoval našemu kocourovi první klíště, ještě by tak 1 den sálo a odpadlo. Všude je asi 5 cm sněhu. Kocour je cca 70% dne venku a 30 % v domě - záleží i na počasí, pokud mrzne je doma více, pokud je více nad nulou tak přijde i za 2 dny.Většinu času tráví ve skleníku na zahradě - je pootevřeno a je mu tam teplo, jinak prosmejčí všechny okolní půdy a stodoly. V loňském roce jsem mu vytahoval do konce července přes 40 klíšťat, pak jsem to již nepočítal. Vytahuji zásadně háčkem je to jednodušší než pinzetou k tomu rovněž určenou. Zajímalo by mne především čím v této době postříkat skleník, kde si myslím že klíšťata především jsou. Mám tam dvě hlavy hroznového vína o to je citlivé na postřiky. Pěstování zeleniny začínám až cca v 1/2 dubna. Zahrada sice nemá anglický trávník, ale je pravidelně sekaná pokud tráva vyroste na cca 20 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika