Jak se zbavit vos?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 168.77 (?) 
19.7.2015 14:22

U rostlin a u paty domu, kde máme každoročně mravence,  pomáhá lógr z turka (kafe), jakožto i na hlemýždě, nelezou přes něj k rostlině.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 165.194 (?), 29.8.2007 12:41
Nevím jestli odpověď na BIOLIT patřila mně, ale skutečně stříkáme BIOLITEM už týden a jsou tam stále pod palubkama. Zadělali jsme spoustu děr, ale ještě dneska jsme tam stříkali a bzučelo to tam hodně, no uvidíme, musíme se jich zbavit. Pavlína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.8.2007 13:07
Opětovně si myslím, že efekt Biolitu závisí na zdálenosti vlastního vosího hnízda od štěrbiny v domě, kam se sprej aplikuje. Je-li hnízdo těsně za dírou, postřik zasáhle vletový otvor hnízdaúčinek může být dokonalý napoprvé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73), 29.8.2007 15:43
Možná vašim vosám biolit voní,stát se může vše,a souhlasím i s panem Vysloužilem že závisí i na vzdálenosti hnízda.Opravdu jste použila "Biolit plus na sršně a vosy s podchlazujícím účinkem"? Celý název přípravku.jen jsem přidal své řešení,které u mě fungovalo. Pokud jste alergická spolu s dítětem na vosí bodnutí,měli by vám pomoci i hasiči. vosy si vykoušou díry nové,tím ničeho nedocílíte. Dle mého je nutné se dostat k těm palubkám a zkusit to samé co já,vyvrtat dírku,prostrčit trubičku a dát jim co proto.Držím Vám palce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 29.8.2007 16:28
Děkuji za radu, používáme BIOLIT přímo na vosy, zkusíme vyvrtat díru a dneska večer jim dáme co proto. Doufáme, že budeme úspěšní a konečně se jich zbavíme. Vím, že už jsem asi otravná svými dotazy, ale ty vosy jsou otrvavnější, to mi věřte. Hasiči jsme volali, bohužel, řekli že nepřijedou, že si máme koupit biolit, docela mě překvapili. Mám jen strach, aby se nedostaly vosy do domu, to bych už asi faaaakt nerozdejchala. Díky za trpělivost Pavlína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73), 29.8.2007 19:10
Pokud nahlásíte na linku hasičů(teď momentálně nevím to číslo 150,155,158 ostuda) že vás ohrožují vosy a že jste Vy a Váš syn alergičtí na vosí bodnutí, je jejich povinnost přijet. Telefonáty se nahrávají a pokud by nepřijeli a nedejbože se něco stalo,mají z toho véééélký průser.Otravná nejste, to ne ,žádný učený z nebe nespadl. A raději se 100x zeptat než aby se něco stalo.Uvidíte jak dopadnete s tím vyvrtáním a sřikem.Luiss
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 30.8.2007 8:03
Dobrý den, tak díra vyvrtána nebyla, manžel neměl tak malý vrták,dnes ho snad donese a bude se vrtat.  Taky musí sehnad hadičku, která by pasovala na ten BIOLIT. Prostě nemůžeme mít nic jednoduchého. Jinak venku už je vos minimum, tak max. 10., ale myslím si, že si fakt udělali hnizdo mezi cihlami a polystyrenem, protože když to vystříkáváme, tak jsou uvnitř slyšet. Chtěla bych přes ty cihly vidět kolik jich tam je, ale to bohužel nejde. Největší strach mám z toho, že se jich třeba letos zbavíme a za rok to můžeme čekat  znovu. Dům nejde úplně utěsnit, ty vosy si najdou vždycky skulinku. Kolegyně v práci se mi už smějí, že o vosách budu vědět za chvíli už úplně všechno a stane se ze mě odborník na likvidaci vosích hnízd. Nic jiného nedělám, než hledám na netu jak na vosí hnízda.  Ještě jsem se chtěla zeptat, vosy si pamatují kde měly hnízdo a vracejí se do něho za rok znovu?? Díky Pavlína
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.8.2007 8:53
Já bych byl s těmi hasiči opatrnější. I s tou bezokladnou jejich  povinností přijet. Vos je všude plno a pokud nejste v přímém ohrožení, můžete jejich výjezd i zaplatit. Anebo si myslíte, že když přijedou kluci s hadicí, hnízdo samo vyskočí z půdy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.247 (?), 31.8.2007 8:47
Mám vlastní zkušenost s hasiči, vosami, sršni, Biolitem. Na jakékoliv hmízí štípnutí mám alergii. Hasiči nepřijedou. Vosy máme v obou štítech chalupy několik roků. Po soustávném ničení hnízd a stříkání Biolitem jsme jejich počet dost eliminovali. Pravda, veškeré ovoce padané pravidelně sbírám a snažím se to vyzrálé dlouho neponechávat vosám k dispozici. Je to pracné, ale přímo u nás pak nemají tolik chutné potravy. Sršni někde poblíž se zdržují rovněž několik roků, nemusím je už ani viděl, poznám je sluchem, mají takový "agresivnější" bzukot  než např. čmelácí a letí více přímo a rychleji. Nicméně ani před vosami ani před sršni neutíkat, nemáchat kolem sebe rukamto je dráždí. snažit se zachovat klid a mít na několika místech připravený Biolit a v případě potřeby ihned použít. Skutečně stačí obyčejný Biolit proti lezoucímu a létajícímu hmyzu. spolehlivě zahubí nejen vosy, ale i sršně-mám to vyzkoušené, protože občas mi oba druhy navštíví kuchyň oknem. Stříknu, odejdu a počkám. Nevyhubíte je v pozdním létu. Zjara dávejte pozor, až se začnou objevovat a hned je systematicky omezujte postřikem, nečekejte až se vám nové společenství rozšíří. Takže hodně zdaru a hlavně trpělivosti. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.247 (?), 31.8.2007 9:00

Ještě k mravencům - nejsem rovněž dealer - používám na ně ten samý Biolit. Venku když máte hnízdo trochu napovrch, je dobré za teplého počasí rozhrábnout, uvidíte komůrkys kuklami, ty vyberete a mravence zastříknete. Pozor, všechny druhy jsou u nás chráněné. Proč za tepla. Oni si celý rok v mraveništi udržují stálou teplotu, ale kukly stěhují nahoru, dolů podle venkovní teploty. V místnosti nebo tam, kde není přímo viditelné mraveniště a pohzbují se vám tam, jsem měla nástrahu Biolit. Je to kovová krabička vypadající přesně jako ta, co v ní dříve býval krém na boty. Vydrží cca 4-5 měsíců. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika