Hryzec



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?) 
24.6.2011 20:43

Tak stále se nemůžu hryzce zbavit. Dneska nám kompletně podryl všechny okurky a rajčata ve skleníku. Mám jen jednoho ve skleníku a je mu tam koukám dobře. Venku nikde hryzce nemáme. Když mu tam nastavím past kolmo do chodby, tak ji buď podleze nebo zahrne. Dneska jsem ve skleníku zakopal 5 litrovou sklinku přímo pod chodbu, tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 24.6.2011 21:01

Podle mých zkušeností zahrnutá past byla dílem krtka a tvrdím, že chodí často po stejných chodbách. Ještě můžu poradit trik. Když se někde značí chodba, tak do hlíny opatrně udělejte jenom zářez o nějaký centimetr širší než sklopná past a položte navrch něco, tedy přikrýt a hryzec bude mít dojem, že chodbu vlatně neopouští. I když podle mne to není pravda, protože jednoho jsem zabil přímo motykou a druhého smrtelně nakopnul, jelikož jsem tu motyku neměl u sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 25.6.2011 7:30

Myslím, že to krtek není, protože pokaždé když navštíví skleník, tak jede přesně pod řadou okurek a rajčat a okusuje kořeny. Manželka hryzce dokonce viděla, dkyž utíkal ve své chodbě. Tu sklenici jsem zakopal k jeho chodbě, kde nejčastěji chodí, zakryl deskama a přihrnul hlínou, tak jsem zvědav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 28.6.2011 16:53

Jak to dopadlo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 28.6.2011 21:27

Nefunguje nic, už nám zežral okurky ve skleníku a teď se vrhl na rajčata. 5 litrovou zakopanou a zakrytou sklinku za dva dny úplně zahrnul zemí. Nevím, co s ním, dneska jsem mu nasypal jedovaté granule, tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 29.6.2011 18:53

Zkuste Ratimor měkká návnada. Jsou to takové sáčky s nějakou želatinou. Žerou to jak zběsilí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 29.6.2011 21:02

Dobře Ratimor zkusím až pak. Dneska jsem ještě udělal poslední pokus. Vím, kudy leze do skleníku, tak jsem to odkopal, díru do skleníku zacpal hluboko deskou a do jeho nory jsem nalil 30 litrů vápna s vodou. Noru jsem ucpal vápnem. Jestli i toto obejde a bude ve skleníku zas, tak mě odvezou. Pak kdyžtak zkusím ten Ratimor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 29.6.2011 22:37

Dobrý večer. Loni jsem stavěl nový skleník a hnedka jsem dal pod celou plochu a základy králíčí pletivo. Hlodavců je tady mraky. Toto opatření se plně osvědčilo, proto jsem stejnou taktiku provedl při stavbě pařeniště. Mám pokoj. Zato k sousedům chodí na hraboše a hryzce mlsat prasata. Panečku to je potom hluboká orba, ale všechna čest jsou velice důsledná. Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.150 (?), 1.7.2011 21:06

Tak jsem zalívala rajčata a pod jedním z nich se doslova propadla zem. A našla jsem tři hluboké díry... Loni jsem hryzce vypudila Rodexem - vykuřovacími patronami, tak to vyzkouším i letos a dám vědět, jestli to opět pomohlo. Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.81 (?), 1.7.2011 21:27

Ty hryzce mám taky všude, nevím co mám dělat, poradte,dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika