Kde sehnat RODEX



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
14.9.2009 16:08

tak to by snad šlo i z nějaké tenčí trubky, ne?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 134.50 (?), 30.8.2009 11:37

Nevíte někdo jak se používá karbit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.181 (?), 7.9.2009 15:51

Karbid ani jiné jedy bych nepoužívala, když už se chci krtka zbavit tak snad mohu poradit-opatrně odchytit a odnést někam pryč.Krtek je totiž přísně chráněný, jestli se nemýlím.Nebo je to hryzec?J.Zeberová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.187 (?), 14.9.2009 15:59

Tak jsem projel nápady a názory jak vyhubit Hryzce a jinou havěť ze zahrady za období cca 3 let, docela jsem se pobavil a závěr je: Maxi petardy, petardy, Liquid gel, Norat ATG, kočky, rodex patrony. Tak nevím čím začít. Zkusím nejdřív Norat ATG a maxi petardy uvidíme. Dám vědět. Jinak jsem zkoušel i koně mít na zahradě. A výsledek: krtek bez problémů ještě přidal pár kup a hryzec o tom ani nemluvím jako by se nechumelilo. Pak mě ještě napadlo udělat si kopí a když není do čeho píchnout tak chodit po zahradě a píchat do země, třeba se trefím a nebo vybagrovat 20cm hlíny po celé zahradě a vybetonovat. Proboha to fakt nic neexistuje v 21. století.  Daniel Janata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.25 (?), 22.9.2009 15:31

Som na tom podobne ako všetci. Páči sa mi princíp Liquid gelu a tých ťažkých jedov na báze fosfátov určených pre profesionálov. Čo sa týka princípu fungovania toho gélu je principiálne geniálny. Hlodavec ho nemusí začať rovno žrať, stačí ak sa ním ušpiní a pri čistení ho zo seba zlíže. Čo mi ale vadí je účinná látka bromadiolon. Je o nej dosť málo informácii, ako sa rozkladá v prírode. Okrem chemikálii ktoré tu uvádzate že strkáte do pôdy poznám človeka ktorý tam napríklad leje benzín a potom to zapaľuje. V podstate však ide o to aby sme paradoxne pri hubení tých potvor neotrávili seba a svoje rodiny. Pretože pokiaľ tie látky v pôde zostanú v jedovatej forme a dostanú sa do ovocia a zeleniny ktorú z tej záhrady konzumujeme tak si narobíme viac škody ako úžitku a celé záhradkarčenie stráca význam. Zaujalo ma teda viac použitie látok ktoré uvoľňujú toxický plyn fosfan. Princíp by mohol fungovať. Keďže je tažší ako vzduch mohol by pri plnení z hornej časti záhradky postupne vyplniť všetky chodby smerom dole a tú háveď podusiť. Mám však dve pripomienky, či sa potom skutočne rozkladá iba na neškodné fosfáty a či tam nevzniká nejaké sekundárne nebezpečenstvo otravy pre ľudí a zvieratá. Vyplavovanie dier pieskom je síce zaujímavé ale v podsate dosť prácne a nákladné a oni aj tak po nejakom čase opäť prídu od susedov a urobia si nové chodby. Momentálne testujem metódu so zakopanou 4 litrovou fľašou naplnenou z polovice vodou, ktorá je umiestnená pod úrovňou chodby. Tých fľaší mám zatiaľ 5. Za tri mesiace sa tam utopili asi 2 hryzce, 1 krt, 1 piskor a 2 hraboše. Musím skonštatovať, že je to len taký doplnkový spôsob ako ich ekologicky chytať ale málo účinný. Všetky exempláre boli dosť malé, takže tie väčšie - dospelé sú nato asi dosť chytré aby tam nespadli. Navyše sa im úspešne darí zasypávať mi ich hlinou. Som teda bezradný. Škody ktoré spôsobujú sú skutošne veľké ale najviac vás naštve, keď dopestujete stromčeky ktorý by už mali začať rodiť a oni sa vám na jar vyvrátia a to nehovorím o inom. Takže píšte, píšte a píšte ale hlavne o tom čo máte overené. Jano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 14.9.2009 16:08

tak to by snad šlo i z nějaké tenčí trubky, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 14.9.2009 16:14

ono sklo a trubka jinak rezonuje... kamarádka má labradora a všechny nory vyhrabe a vyčuchá, několik měsíců srovnávala zahradu, ale teď má pokoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.136 (?), 6.10.2009 9:21

Otázka čo s hlodavcami je aktuálna aj u nás. Hlavne ma trápia hryzci :-/ Chemické metódy skúšať nechcem, elektrinu na záhrade nemám...

Už som viac-menej rozhodnutý skúsiť Deramax Cvrček, máte niekto s týmto odpudzovačom dobré či zlé skúsenosti? Podeľte sa prosím. Čítal som zopár priaznivých ohlasov, len ho neviem u nás kúpiť - výrobca ho na Slovensko nezasiela. Skúšal som aj e-shopy, bez úspechu.

Neviete náhodou o nejakom obchode v SR, alebo inej možnosti, ako by sa dal doviezť do SR? Ďakujem za každú radu.

Peter Štefún, Nitra, SR, pstefun(at)gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 6.10.2009 9:43

Už som sa kvôli tým hryzcom aj zaregistroval, dúfam že sa mi podarí nejako zohnať toho cvrčka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.190 (?), 6.10.2009 10:24

Ten, kdo vymyslí něco, co bude na krtky opravdu fungovat, dostane určitě Nobelovu cenu. Pokud vám někdo napíše, že to funguje, tak jeho krtek: buď spáchal sebevraždu, umřel stářím, sežrala ho kočka, nebo se sám odstěhoval za kámoškou na sousední zahradu.Přesto Vám přeji hodně štěstí. Zahrádkářím mnoho let, ale na krtka jsem trvale ještě nevyzrál. Vždy jen dílčí úspěchy. A to jsem zkoušel kde co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 6.10.2009 14:05

Krtka by som zniesol, ale keď tie hryzce žerú všetko. Skúsim ten odpudzovač, potom napíšem či to funguje. Dúfam, že áno :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika