Jak se zbavit vos?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
25.8.2007 21:46
Jako lapač na přemnožené vosy požírající ovoce to funguje, ale hnízdo v domě tím nezlikvidujete.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 165.194 (?), 28.8.2007 11:05
Před chvílí mi volal manžel, vlezl tedy na půdu a velkým světelem se díval jestli tam není hnízdo, nikde nic neviděl a hnízdo nenašel. Takže je možné, že si udělali hnízdo ve fasádě mezi polystyrenem a cihlami, nebo ve skelné vatě po taškami?? Tam se tedy nedostaneme, takže jdeme stříkat dál BIOLITEM. Zatím nashle Miloši, ale já je dostanu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.8.2007 11:31
Manželovi se omlouvám, že jsem jej zbytečně vyhnal na nebezpečnou půdu. V zateplení mezi fasádou a cihlou si myslím, že nejsou, zateplení se dělá tak 5cm silné, a to je i na nevelké hnízdo málo. Hodně trpělivosti a málo žihadel!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.194 (?), 28.8.2007 11:56

Manžel šel dobrovolně, i když s velkým strachem. No, jsem ráda, že hnízdo nenašel, ale stejně jste mi navrtal brouka do hlavy, ža když tam létají, tak tam musí mít hnízdo. Budeme pátrat, hubit  a prostě budeme stále ve střehu. Mám z nich sílelenej strach, jsem alergická se synem na jejich bodnutí. Zatím nashle a budu dávat vědět jak pokračujeme Pavlína a děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.181 (?), 22.8.2011 12:50

Dobrý den, vím, že to na co se chci zeptat se od ostatních témat trošku liší, ale už dlouhou dobu mám z vos fóbii. Stačí mi jen slyšet jak bzučí a mohu se zbláznit. Asi vám tohle připadne směšné, ale nevíte jestli existuje něco jako repelent, aby mě vosy nechali a nebodali? K mé smůle jsem totiž schytala už nespočet žihadel a to i od vos, které jsem nijak nedráždila, jsem zoufalá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.38 (?), 25.8.2007 19:47
Nejosvědčenejší způsob, který se mi osvědčil už mnohokrát.....
a bez žádných hubících prostředků...

2l PET lahev uřízněte ve 3/4 (tam, kde je etiketa) (tak aby vznikl "trychtýř") a uříznutou část obraťte do lahve (bez uzávěru). !Mezi stěnami nesmí být mezera!
Do lapače dejte buď vodu s cukrem nebo nakrájejte přezrálé (klidně i červivé) ovoce (nejlepší jsou broskve, hrušky aj. měkké ovoce) a vodou zalijte (ne moc, ale aby ovoce plavalo).
Lapač dejte k hnízdu nebo tam, kde se vosy vyskytují. Vosy to ucítí a vlétnou do lahve, ale pak už nevyletí a uhynou. Lapač vyměňte, až se hladina vody zaplní mrtvýma vosama. Lapač poté spalte. Můžete použít i více lapačů s různými návnadami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.8.2007 21:46
Jako lapač na přemnožené vosy požírající ovoce to funguje, ale hnízdo v domě tím nezlikvidujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.130 (?), 26.8.2007 14:52
Lapače jsem také zkoušel, ale s pivem. Chemicky je to rychlejší a řekl bych i účinější. Nejsem zastáncem chemických prostředků, ale co se týče vos a sršňů nebo i mravenců, tak to neváhám a hubím a hubím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.3 (?), 28.8.2007 8:30
Jak hubíte mravence?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.130 (?), 29.8.2007 10:56
S tím biolitem se mi to nezdá. Opravdu máte BIOLIT PLUS  na sršně a vosy? Já jsem nejprve sříknul na podbití kde oni lezli za palubky a pak jsem navrtal tu díru do podbití a stříknul dovnitř. je to už několik dní a je (klep, klep, klep)zatím klid. Tak samo jsem hubil sršně ve stromě sousedovi. jsou pryč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.130 (?), 29.8.2007 11:05
mravence v domě hubím buďto smícháním kvasnic a medu (po požití je to roztrhá) nebo práškem do pečiva, přes něj nejdou a nebo tím, že okolo dveří a oken jsem nasříkal Biolit na mravence. Možná to vypadá že jsem nějaký dealer přes biolit, ale opravdu se nám vyplatil. Zkoušeli jsme raid, a na ten ani vosy ani sršni a ani mravenci nezabírali. Ještě nám fungoval mortein,ale ten jaksi vymizel z obchodů. Alespoň u nás. Vždy na jaře nastříkám biolit na mravence okolo zdí a opravdu nejsou. Máme starý renovovaný dům a vždy tu bylo mravenců požehnaně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika