Jak se zbavit vrabců



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 252.35 (?) 
8.5.2011 18:59
Tak v té číně, to bylo mnohem horší než píšete. Syfilický Mao Ce Tung nařídil, aby všichni přestali pracovat a začali hubit vrabce.Prý dělají škodu.Poklesla produkce, začal hladomor. Vyhubení vrabců mělo za následek přemnožení škůdců, které vrabci jinak udržují v normě.Hladomor pokračoval i další roky.Dnes vědci diskutují o tom, kam se vrabci poděli, stal se z nich dost vzácný pták.Pak Mao zase nařídil, aby všichni stavěli pece a tavili železo.Roztavit nebylo co, tak roztavili i nářadí a vše s kovy, Vznikla jim jakási litina, která se nedala na něco použít.Nebylo čím pracovat. O Mao byl kdysi v televizi dokument.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 180.120 (?), 8.5.2011 19:46

Já mám také vrabce pod dvěma krajovými taškami, ale také díky nim nemám problémy s vlaštovkami které si chtěli udělat pod podbitím hnízdo(nevím co je větší zlo), má to své výáhody ale i nevýhody, víc mě snad štvou  sousedovic kočky které postříkávají sklepní okýnka a vchodové dveře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 4.3.2018 18:42

Připojil bych se k dotazu - máte zkušenosti s těmi "proptačími" hroty? Je to dost drahý. Potřebuju s tím pokrýt si ce jen tak 2 - 3 metry okapu, aby nes.ali na lavku pod okapem, ale nechci vyhazovat cca pětistovku za něco nefunkčního.
Těch hrozů je několikero druhů, většinou píšou proti holubům a jinému ptactvu. Hroty bych chtěl zkusit ty s plastovým základem + nerez hroty, co se lepí silikonem na rynu.

Díky

Pozn. Vy co píšete, že je vrabců málo, tak nevíte, že všichni jsou u nás...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.122 (?), 8.5.2011 21:10

Paní Mílo, na záhonech Vám to sežerou holubi, vrabci ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.190 (?), 14.5.2011 16:47

Na záhonech mladého hrachu.po odstranění ochrané sítě po vzejítí a výrůstu cca 10 cm si vrabci udělají spolehlivou "vegetariánskou! jídelnu a zlikvidují vše zelené do několika dní.Ani střílení ze vzduchovky nepomáhá.Kdo poradí jakoukoli metodu "boje" proti vrabčím vetřelcům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 30.7.2011 10:48
Dejte síť na kolíky nad hrách. Mně vrabci zjara čistí zahradu od mšic a vylupování pupenů jsem od nich neviděl. Fasádu špiní rozhodně méně než jiřičky a vlaštovky, které u mne ale nehnízdí, alespoň vím proč. Když se koupou ve špatně udělaném okapu, je z toho kocour na nervy :-) Když vyvádějí mladé, jsou na nervy zase vrabci. Proti špačkům jsou vrabci a sýkorky úplně zlatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.28 (?), 13.6.2012 19:36

Není pravda, že holubi!! Vrabčáci sklidí sazeničky, vyhrabou zasetá semínka, oštípou pupeny rybízu, angreštu, zaštípou hrách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.6.2012 19:49

Proti vyzobávání pupenů vrabci jsem kdysi použil poněkud zvláštní metodu. Vrabci pupeny zobou od podzima do jara. Je to velmi jednoduché opatření. Celý keř se po opadu listů kolem dokola křížem krážem omotá bílou nití, nejlépe stehovkou. Udělá se jakoby řídká pavučina. Bílou, protože je vidět, stehovkou, protože není pevná a do jara se rozpadne. Vrabec je jednak nedůvěřivý a má obavu, o co jde a když si na větev sedne, tahem nitě se pohnou další větve a to jej vyplaší. Funguje to tam, kde není přílš velký "infekční tlak".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 13.6.2012 21:25

Pořiďte si kočku, nedávejte jí žrát a až sežere všechny myši, půjde po ptákách. Nebo si kupte netkanou textílii za pár korun a zakryjte sazeničky, zasetá semínka, hrách atd. Já volím druhou možnost. Jakmile budou mít vrabci dost potravy u sousedů, odletí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.42 (?), 5.5.2016 6:45

Kočky jsou k ničemu, měli jsme dvě a pořídily si je právě proto, že jsme si mysleli, že ti vrabci se jich budou bát :D jó tak to byla naivita prvního stupně. Nerozmlsávali jsme je whiskasem, ale ptáků si nevšímaly, zato chodily žrát k sousedům a ti si stěžovali, že jim nedávámě žrát a oni pak sežerou těm jejich. Takže teorie, nedávat kočkám žrát... ha ha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika