Skleník ze dřeva



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 208.130 (?) 
29.12.2011 16:43, zobrazeno: 65295x

 Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda li máte někdo skleník s dřevěnou konstrukcí. Nejsem s kovem moc kamarád a pořizovací cena vhodného profilu není úplně nejlepší.  Plánuji, že bych zhotovil zapuštěný skleník z betonu, částečně vybetonované nosné štíty, částečně vybetonovaný "půlštok" (toho betonu co nejmíň, kvůli světlu, to mi je jasné) a na to pár bytelných krovů. Místo skla bych dal polykarboš, takže by odpadla latičková (vinglová) síť na uchycení těžkého skla. Spíš mi jde o to, jestli by mi to všechno za pár let neshnilo. Nechci to natírat nějakým extra sajrajtem, poroste tam jídlo a ve skleníku asi veškeré rozkladné procesy frčí daleko rychleji. Máte někdo, prosím, zkušenosti s podobnou konstrukcí? Díky V. V.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.107 (?), 29.12.2011 19:15

Zkušenosti nemám, ale shnije to za pár let zcela spolehlivě, i kdybyste měl krokve jak na stodolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 29.12.2011 19:49

Řeším úplně stejný problém, přistavěl jsem ke stěně domu betonový skleník 6m*3,5m a na něm chci mít pultovou střechu z polykarbonátu. Krovy musí být pod polykarbonát podle výrobce min. 6 cm široké, takže cena za ocel (Jakly min. 6*6 cm) je příliš vysoká. U druhé možnosti tlakově impregnovaných dřevěných profilů, s kterými by byla práce snadnější, jsem nenašel nikde informaci o trvanlivosti v prostředí s vysokou vzdušnou vlhkostí. Navíc nedovedu odhadnout potřebný průřez v případě 4m dlouhých dřevěných krovů. Za jakoukoliv věcnou radu děkuji. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 29.12.2011 20:25

Požijete-li borovici tak 15-20 let.Mám pařeništní okna ale ze smrku ošetřována občas fermeží a jsou po této době ještě ucházející.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vojtahrobník - (1) - 88.250 (?), 29.12.2011 21:16

Zdravím kolego, když se pohroužíte do dalších diskuzí na téma skleníky, najdete tam skleník od chlapíka, dělaný z hliníkových rastrů na sádroš. Možná by to pro Vás bylo východisko, ikdyž asi trochu šeredný. Zkrátka dřevo je dřevo. Mimochodem, kde se dá sehnat tlakově impregnované trámky? Četl jsem o tom v knize od anglického autora, ze dřeva dělám ledacos, ale firmu, která to nabízí u nás jsem nepotkal. Díky za příspěvky. V. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 29.12.2011 21:52

Ve skleníku bych se dřeva také obával.Jakákoliv inpregnace popírá snahu o ekologickém pěstování. Vidím dvě možnosti:

- kov - pozink nebo hliník/dural

- plast

Cenově bude rozumnější plast i když nevím jaká je dostupnost profilů.Já použil např pod dětský domeček ze dřeva latě plastové na plot a domeček od země nechytá žádnou vlhkost. Při dimenzování nutné počítat s váhou sněhu.

Ivan  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 29.12.2011 22:55

Tlakově impregnované hranoly jsem prohlížel v Hornbachu a OBI (nebo aspoň jako takové mi byly nabízeny) a známý truhlář mi slíbil, že mi je sežene v jedné dřevařské firmě, která se tím zabývá a odkud on odebírá materiál. Kromě toho se běžně dají sehnat i lepené nosníky ("nepracují"), také od výrobce impregnované. Vzhledem k tomu, jak moc se musí skleník větrat, tak bych se impregnovaného dřeva ve skleníku nebál. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 30.12.2011 18:16

A já bych se toho dřeva opravdu bál. Bude to trvat několik let, ale skeník padne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.130 (?), 30.12.2011 18:48

Prekérní určitě budou místa, kde bude polykarboš připlácnutý ke dřevu. Nechce se mě budovat něco jenom na pát let. Ačkoli ta lněná fermež... Jelikož ale nikdo nepřišel s tím, že takový skleník má a funguje mu už desítky let, možná jenom vymýšlím kraviny. Uvidíme, diskuze je zatím otevřená jenom chvilku. Každopádně díky za všechny příspěvky, jo a kdybyste měli nějaké zkušenosti s nějakým multifunkčním malotraktorem (doprava dřeva i přesun materiálu na zahradu apod. leč série vari je pro mě nejspíš slabá a taky docela drahá) neváhejte a sdělujte V. V. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 30.12.2011 19:55

Za mých dětských a mladých let jsme měli 2x skleník ze dřeva - poprvé vydržel cca 10-12 let, natřený byl jen jednou za novoty. Druhý skleník vydržel přibližně stejně dlouho, byl z vyřazených oken, takže o nějaké povrchové ochraně už u něj nemohla být řeč. Dnes je na trhu spousta ochranných lazur a laků na dřevo, některé i určené pro přímý styk s potravinami či dětskými hračkami, tudíž bych se neobával nějakého vyluhování nežádoucích či škodlivých látek. Sám zrovna teď dělám skleník ze dřeva, materiál natírám Teluxem. Ještě poznámka - mezi dřevem a polykarbonátem vždy musí být nějaký materiál, který umožní pohyb polykarbonátu vlivem tepelné roztažnosti, např. samolepící pěnová páska, která se používá na těsnění sádrokartonářských profilů. Přímý styk polykarbonátu s nalakovaným dřevem způsobuje nežádoucí akustické efekty až nezvykle vysoké intenzity. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika