jak se zbavit krtka



fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?)
6.9.2015 17:41

Jedine co na 100% funguje je toto.

Jedna tabletka do tunelu a krt aj s celou familiou su do vecera vybaveny a ani o tom netusia... pripadne svokre pod postel laugh

Pouzivam na jar ked sa nastahuje novy jedinec a potom na jesen ked volne teritorium najde tohtorocne mlada. Inak mam celu sezonu svaty pokoj.

Problem je, ze sa to neda normalne zohnat. Moznost zakupit to maju iba firmy s povolenim na pracu s jedmi na baze fosforovodika ale tu na fore je aj celkom jednoduchy navod na vyrobu, staci pohladat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 130.22 (?), 5.9.2015 12:38

Ano existuje karbid, taky jsem ho zkusil.Investoval jsem do něho asi 1500Kč,3 týdny času a výsledek žádný.Krtci se proháněli chodbami jako o závod dál.Možná podle návodu bych měl vydržet několik měsíců, ale na to skutečně nemám nervy a čas.Je to boj.Acetylén funguje taky, ale vyvíječem, který používá myslím fy.aros.cs Česká kamenice.Zkušenosti má Fk Šardice, kde ho použili a prozatím je klid.Fifin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 6.9.2015 17:41

Jedine co na 100% funguje je toto.

Jedna tabletka do tunelu a krt aj s celou familiou su do vecera vybaveny a ani o tom netusia... pripadne svokre pod postel laugh

Pouzivam na jar ked sa nastahuje novy jedinec a potom na jesen ked volne teritorium najde tohtorocne mlada. Inak mam celu sezonu svaty pokoj.

Problem je, ze sa to neda normalne zohnat. Moznost zakupit to maju iba firmy s povolenim na pracu s jedmi na baze fosforovodika ale tu na fore je aj celkom jednoduchy navod na vyrobu, staci pohladat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.22 (?), 7.9.2015 20:39

Zdravím, můžete napsat něco bližšího, třeba název, adresu kde se to dá sehnat apod.Fifin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.193 (?), 7.9.2015 21:33

Toto je na tej baze: moletox

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 7.9.2015 21:42

google a zadat fosforovodik

tu je ten navod: Proti krtkům

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.254 (?), 9.11.2016 13:57

Musím říci, že je nutné mít štěstí na kočku nebo kocoura. Máme z útulku kočku i kocoura, kočka loví svátečně myši, rejsky, hryzce (20-30 kousků do roka) a nežere je, taky lape ptáky. Původně byla "paneláková". Kocour postupně vyhubil ještěrky, krtky, malé hryzce, nosí myši, rejsky, vodní krysy (hryzec vodní) od potoka, potkaní mláďata od sousedů z garáže, špačky, sýkory a nyní přinesl tři kolčavy. Konzumuje, ale všechno nestačí sežrat, dělá tak 2-8 kusů denně. Je kastrovaný, ale do útulku přišel jako kotě odchycené z ulice. Kocour má štěstí, všude okolo zahrady, pole, staré stavby. Lovit má co furt (u nás na zahradě už nejsou ty ještěrky, krtci a malé druhy hryzců). Můj názor je, že kočka musí mít zkušenost se životem "nadivoko" a potom máte po škůdcích (i prospěšných tvorech).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.83 (?), 9.11.2016 14:09

Mačka - lovkyňa je super, ale aj malé teriéry sú dobrí lovci a neraz krtka ulovia. Z tohto dorastenca tiež možno niečo bude. :-) IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.215 (?), 9.11.2016 15:58

Mě na krtky funguje drátěná past na hraboše Swissinno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.68 (?), 24.11.2016 21:07

Narazil jsem na zajímavý způsob likvidace zemních hlodavců a hrabavců. Princip je znám a používán domácími kutily už dlouho.
Karbidové vápno s vodou, směs kyslíku a acetylénu z láhví, propan butan apod. přivedené k podzemní explozi.
Ale ne vždy s tím byly dobré zkušenosti. Vyvrácené stromky, výbuch v sousedově skleníku, pařeništi nebo kompostu, vytlučená okna ve sklepě, rozrytý pozemek, úraz létajícím kamením, rozbitá okna apod.
Ale škůdci neměli šanci přežít.
A dnes se to na tom principu dělá i komerčně. Směsí kyslíku a PB. Jenže v domácích podmínkách to moc použitelné není. Jde hlavně o správný poměr obou plynů který musí být takový aby došlo jen k explozivnímu hoření a ne silnému výbuchu.
*
Ale kdo má k něčemu takovému sklony a v okolí nic ke zničení, tak proč to nezkusit
Max. si prokypří půdu.

Rafael.

Likvidace podzemních škůdců
Likvidace podzemních škůdců
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.34 (?), 5.12.2016 8:08

Napustil jsem díry po krtkovi na zahradě plynem z PB lahví a z dálky jsem zapálil ústí díry. Předpokládaný výbuch se nekonal, došlo k malému neintenzivnímu zahoření u ústí díry. Plyn postupně vyhořel a oheň po chvíli zhasl. Díry jsem ucpal a krtek se již neobjevil. Předpokládám, že se udusil buď zplodinami hoření nebo nízkým obsahem kyslíku. Možná šlo o náhodu to nevím. Jen je třeba dodržet BOZP.  Nedělat to u domu, skleníku jímky a pod. protože je možnost, že plyn nateče nějakou škvírou jinam než chcete. To že mi to nevybuchlo, byla možná jen náhoda spočívající v náhodném nevýbušném poměru směsi PB a vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika