Příspěvky uživatele - stanky

Lze aronii roubovat?, 10.3.2023
Doplňuji, muchovník na podnoži jeřabiny se ujímá téměř stejně ochotně.
Lze aronii roubovat?, 20.4.2021
Já jsem několikrát rouboval aronii na červený jeřáb anglickou kopulací v předjaří (březen) - ještě u nás ležel místy sníh. Ujmulo se také téměř vše. Teď zkouším stejným způsobem muchovník.
Krtci v zimě a co potom?, 20.4.2021
Bohužel musím potvrdit, že krtek je jen předzvěst daleko horších problémů. Hryzci totiž záhy obsadí krtkem vytvořené tunely. Množí se mnohem rychleji a k tomu nejsou tak teritoriální jako krtek.
Hryzec a pořád hryzec, 20.4.2021 Obsahuje fotku
Na hryzce mi funguje past na obrázku (teď na jaře za 4 dny 3 kousky). Najdu si jeho tunel, který je těsně pod povrchem země, odhrábnu lopatkou obdélník na velikost rozevřené pasti, noru lehce lopatkou vyčistím. Do pasti dávám kousek mrkve, je pevná a... celý příspěvek >
Dýňová semínka - jak na to, 7.10.2016
Semena vyperu v čisté vodě a sleji. Potom je na 2-3 dny naložím do nasyceného roztoku soli. Potom pouze sleju, už neoplachuji a opražím na plechu (na pečícím papíru), při pražení občas promíchám. Jakmile začínají trochu tmavnout hned vyndám z trouby.... celý příspěvek >
Problém se zelím, 7.10.2016
Tak ta mi tam také nechybí :-) Každý je zvyklý na něco jiného. Ale příště to schválně zkusím.
Očkování, 21.7.2016
Včera jsem očkoval aronii na plané jeřáby a jostu na odnože meruzalky. Dřevo jsem až na jednu vyjímku nevylupoval a při ovázání jsem se snažil nechávat očka volná. Všechno T-řezem. Řapíky jsem zastřihl tak, aby zůstal asi 0.5 cm listu. Voskem jsem... celý příspěvek >
Elektrické vyžínače, 3.8.2015
Já mám již pár let SOLO 116, motor nahoře, 1kW. Má úhlový převod a běžně používám i dvoubřitý kovový nůž. Zatím jsem s ním neměl problém. Vzhledem k tomu, že SOLO spadlo pod AL-KO, tak nevim jestli se ještě vůbec vyrábí.
Odšťavňovač na rybíz - protlak, 26.6.2015
Včera jsem zrovna odšťavňoval rybíz. Máme odšťavňovač Guzzanti GZ 020 a celkem jsem spokojený. Jadýrka to odstraní spolehlivě, dužinu si můžete zvolit dle hrubosti síta. Separovaná semínka s částí dužiny jsou skoro suchá, v ruce z toho již nic... celý příspěvek >
Aronie - odrůdy (Hugin, Nero, Viking), 9.6.2015
Mám Nero a Viking. Nero je vzrůstově vyšší. Viking je vzrůstem nižší, ale větve více zahuštěné. Kvetly úplně stejně, ve stejný termín i co se týče množství. Chuťově jsem zatím neměl možnost porovnat.
Neplodící aronie, 11.5.2015
Máme stejnou zkušenost. Několik let jsme se snažili přivést ke květu dvě zakoupené aronie. Měli už určitě dva metry a nic. Nezbylo než pořídit nové z osvědčeného zdroje (odkopky). Tyto nové kvetou už při velikosti rostliny kolem 30 cm výšky. Pokud... celý příspěvek >
Nemoc nebo mech?, 17.4.2015
Tohle neni mladá větvička. I loňský letorost vypadá jinak, a pochybuji, že by ji byl schopný lišejník tak rychle zarůst - to by nestihl. Nicméně lišejníky jsou obvykle indikátory čistého prostředí. Na angreštech je máme hojně také, ale nepřijde mi,... celý příspěvek >
Výběr postřikovače stromků, 27.3.2015
Máme také starý český od fy DEZA (Praha) a ta firma stále existuje. Každých pár let u nich necháváme postřikovač komplet přetěsnit a zkontrolovat. Vyrábějí dnes i plastové nádoby. Nástavec máme cca 2,5 metru z poctivé mosazi.
Gardena vs. ostatní značky, 9.1.2015
Konkrétně čerpadla (alespoň některá) má Gardena jen obrandované. Kupoval jsem v Mountfieldu Tallas Diva 60/4, stejné je eDeep 1000 nebo Gardena 6000/5 nebo DAB Diverton 1000. Jsou to identická čerpadla, pouze barva plastů a cena je jiná (Gardena... celý příspěvek >
Jakou pilu?, 5.1.2015
Myslim, že když si vyberete "farmařskou" třídu, tak pro Vaše účely bude dostatečně univerzální. Je asi vcelku jedno, jakou z populárních značek (Husquarna, Stihl, Dolmar, Solo...) si vyberete, spíš bych vzal v úvahu, kromě ceny, i zda je blízko... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika