Jak se zbavit včel samotářek?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?)
2.5.2016 9:47

Černá se samotářkami - není to trochu protimluv?
Že by včely provrtaly trám? A čím, prosímvás?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 165.142 (?), 1.5.2016 22:13, zobrazeno: 23149x

já mám problém se včelami samotářkami (vypadá to na ně, nejsem si ale na 100 % jistá) - mám jediný vchod do domu přes průjezd, kde se, jakmile se oteplí, to "černá" včelkami - dělají díry do zdí (starý dům,"vepřák" a staré omítky), ale i do trámů nad vjezdem, který provrtávají, nalétávají i do chodby... je to volný prostor, stříkání sprejem je zbytečné, spíš jestli někdo neví čím ošetřit zdi a trámy, aby jim nechutnaly a nezabydleli se???

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.198 (?), 1.5.2016 22:44

Ach jo.

Urobte im hniezda, potom nepojdu kam nechcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.135 (?), 1.5.2016 22:58

az take samotarky to nie su ked sa to tam "cerna"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.228 (?), 2.5.2016 7:54

Máte starý, ještě zdravý a ekologický dům z vepřovic a dřeva a máte být na to pyšná a naučit se s tím žít. Včely se k vám stěhují, protože je to pro ně ideální prostředí... moc možností v dnešní,,betonové" době už nemají. Místo toho je likvidujete chemickým sajrajtem a celkem nechápu proč? Tyto včely nejsou vůbec agresivní(také jich mám hodně v zahradě)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.142 (?), 3.5.2016 12:46

jo v zahradě by mi nevadily, ale když nemůžete projít průjezdem aniž byste vyhýbasli včelám, asi by se vám to taky nelíbilio, mám v průjezdu auto, jiný vchod do momu nemám, a tak nějak se domů dostat musím, a neustálé bzučení včel, které mi lítají až do chodby a tam dělají díry do zdí... prostě taky mám právo na život!!! nikdo ke mně nechce jít dál, lidi se prostě bojí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 2.5.2016 8:04

"vypadá to na ně, nejsem si ale na 100 % jistá"

Jak chcete poradit a vyřešit problém s něčím, když ani sama nevíte s čím? Nejdřív hmyz 100% identifikujte, až pak můžete učitnit vhodná opatření podle druhu hmyzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 2.5.2016 9:47

Černá se samotářkami - není to trochu protimluv?
Že by včely provrtaly trám? A čím, prosímvás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.142 (?), 3.5.2016 12:57

"Některé druhy si budují chodbičky pro hnízdo sami, těm stačí připravit jen vhodný terén. Může to být např. hlinitopísčitý břeh nebo pěšina; kamenná zídka v zahradě slepená hliněnou maltou místo betonem; zahradní domek nebo zídka z neomítnutých nepálených cihel nebo alespoň zděný na velmi chudou vápennou maltu. To vše je ideální terén pro zemní včely: pískorypky, ploskočelky, chluponošky. Včely drvodělky zase nepohrdnou starým ztrouchnivělým dřevem - třeba uschlou napůl ztrouchnivělou hrušní v koutě zahrady, plnou chodbiček po "dřevokazném" hmyzu... :

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.16 (?), 2.5.2016 9:47

Ještě jsem nepotkal nikoho, koho by bodla včela samotářka, může se stát, že bodne čmelák, ale to jen v případě, že si s ním moc důvěrně hraji. Když si tazatelka nebude všímat hmyzu, tak hmyz si jí také nebude všímat. Vyjimkou jsou klíšťata a komáři, mělo by se správně psát komářice, protože krev pijí jen samice. Včely samotářky a všechny její kamarádky jiného druhu, jsou nejlepšími opylovači, už proto, že snášejí nižší teploty než včela medonosná. Jestli je tam nechcete, tak jim udělejte domečky (návodů je habaděj). dům si opatřte správnou omítkou, na vepřák nemůžete nahodit cokoliv a povrch můžete napustit některým z bohatého výběru penetračních přípravků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.23 (?), 29.6.2017 0:17

Pěkně napsáno. Na terase u střechy mám také včelky samotářky a není jich málo. Mají tam pítko a jsou za to vděčné. Nikdy mi neublížily a to jim i v tom jejich hemžení kolem mě dolévám vodu do pítka, čistím pítko a zabezpečuji větvičkami, aby na ně mohly usedat a neutopily se. Jsem jim vděčná za opylení rostlin na terase, ale i na blízkých malinících, když kvetly. Na zahradě pěstuji medonosné bylinky a květiny, abych opylovače přilákala.

Je možné vyrobit i hmyzí domečky z přírodního materiálu na příhodném místě a určitě se tam ty včelky (a nejen včelky)rády ubytují.

Buďme za ně rádi, vždyť i toho užitečného hmyzu kolem nás ubývá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika