Ako odplašiť lastovičky (vlašťovky)?



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.183 (?)
12.7.2008 21:07

Plně s Vámi Lucko souhlasím. Vlaštovky mám nesmírně ráda. Za spoustu roků, co se u nás "ubytovávají" mě pokákly 1x. Ony zrovna nad dvorkem a zahradou moc nelítají. Jen když vyvedou mladé a učí je létat, je kolem domu "přeptákováno". Ale je opravdu úžasné je pozorovat. Když některá mladá usedne a chce odpočívat, stará přiletí a nutí ji k "výcviku". Za 2-3 dny už letají s ostatními vysoko a jsou vidět jen na drátech, občas při vletu k hnízdu a večer "chodí" spát kolem 21. hodiny. Máme je ve stodole a tam posedávají různě na trámech apod..Trochu to tam znečistí, ale to uklidíme. Na domě těsně pod střechou si ale staví hnízdo každý rok rehek a vrabčáci. Je jasné, že fasádu občas znečistí, ale dá se to rovněž odstranit. Stojí mi to za to, ale nikomu to nevnucuju. Ráda pozoruju, jak staví, sedí, krmí a nakonec vyvádějí mladé. Vlaštovky každý rok netrpělivě čekám, přilétají kolem 30.4..Když mě koncem září opouštějí, je mi docela smutno, protože to už vím, že zima je neodvratně za dveřmi. Vám i Vašim dětem přeju hodně radosti z jejich čiřikání a těm ostatním rovněž hodně trpělivosti s přáním, aby se ty jejich vlaštovky přidaly k našim a bude spokojenost na všech stranách. Míla R

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 57.10 (?), 26.2.2016 11:43

Už som videl, ako na takého dravca útočil iný dravec a vydzobal do fasády dieru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 146.79 (?), 6.7.2007 22:36
na miesta, kde si stavaju hniezdo treba pripevnit klincom so sirokou hlavickou obycajnu priesvitnu foliu, tu , co sa pouziva  na meotar na prezentaciu. Je hladka a lastovicka nedokaze na nu pripevnit hlinu, lebo ihned spadne. Je priesvitná, takze nespati tak dom ako igelitky, co sustia. Konce mozno zastrihnut tak cca 10 cm aby s nimi povieval vetrik. Vela stastia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.53 (?), 23.5.2007 21:02
Nikdy jejich hnízdo neodstraňujte. Přivoláváte na sebe i postižený dům neštěstí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 24.5.2007 8:32
Budou-li si hrát Vaše děti na dvorku a z vlasů jim budete pravidelně vyčesávat výkaly vlaštovčích mláďat, možná názor na domácí štěstí přinášené vlaštovkami poopravíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.242 (?), 26.5.2019 16:01

ak tomu budete veriť, nešťastie vás neminie, ak neveríte, kľudne hniezda búrajte, nič sa vám nestane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.23 (?), 8.6.2007 13:27

Prodavaji se ve stavebnich materialech na to zvlast draty. Prilepi se to do rohu a vypada to jakoby jehly ktery po 5 centimetrech vykoukali ze zdi. To pomuze navzdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.79 (?), 6.7.2007 22:31
no ja som do rohov svojich okien v panelaku pripevnil klincom so sirokou hlavickou obycajnu kancelarsku foliu, ktora sa pouziva na prezentacie na meotar. Je hladka a lastovicky si na nu nic nanalepia, lebo vsetko sa im smyka. ucinnost 100%. Stane sa, ze pri nalete na okno si sem tam ulavia, ale neda sa to porovnat so stavom predtym.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.57 (?), 12.7.2008 8:07

to je dobry ale kdyz si to stavi kolem celyho baraku na novy fasade tak ty folie by byli asi pekne drahy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 12.7.2008 20:35
Máte sklep? Otevřte okno.K nám se nastěhovaly po povodních, když jsme vysoušeli sklep. Nemám s nima problém, a každý jaro se na ně těsím.Nikoho z nás zatím nepokákly, jedinej problém je, že nemůžu rosvěcet ve sklepě, mají hnízdo na světle, asi by je to pálilo. :o)) Kocoury máme dva, když jim sednou před vletové okno lítají křičet do chodby, kolikrát proletí bytem a zaštěbetaj, děti je milujou.Zdravím, a přeju vlaštovky jen těm co o ně stojí.Ostatním pevné nervy, hlavně jim neubližujte, jsou úžasný. Lucka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 102.183 (?), 12.7.2008 21:07

Plně s Vámi Lucko souhlasím. Vlaštovky mám nesmírně ráda. Za spoustu roků, co se u nás "ubytovávají" mě pokákly 1x. Ony zrovna nad dvorkem a zahradou moc nelítají. Jen když vyvedou mladé a učí je létat, je kolem domu "přeptákováno". Ale je opravdu úžasné je pozorovat. Když některá mladá usedne a chce odpočívat, stará přiletí a nutí ji k "výcviku". Za 2-3 dny už letají s ostatními vysoko a jsou vidět jen na drátech, občas při vletu k hnízdu a večer "chodí" spát kolem 21. hodiny. Máme je ve stodole a tam posedávají různě na trámech apod..Trochu to tam znečistí, ale to uklidíme. Na domě těsně pod střechou si ale staví hnízdo každý rok rehek a vrabčáci. Je jasné, že fasádu občas znečistí, ale dá se to rovněž odstranit. Stojí mi to za to, ale nikomu to nevnucuju. Ráda pozoruju, jak staví, sedí, krmí a nakonec vyvádějí mladé. Vlaštovky každý rok netrpělivě čekám, přilétají kolem 30.4..Když mě koncem září opouštějí, je mi docela smutno, protože to už vím, že zima je neodvratně za dveřmi. Vám i Vašim dětem přeju hodně radosti z jejich čiřikání a těm ostatním rovněž hodně trpělivosti s přáním, aby se ty jejich vlaštovky přidaly k našim a bude spokojenost na všech stranách. Míla R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika