Jak se zbavit včel?



jirka 2 - (17) - 4.82 (?)
10.7.2011 7:23

Prominte ale vašemu dotazu dost dobře nerozumim. Skuste požádat o pomoc místního včelaře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                  
jirka 2 - (17) - 4.82 (?), 10.7.2011 7:23

Prominte ale vašemu dotazu dost dobře nerozumim. Skuste požádat o pomoc místního včelaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.240 (?), 9.6.2014 16:18

Jedině B I O L I T  !!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.240 (?), 9.6.2014 16:53

Já nechci hubit včely, to v žádném případě, ale nechci, aby mě napadaly. Přeci musí existovat nějaký repelent, kterým se natřu a včela mi dá pokoj.Nestačilo by užít třeba vitamín B?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.6.2014 17:06

Tak požádejte včelaře, ať je dá dál od plotu nebo plot opatří neprůletnou zábranou. Včely útočí pouze pokud se cítí ohroženy tedy asi do vzdálenosti 4 m od česna. Vzdálenost se prodlouží, pokud by dal napaječku směrem k plotu (opačný efekt než neprůletová zástěna).

Tedy úly by měly být tak 4 m od plotu a plot by měl být například palubkový do výše 2,1 m v délce odpovídající výletovému úhlu. Neprůletovou zábranu můžete udělat na vlastní straně i sama na vlastní náklady, pokud s včelařem nebude dohoda ...

Používejte vhodný antiperspirant (prostředek proti pocení). Omezení potu a květinové vůně je důležitější než repelent (některé vůně jsou už v základu repelentní, např hřebíček).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 9.6.2014 20:56

Opět ta samá chyba a opět s tím polemizuju už po x-té. Především všela útočí, když to uzná za nutné a nečte kvůli tomu žádnou příručku. Ráno, v poledne, ve středu, ve svátek. Častěji například před bouřkou, po snůšce, před rojením, při zvuku kosy a tak dále, a podobně. Kdybyste si vy sám musel před vstupem na zahradu potřít tělo hřebíčkem, nebo musel vystavět 2,14596 m vysoké zástěny z palubek - třeba zrovna na jižní straně vaší zahrady, možná byste radil trochu jinak. Podle mne prostě doba, kdy pár úlů a včely byly téměř všude, skončila. Do dnešní moderní zástavby se chov včel nehodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 9.6.2014 21:53

A proč by se chov včel do,,dnešní moderní zástavby" nehodil? jako že: jablka jsou přece v supermarketu a s kytkama je akorát práce? Do dnešní moderní zástavby se hodí tedy co? Jen slunečník a houpačka a rodinka vyvalená na zahradě a nedej bože se tam objevit nějaký hnusný obtěžující živočich?! Mravencem počínaje, přes ty včely... bla, bla až po kálející kočky a štěkající sousedovy psy... Tyto úvahy, ještě pokud jsou to úvahy dospělého člověka, neřkuli rodiče... mne opravdu děsínoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 9.6.2014 22:27

tak mám dojem, že si trochu děláte srandu rádoby nepochopením problému. Přeci svoje rostlinky neopylujete sám štětečkem s chlupy vyhubené kuny pařeništní? wink

Úly se orientují česnem na jih, tedy nikdy nebudete mít zástěnu Vy na svém jižním plotu, ale jen na severovýchodním, severním nebo severozápadním. V dnešní moderní zástavbě je tak málo včel, že si mnozí neuvědomují, že jejich problém si sami nevyřeší jinak než pořízením včelstva nebo podporou včelaře v zahrádkářské kolonii. Například kolegyni z práce odpustili roční platbu do fondu na opravy společného zařízení (vodovod, klubovna, oplocení, cesty,...) za to že má na svém dílu dvě včelstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 10.6.2014 6:38

Očekával jsem technickou. Nikdy neříkej nikdy. A co když soused bude mít ůly u vašeho jižního plotu otočené česny na svůj pozemek. Namítnete, že včely poletí směrem od vás, jenže to tak není. Poletí za snůškou, tedy kamkoliv potřebují. Včela umí zatáčet, umí letět rychleji nebo pomaleji, umí sotupat, klesat, přistávat. Mimoto striktní orientace česen na jih není dogma. Dokonce je mnohdy lepší orientace na východ. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.41 (?), 10.6.2014 8:16

Včel se nezbavíte a pokud máte stejnou zkušenost, že soused má takzvané bojové včely, které lítají žihadlem napřed, tak jako u nás a jejich majitel bude tvrdit, že jejich neštípou a přitom chodí po zahradě ve včelařské kukle, tak Vás lituju. A názor, že pomůže hradba, obrátit úly nebo cokoliv jiného, je názor člověka, který neví, co znamená bojová včela. Na naši zahradu se bojí už chodit i náš pes, protože včely útočí na cokoliv, co se pohne a nejhorší to je, i když do nich vrtají v pátek odpoledne - ten nejlepší čas, když jsou v důchodu a celé dni doma, to je pak o víkendu peklo. Vím, že je to chyba včelaře, ale proč za ni platím vlastní krví zrovna já a mnoho takto postižených lidí. Možná by si včelař měl uvědomit, že i když je včela užitečná i lidé chtějí užívat své zahrady jindy, než když mrzne.

Na netu jsem našla repelent proti včelám, ale je dost drahý, cca 4dcl za 500kč, tak můžete vyzkoušet. Bára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.6.2014 8:30

pokud je včelař ignorant, pak je to těžké... Včelstvo něco stojí a výměna včelsta není levná věc. Na sousedním webu chováme je určitě nějaká podrobnost o tom, že se dá včelstvu vyměnit matka, aby se z útočných generační obměnou staly včely mírné. Je však otázkou, jestli ten včelař ty cca 300,- korun bude chtít za nákup nové matky dát.

Zkuste mu pohrozit instalací napaječky s modrou vodou, ale předtím mu dejte své požadavky písemně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika