skleník ze skla nebo polykarbonátu?



jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 16.123 (?)
4.12.2012 14:43

Taky mám polykarbonátový skleník 8 mm (na dřevěné konstrukci) již asi 6 let, dutinky jsou stále čisté, bez plísní či nečistot. Skleník je nevytápěný, v únoru začínám se salátem v říjnu sklidím poslední papriky. Nadmořská výška něco málo přez 500m. Doporučuji polykarbonát.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 1.6.2012 15:10

Nikde jsem nijak ani teoreticky nepsal o tom, že by skleník neměl vychladnout.

                                  Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.147 (?), 18.6.2012 0:04

Jen bych chtěl podotknout, že polykarbonát i sklo mají svůj význam, výhody a nevýhody. Já vycházím u toho, jaké mám omezení ve skleníku co se týče pěstování rostlin, jednoznačně je tu problém s jarními ranními teplotami ve skleníků. Naopak odpovední teploty jsou vysoké. Pol skleník má vyšší ranní teploty, ale není to nic moc. Vytápění je sice účinné, ale poměrně drahé n Podle mého názoru může být pol skeník velmi výhodý pokud použijeme denní akumulaci, kdy na jaře obětujeme část plochy skleníku - cca 1m2 k instalaci několika sudů z vodou. Tím se stane ve dne skleník o něco chladnější v noci teplejší. Samozřejmě akumulace žádnou energii nevyrábí, denní akumulace jen snižuje rozdíly mezi dnem a nocí. Větší skleník pol. skleník potřebuje asi 500W zdroj, na noční přitápění což splní 250 litrové sudy s 20°C vodou. Pokud tedy přijdou slunné dni a chladné noci pak je tato akumulace poměrně efektivní, majitel ušetčí el. energii za přitápění (termostat nesepne) Akumulace samozřejmě nutnost přitápění neodstraní jen sníží náklady. Skleněný skleník více chladne a potřebuje více sudů s vodou je tedy v přechodném období méně výhodný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.41 (?), 12.7.2012 19:11

Vím dost o parametrech světlovodných vláken a rozdíl potlačení prostupu infra záření (útlum) mezi sklem a plastem je výnamný až při délce vlákna několik metrů, to znamená, že u tabulí tloušťky cca 5mm pro skleníky je rozdíl mezi polykarbonátem a sklem nepodstaný. Pro skleník je podstaná pouze vzduchotěsnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.43 (?), 24.9.2012 16:58

Píšete jen o sklu a polykarbonátu.Dříve se hojně používalo drátěné sklo.Je horší než sklo nebo polykarbonát?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.116 (?), 3.12.2012 21:50

Dobrý večer, tak nevím stále jestli po přečtení této diskuze jako běžný pěstitel jaro-podzim, volit sklo nebo polykarbonový skleník, také jsem slyšela informaci o tomo, že právě ty dvojité dutinky polykarbonu se zanáší a zatékající voda atd. tam vytváří plísně, co vy na to odborníci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.18 (?), 4.12.2012 8:12

Ahoj pro všechny letos na jaře jsem si postavil skleník teda polykabonátník :-) a můžu srovnávat jek s foliakem tak se skleníkem co se týče foliaků tak ten má snad vího jen v létě že můžete bez problémů odstranit velkou část plachty na lepší větrání a tím by výhody padly.

Sklo verzus polykarbonát dle mého názoru výhoda skla je že má lepší propustnost světla a rostliny se o něco méně vytahují hodně je to znát na jaře a na podzim. Polykarbonát zas o proti skleníku lépe izoluje a takže napříklat já jsem letos do 1.12. měl stále papriky bez přitápění krátkodobě to zvládne -6 spálili se jen listy co se dotýkaly stěn.

Takže můžu všem jen polykarbonát doporučit po první sezoně jsem moc spokojenej (vlastní výroba 6-4m svařovaná konstrukce La T profil 30*30)

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 4.12.2012 8:54

Jsem také běžný pěstitel (jaro-podzim, vyšší chladnější poloha, žádné přitápění, okurky hadovky, rajčata). Polykarbonový, skleník, mám 3 sezóny, jsem s ním spokojený. Dvojité dutinky polykarbonu se nezanáší, plísně se nevytváří. Dobře izoluje při jarních mrazících. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jezevec22 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 16.123 (?), 4.12.2012 14:43

Taky mám polykarbonátový skleník 8 mm (na dřevěné konstrukci) již asi 6 let, dutinky jsou stále čisté, bez plísní či nečistot. Skleník je nevytápěný, v únoru začínám se salátem v říjnu sklidím poslední papriky. Nadmořská výška něco málo přez 500m. Doporučuji polykarbonát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Joska6 - (5) - 239.173 (?), 19.2.2013 18:13

Pořídil jsem si polykarbonátník a ještě že jsem nečetl tady ty diskuze, jinak bych si nekoupil asi nic. laugh Ale jako člověk, co si rád vypěstuje taky něco svého a neche lítat každou chvíli pro hnusná rajčata do sámošky, jsem velice spokojený se svým "plasťáčkem". Zatím mě nezklamal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.82 (?), 4.12.2012 17:42

Mám prosbu: nebylo by možné dát sem pár fotek detailů nebo aspoň slovní popis uchycení polykarbonátu k profilům? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika