skleník ze skla nebo polykarbonátu?



host - 157.82 (?)
4.12.2012 17:42

Mám prosbu: nebylo by možné dát sem pár fotek detailů nebo aspoň slovní popis uchycení polykarbonátu k profilům? Díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 1.6.2012 15:10

Nikde jsem nijak ani teoreticky nepsal o tom, že by skleník neměl vychladnout.

                                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.147 (?), 18.6.2012 0:04

Jen bych chtěl podotknout, že polykarbonát i sklo mají svůj význam, výhody a nevýhody. Já vycházím u toho, jaké mám omezení ve skleníku co se týče pěstování rostlin, jednoznačně je tu problém s jarními ranními teplotami ve skleníků. Naopak odpovední teploty jsou vysoké. Pol skleník má vyšší ranní teploty, ale není to nic moc. Vytápění je sice účinné, ale poměrně drahé n Podle mého názoru může být pol skeník velmi výhodý pokud použijeme denní akumulaci, kdy na jaře obětujeme část plochy skleníku - cca 1m2 k instalaci několika sudů z vodou. Tím se stane ve dne skleník o něco chladnější v noci teplejší. Samozřejmě akumulace žádnou energii nevyrábí, denní akumulace jen snižuje rozdíly mezi dnem a nocí. Větší skleník pol. skleník potřebuje asi 500W zdroj, na noční přitápění což splní 250 litrové sudy s 20°C vodou. Pokud tedy přijdou slunné dni a chladné noci pak je tato akumulace poměrně efektivní, majitel ušetčí el. energii za přitápění (termostat nesepne) Akumulace samozřejmě nutnost přitápění neodstraní jen sníží náklady. Skleněný skleník více chladne a potřebuje více sudů s vodou je tedy v přechodném období méně výhodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.41 (?), 12.7.2012 19:11

Vím dost o parametrech světlovodných vláken a rozdíl potlačení prostupu infra záření (útlum) mezi sklem a plastem je výnamný až při délce vlákna několik metrů, to znamená, že u tabulí tloušťky cca 5mm pro skleníky je rozdíl mezi polykarbonátem a sklem nepodstaný. Pro skleník je podstaná pouze vzduchotěsnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.43 (?), 24.9.2012 16:58

Píšete jen o sklu a polykarbonátu.Dříve se hojně používalo drátěné sklo.Je horší než sklo nebo polykarbonát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.116 (?), 3.12.2012 21:50

Dobrý večer, tak nevím stále jestli po přečtení této diskuze jako běžný pěstitel jaro-podzim, volit sklo nebo polykarbonový skleník, také jsem slyšela informaci o tomo, že právě ty dvojité dutinky polykarbonu se zanáší a zatékající voda atd. tam vytváří plísně, co vy na to odborníci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.18 (?), 4.12.2012 8:12

Ahoj pro všechny letos na jaře jsem si postavil skleník teda polykabonátník :-) a můžu srovnávat jek s foliakem tak se skleníkem co se týče foliaků tak ten má snad vího jen v létě že můžete bez problémů odstranit velkou část plachty na lepší větrání a tím by výhody padly.

Sklo verzus polykarbonát dle mého názoru výhoda skla je že má lepší propustnost světla a rostliny se o něco méně vytahují hodně je to znát na jaře a na podzim. Polykarbonát zas o proti skleníku lépe izoluje a takže napříklat já jsem letos do 1.12. měl stále papriky bez přitápění krátkodobě to zvládne -6 spálili se jen listy co se dotýkaly stěn.

Takže můžu všem jen polykarbonát doporučit po první sezoně jsem moc spokojenej (vlastní výroba 6-4m svařovaná konstrukce La T profil 30*30)

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.12.2012 8:54

Jsem také běžný pěstitel (jaro-podzim, vyšší chladnější poloha, žádné přitápění, okurky hadovky, rajčata). Polykarbonový, skleník, mám 3 sezóny, jsem s ním spokojený. Dvojité dutinky polykarbonu se nezanáší, plísně se nevytváří. Dobře izoluje při jarních mrazících. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 16.123 (?), 4.12.2012 14:43

Taky mám polykarbonátový skleník 8 mm (na dřevěné konstrukci) již asi 6 let, dutinky jsou stále čisté, bez plísní či nečistot. Skleník je nevytápěný, v únoru začínám se salátem v říjnu sklidím poslední papriky. Nadmořská výška něco málo přez 500m. Doporučuji polykarbonát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Joska6 - (5) - 239.173 (?), 19.2.2013 18:13

Pořídil jsem si polykarbonátník a ještě že jsem nečetl tady ty diskuze, jinak bych si nekoupil asi nic. laugh Ale jako člověk, co si rád vypěstuje taky něco svého a neche lítat každou chvíli pro hnusná rajčata do sámošky, jsem velice spokojený se svým "plasťáčkem". Zatím mě nezklamal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.82 (?), 4.12.2012 17:42

Mám prosbu: nebylo by možné dát sem pár fotek detailů nebo aspoň slovní popis uchycení polykarbonátu k profilům? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika