Jak se zbavit vos?



host - 212.130 (?)
29.8.2007 11:05
mravence v domě hubím buďto smícháním kvasnic a medu (po požití je to roztrhá) nebo práškem do pečiva, přes něj nejdou a nebo tím, že okolo dveří a oken jsem nasříkal Biolit na mravence. Možná to vypadá že jsem nějaký dealer přes biolit, ale opravdu se nám vyplatil. Zkoušeli jsme raid, a na ten ani vosy ani sršni a ani mravenci nezabírali. Ještě nám fungoval mortein,ale ten jaksi vymizel z obchodů. Alespoň u nás. Vždy na jaře nastříkám biolit na mravence okolo zdí a opravdu nejsou. Máme starý renovovaný dům a vždy tu bylo mravenců požehnaně.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 165.194 (?), 28.8.2007 11:05
Před chvílí mi volal manžel, vlezl tedy na půdu a velkým světelem se díval jestli tam není hnízdo, nikde nic neviděl a hnízdo nenašel. Takže je možné, že si udělali hnízdo ve fasádě mezi polystyrenem a cihlami, nebo ve skelné vatě po taškami?? Tam se tedy nedostaneme, takže jdeme stříkat dál BIOLITEM. Zatím nashle Miloši, ale já je dostanu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.8.2007 11:31
Manželovi se omlouvám, že jsem jej zbytečně vyhnal na nebezpečnou půdu. V zateplení mezi fasádou a cihlou si myslím, že nejsou, zateplení se dělá tak 5cm silné, a to je i na nevelké hnízdo málo. Hodně trpělivosti a málo žihadel!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 28.8.2007 11:56

Manžel šel dobrovolně, i když s velkým strachem. No, jsem ráda, že hnízdo nenašel, ale stejně jste mi navrtal brouka do hlavy, ža když tam létají, tak tam musí mít hnízdo. Budeme pátrat, hubit  a prostě budeme stále ve střehu. Mám z nich sílelenej strach, jsem alergická se synem na jejich bodnutí. Zatím nashle a budu dávat vědět jak pokračujeme Pavlína a děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.181 (?), 22.8.2011 12:50

Dobrý den, vím, že to na co se chci zeptat se od ostatních témat trošku liší, ale už dlouhou dobu mám z vos fóbii. Stačí mi jen slyšet jak bzučí a mohu se zbláznit. Asi vám tohle připadne směšné, ale nevíte jestli existuje něco jako repelent, aby mě vosy nechali a nebodali? K mé smůle jsem totiž schytala už nespočet žihadel a to i od vos, které jsem nijak nedráždila, jsem zoufalá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.38 (?), 25.8.2007 19:47
Nejosvědčenejší způsob, který se mi osvědčil už mnohokrát.....
a bez žádných hubících prostředků...

2l PET lahev uřízněte ve 3/4 (tam, kde je etiketa) (tak aby vznikl "trychtýř") a uříznutou část obraťte do lahve (bez uzávěru). !Mezi stěnami nesmí být mezera!
Do lapače dejte buď vodu s cukrem nebo nakrájejte přezrálé (klidně i červivé) ovoce (nejlepší jsou broskve, hrušky aj. měkké ovoce) a vodou zalijte (ne moc, ale aby ovoce plavalo).
Lapač dejte k hnízdu nebo tam, kde se vosy vyskytují. Vosy to ucítí a vlétnou do lahve, ale pak už nevyletí a uhynou. Lapač vyměňte, až se hladina vody zaplní mrtvýma vosama. Lapač poté spalte. Můžete použít i více lapačů s různými návnadami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.8.2007 21:46
Jako lapač na přemnožené vosy požírající ovoce to funguje, ale hnízdo v domě tím nezlikvidujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.130 (?), 26.8.2007 14:52
Lapače jsem také zkoušel, ale s pivem. Chemicky je to rychlejší a řekl bych i účinější. Nejsem zastáncem chemických prostředků, ale co se týče vos a sršňů nebo i mravenců, tak to neváhám a hubím a hubím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 28.8.2007 8:30
Jak hubíte mravence?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.130 (?), 29.8.2007 10:56
S tím biolitem se mi to nezdá. Opravdu máte BIOLIT PLUS  na sršně a vosy? Já jsem nejprve sříknul na podbití kde oni lezli za palubky a pak jsem navrtal tu díru do podbití a stříknul dovnitř. je to už několik dní a je (klep, klep, klep)zatím klid. Tak samo jsem hubil sršně ve stromě sousedovi. jsou pryč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.130 (?), 29.8.2007 11:05
mravence v domě hubím buďto smícháním kvasnic a medu (po požití je to roztrhá) nebo práškem do pečiva, přes něj nejdou a nebo tím, že okolo dveří a oken jsem nasříkal Biolit na mravence. Možná to vypadá že jsem nějaký dealer přes biolit, ale opravdu se nám vyplatil. Zkoušeli jsme raid, a na ten ani vosy ani sršni a ani mravenci nezabírali. Ještě nám fungoval mortein,ale ten jaksi vymizel z obchodů. Alespoň u nás. Vždy na jaře nastříkám biolit na mravence okolo zdí a opravdu nejsou. Máme starý renovovaný dům a vždy tu bylo mravenců požehnaně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika