Kde sehnat RODEX



host - 0.10 (?)
17.7.2010 13:13

Dobrý den, s dýmovnicemi zkušenost nemám, ale máme na zahradě slepice a sousedka si každým rokem chodí pro slepičinec aby prý neměla na zahrádce krtky. A pravda je, že zatímco já mám slepice i krtince, ona nemá nic. Jen se jí musím zeptat, jestli to sype do těch děr nebo to jen tak volně nechá položené třeba u stromu, možná že krtkům ten zápach vadí... A pokud nepůjde s pravdou ven, nebude žádný slepičinec a možná se ti malí prevíti přestěhují k nim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
host - 88.205 (?), 14.11.2009 22:18

Deramax-Cvrček mám vyzkoušený, sice prý nefunguje všude na 100%, ale u nás naštěstí ano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 11:06

Tak ten Cvrček som cca pred mesiacom zohnal, a zdá sa, že fakt funguje. V okruhu cca 5-6 m žiadne krtince, ani známky aktivity hryzcov. Dúfam, že si na to nezvyknú, a ostanú pekne za plotom :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.2 (?), 14.1.2010 12:03

Neříkejte hop, dokud neroztaje sníh...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 12:34

Bohužiaľ u nás v Nitre sa nemá čo roztopiť, sneh nás túto zimu obchádza :-(Napadlo okolo Vianoc asi 5 cm, na druhý deň zapršalo, a všetko bolo preč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.14 (?), 14.1.2010 14:20
včera som bola v nitre a naozaj to tam bolo len poprášené snehom, to u nás na záhorí je snehu habadej, prvý raz za 11 rokov čo tu bývame... ináč sme sa v nitre celkom dobre pobavili hľadaním hornbachu... jk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 15:14

No veru, tak si nám mohla trochu toho snehu priniesť :-)

Hornbach je pokiaľ viem len v BA a KE...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.14 (?), 14.1.2010 15:47
sory baumax...:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.94 (?), 22.3.2010 12:32
Tak se také přidám k diskuzi. Mám zahradu (600m2) na které se neuvěřitelně rozšířili krtci. Krtince lze nalézt prakticky všude. Táta se je kdysi pokoušel hubit všelijak. - K ústí nor dával scvakávací pasti na krtky. Jenže krtek když vyjel nahoru, vytlačil hlínu a ta tu past spustila, takže krtka jen vyplašilo cvaknutí. Nebo naopak byla past moc daleko a krtek si jí nevšímal. Takže pasti se neosvěčili. - Vykuřování autem - na výfuk hadici, utěsnít a její druhé ústí do krtčí díry. Bohužel tlak plynů u výfuku je celkem slabý na to, aby ten plyn hnal x metrů z garáže na zahradu a ještě to pumpoval do bludiště pod zem pod leckdy i napůl zavalené chodbičky. Takže ve výsledku se výfuk zahltil a motor chcípnul. Také nic. - Na násadu od rýče přidělal desku hustě proděravěnou asi 50 dlouhatánskými hřeby (prostě takové padesátihrotové kopí) a pak s ním číhal v noci, až se začne zvedat půda a do toho místa to prudce zabodl. Jenže to byly zlomky vteřin, krtek obvykle uslyšel, že se někdo rychle blíží a začal zdrhat. Navíc hlídkování v noci je únavné a ne moc efektivní. Za deset nocí dostal jediného krtka. - Co se týče různých akustických plašáků, jako jsou lahve od piva zapuštěné do země hrdlem nahoru, nebo železné tyčky v zemi, na kterých se nahoře větrem otáčí plastová lahev, měly čáastečný úspěch, ale jen krátkodobě, než si krtci zvykli a navíc jen znamenaly, že si krtci začali dělat nory kousek stranou, ale neodtáhli. Teď ta starost padla na mě, takže známá mi doporučila dýmovnice Krounex a vykouřit je. Takže bych se Vás rád zeptal, zda máte někdo s dýmovnicemi zkušenosti a vykuřováním obecně. Já si nejsem moc jistý, jestli je to účinná cesta, protože ty chodbičky bývají místy zavalené či prošlápnuté a ten plyn se pak přeci daleko nedostane, ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 24.3.2010 14:22

Dýmovnice jsem také používal, z okruhu dosahu dýmu se odstěhuje, ale zabydlí se jinde.cca za 3 měsíce se vrátil na stejné místo, takhle jsem použil v jednom roce asi 10 patron. Když jsem si spočítal náklady, a po zjištění, že jsem krtka nebo krtky ze zahrady úplně nedostal, jsem toho nechal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.10 (?), 17.7.2010 13:13

Dobrý den, s dýmovnicemi zkušenost nemám, ale máme na zahradě slepice a sousedka si každým rokem chodí pro slepičinec aby prý neměla na zahrádce krtky. A pravda je, že zatímco já mám slepice i krtince, ona nemá nic. Jen se jí musím zeptat, jestli to sype do těch děr nebo to jen tak volně nechá položené třeba u stromu, možná že krtkům ten zápach vadí... A pokud nepůjde s pravdou ven, nebude žádný slepičinec a možná se ti malí prevíti přestěhují k nim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika