Hryzec a pořád hryzec



stanky - (23) - 225.62 (?)
20.4.2021 12:30

Na hryzce mi funguje past na obrázku (teď na jaře za 4 dny 3 kousky). Najdu si jeho tunel, který je těsně pod povrchem země, odhrábnu lopatkou obdélník na velikost rozevřené pasti, noru lehce lopatkou vyčistím. Do pasti dávám kousek mrkve, je pevná a nejde hryzcovi lehce ukrást z pasti. Na past, mrkev ani do nory nesmíte šahat holýma rukama, jinak hryzce pachem odradíte. Používám kožené pracovní rukavice, staré, od hlíny. Nastraženou past přikrývám obráceným černým plastovým kbelíkem (stavební vědro) a zatížím kamenem, kvůli psovi a taky, aby měl hryzec klid na hostinu.

Past na hryzce
Past na hryzce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 50.85 (?), 23.12.2020 23:13

Jestli jste je ještě v tom místě nikdy nevykuřoval, tak by jste mohl být uspěšný. Při vykuřování ven z nory úplně nevylezou, ale vystrčí jen čumák a lapají po dechu. Má zkušenost: Před několika lety jsem se také na hryzce vypravil s traktůrkem - motor trabant. Po nasazení výfuku kouř z nor unikal v okruhu cca 15 m.Viděl jsem dva hryzce, jak vykukují z nory a lapají po dechu, tak jsem jim domluvil motykou. Další den jsem na zahradě našel další dva okousané kusy, mrtvé je ze země vyhrabala kočka nebo kuna. Několik let se dařilo tímto způsobem jejich populaci nějak korigovat a tlumit, výsledky však byly každým rokem horší. Např.vloni jsem po nasazení výfuku zjistil, že kouř se objevuje jen do cca 2 m od traktoru, nory pokračovaly i dál. Podle mne, ti dobytkové se vyškolili, jakmile uslyší traktor, tak nory preventivně zahrabou a přeruší.

Jediné co se zdá účinné je jejich rušení pohybem zvířat. Ta má zahrada je na chalupě využívané jen rekreačně od jara do podzimu. Hryzci tam stále jsou. Sousedi, trvale tam bydlící - jeden má na zahradě ovce a druhý psa a s hryzci problém nemají.Ty ku.vy se stahují k nám, tam mají klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 42.15 (?), 29.12.2020 22:22
Tak jsem hned druhý den vykuroval. Dohromady asi 45 minut. Postupně jsem to prokouril z několika míst. očekával jsem že třeba nějakého hry zcela uvidím unikat nebo vykukovat nory ale nic. Ani kus 😩. Dostal jsem tip na na kladení otrávených kousku kořenové zeleniny. Problém je že nevím kde sehnat jed který bych mohl aplikovat. Máte někdo tip co použít? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.40 (?), 30.12.2020 8:47

Ja jsem pouzival  modry prasek Kumatox     mrkev jsem nakrajel na kolecka a obalil kumatoxem a dal na okraj nory       vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.120 (?), 9.2.2021 21:15

Dobrý den, take se mi lonske leto nějaké tyhle potvory dostaly do zahrádky, ale vzhledem o deštivému počasí a obecné neúrodě jsem to moc neřešila..mám tam psa, na zahradě hsme denně atd..jen mě na podzim vytočily kompletně vyžrané kořeny echinacei a flopsů..no ve starém Receptáři jsem našla radu na hryzce - páns úspěchem použil slzný plyn..já zkušenost žádnou ale nemám..ale snad to někomu pomůže..díky Bee

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.226 (?), 10.2.2021 12:55

Poznáte hryzce, že nemá rád průvan v noře, díru zahrabává.  Otevřít díru a dát na list pampelišky trochu gelu /kartuší gel na krtky/ a dát do nory, když tam je, zmizí to, opakovat. u nás to zabírá.  Vše v rukavicích. Jinak na myši do dír nasypat granule růžové, bohužel jinak to nejde, kočky nestíhají.smileyAlena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.21 (?), 24.9.2021 14:12

Dobrý den, mrkněte na příspěvek od Petra na třetí straně. 100% vyřešeno!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanky - (23) - 225.62 (?), 20.4.2021 12:30

Na hryzce mi funguje past na obrázku (teď na jaře za 4 dny 3 kousky). Najdu si jeho tunel, který je těsně pod povrchem země, odhrábnu lopatkou obdélník na velikost rozevřené pasti, noru lehce lopatkou vyčistím. Do pasti dávám kousek mrkve, je pevná a nejde hryzcovi lehce ukrást z pasti. Na past, mrkev ani do nory nesmíte šahat holýma rukama, jinak hryzce pachem odradíte. Používám kožené pracovní rukavice, staré, od hlíny. Nastraženou past přikrývám obráceným černým plastovým kbelíkem (stavební vědro) a zatížím kamenem, kvůli psovi a taky, aby měl hryzec klid na hostinu.

Past na hryzce
Past na hryzce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
čmelda - (23) - 28.49 (?), 25.4.2021 20:23

Dobrý den, 

jelikož nechci zakládat nové téma, obracím se na Vás s prosbou o radu. Při dnešní oblídce švestek jsem zjistil že mi ty potvory pravděpodobně užrali tři z pěti stromku. U jednoho jsem si to následně potvrdil jeho vyvrácením do strany. Má smysl se nějak pokusit zachránit ty dva další? Ctěl bych udělat tohleto:

1) U těch co si myslím že jsou načnute vykopat kolem stromku díru co nejhlouběji dokážu a vsadit tam pletivo. To nechám klidně i 15. čisel nad terénem. Dosypu mulčovací kůrou, at mi tam neroste tráva.

2) Při sázení nových díru 1x1x1 m vyložit pletivem a zase kus nad terénem.

Myslíte že to má nějaky smysl? Ty stromky mám tak 5. let. Krásně narašene, jsem z toho naprosto neštastný... Stromky byly na myrobalanu, dokáže se nějak vzpomatovat? Je nějaka hloubka kde by ta mrcha už nešla?

Díky s pozdravem

Radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.40 (?), 26.4.2021 7:33

 Neni to jistota ale za pokus to stoji vyryt okolo stromu drazku do te zasunout pletivo do hloubky asi 60 cm     k okousanym stromum zarazit kuly aby se nevyvracely a zkratit vetve aby se stromek nevysiloval pri vyryvani drazky narazite na noru dukladne noru udusat     vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.130 (?), 27.4.2021 11:19

Díky, ty stabilnější takto obryjí a budu doufat. Myslíte že k okusum dochází i přes léto? Jestli to raději nenechat na podzim, kdy už budu vědět jestli stromek žije nebo se nějak trápí.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika