Klíšťata a jejich vyhubení ze zahrady



monamo - (1) - 73.173 (?) 
3.5.2009 22:20, zobrazeno: 9364x

Dobrý večer, máme dosti velkou zahradu a díky našemu psovi, víme že i dost klíšťat. Má jich denně 10-15 zakouslých kousků.Je pravda že základnu asi mají pod našim jehličnatym porostem.

Dostala jsem rady, jako polít místo louhem, ale jak říkám máme psa a děti, nerada bych aby je to nějak ohrozilo.

Má někdo zkušenost? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.5.2009 22:33

Louh Vám musel poradit nějaký utajený nepřítel.

Doporučil bych často sekat trávu, co se týče stromů, v případě neúnosného stavu by bylo možné aplikovat libovolný postřikový insekticid proti lezoucímu hmyzu. Zahubíte tak úplně vše :-((Možné a kompromisní řešení je aplikovat postřikový inesekticid pouze pod zmíněnými stromy.

Je to ale myslím dost drsné řešení. Spíš bych pejska i lidi pravidelně ošetřil kvalitním repelentem a děti i dospělé bych vždy po návratu domů pořádně prohlédnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.65 (?), 3.5.2009 22:36
Co jsem vycetl tak nejvice klistat ceka na hostitele v trave. Takze stale sekat a sekat. Take jsem slysel radu zasadit cerny bez. Mam na zahrade tri a klistatum jak se zda nevadi. Pro pejsky jsou nejucinejsi specialni kapky, ktere se nakapou na krk a tri mesice mate klid. Pro lidi zase B-komplex forte pri jehoz uzivani klistatum smrdite. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.189 (?), 4.5.2009 20:56

Mělijsme také v trávě klíšťata. Zahrada byla neobhospodařovaná několik let. Od té doby, co se zde snažím o pěstěný trávník, nosí psi klíšťata jen z vycházek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.18 (?), 2.8.2009 0:06

proti klíšťatům je takový prášek, postřik Defeat dust, funguje, stojí 80Kč a je na 70m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.16 (?), 5.1.2019 13:39

Sice to příliš nesouvisí, ale nechci zakládat nové vlákno. Dnes 5.1.2019 jsem vytahoval našemu kocourovi první klíště, ještě by tak 1 den sálo a odpadlo. Všude je asi 5 cm sněhu. Kocour je cca 70% dne venku a 30 % v domě - záleží i na počasí, pokud mrzne je doma více, pokud je více nad nulou tak přijde i za 2 dny.Většinu času tráví ve skleníku na zahradě - je pootevřeno a je mu tam teplo, jinak prosmejčí všechny okolní půdy a stodoly. V loňském roce jsem mu vytahoval do konce července přes 40 klíšťat, pak jsem to již nepočítal. Vytahuji zásadně háčkem je to jednodušší než pinzetou k tomu rovněž určenou. Zajímalo by mne především čím v této době postříkat skleník, kde si myslím že klíšťata především jsou. Mám tam dvě hlavy hroznového vína o to je citlivé na postřiky. Pěstování zeleniny začínám až cca v 1/2 dubna. Zahrada sice nemá anglický trávník, ale je pravidelně sekaná pokud tráva vyroste na cca 20 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika