Příspěvky uživatele - IvanHorseman

Třešeň , 18.5.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, 6ti letá třešeň Kordia začala začátkem týdne jakoby usychat. Obávám se moniliozy. Dá se alespoň stromek nějak zachránit. Proti monilii jsem stříkal v květu meruňky a mladé švestky, tento stromek, doposud poměrně vitální nikoliv. Děkuji za... celý příspěvek >
Prořezání při přesazení, 2.5.2022 Obsahuje fotku
Dobrý den, objevil jsem na konci zahrady mladý stromek ořešák- odhaduji cca 5 roků- viz foto. Vyska je cca bez misy 2,5 - 2,7 metru. Pred 2 dny presazen ze zeme do cca60 l nádoby. Mel bych jej orezat nyní nebo pockat na cca cerven kdy se většinou... celý příspěvek >
Krovinorez startuje jen pres sani vzduchu, 13.9.2020
Tipoval bych na nefunkční sytič, klapka se neuzavírá. Pokud po nastartování motor běží tak zapalování a karburator jsou funkční.
Identifikace choroby listů, 30.7.2020
Děkuji za odpověď, ale cca 2 m vpravo a 2 m vlevo jsou další rostlinky vína a u těch tento příznak není. Pravdou je, že se jedná o jiné odrůdy. Ivanhorseman
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 27.9.2019
Gratuluji - já osobně při této příležitosti (někdo říká chlubení) říkám - sdělená radost, dvojnásobná radost... tož tak... IvanHorseman
Proč uschla jabloň?, 6.7.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, prosím o nazor co mohlo být důvodem uschnutí jabloně Jonagold, sázená jako kontejnerová v létě 2017. V roce 2018 měla adekvátní přírůstky, v roce 2019 na jaře normálně obrazila, misto poblíž Č.Budejovic, n.v. cca 430 m n.m., chemicky... celý příspěvek >
Roubování - vhodný termín?, 26.3.2018 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších zdali je na stromy - třešeň a hruška- viz foto - které jsou v tomto stadiu rašení ještě roubovat. Děkuji
Roubování ovocných stromů, 1.1.2018
Dobrý den, asi je to již mnohokrát opakované tema, ale jednoznačně konkrétní odpověď jsem nenašel. V roce 2016 a 2017 jsem obnovoval zahradu na chalupě / v budoucnu zřejmě trvale obydleno/- vysazeno 32 nových ovocných stromů- meruňy, broskve, třešně,... celý příspěvek >
Kterak co nejefektivneji zkompostovat vetsi mnozstvi travy, 24.10.2017
Hodně blbej nápad IvanHorseman
Jak hnojíte, či jak využíváte chemické ošetření na zahradě, 24.10.2017
Dobrý den, nenašel jsem podobné téma a tak se pokusím založit nové téma - a to jaké je Vaše používání hnojiv, ať přírodních, tak chemických a dále použití, či využití chemického ošetření plodin, stromků. Já osobně : - při sázení stromků -... celý příspěvek >
Jak předejít problému se sousedy, 9.4.2016
Zrovna před týdnem jsem kácel na zahradě 1500 m2 smrk výšky cca 17 metrů. Předchozí majitelka zasadila malý smrček, který za cca 50 roků dosáhl této výšky. Stínil mně i sousedům na zahradě a musel jít k zemi. Vysazení vysokého stromu je sobectví a u... celý příspěvek >
Husqvarna zahradní traktor, 12.3.2016
Typoval bych, že v sekacím ustroji byl nějaký klacek nebo hrouda trávy, která zablokovala nože a ten čoud byl ze spáleného řemenu. Pokud by to trvalo déle mohlo dojít k jejímu přehřátí od řemenice, následně propálení izolace a jde napětí na kostru a... celý příspěvek >
Olej - Zahradní traktor/sekačka, 8.3.2016
Na tomto foru již mnohokrát zmiňováno - manuál k traktoru či motoru, kde je požadovaná specifikace oleje. Řečii servismenůči prodejců - tam stačí to a to nejsou "směroplatné". To jsou hospodské kecy. Výrobce otestoval a říká jaký olej je... celý příspěvek >
Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 8.3.2016
To já vím, že 30xx značí délku lišty. I proto jsem kupoval tuto délku, protože nepředpokládám, že by doma řezal větší průměr než 60 cm. Podle mne pro tuto práci je kratší lišta přínosem jak v zatížení pily /kmitání řetězu/, tak i v manpulaci s menší... celý příspěvek >
Nákup ovocných stromků jižní Čechy, 7.3.2016
Dobrý den, chystám se provést dosazení ovocných stromků poblíž Českých Budějovic. Kde je možný nákup v této lokalitě? Znám 2 x Voříškův Dvůr, Tůma, ve Vodňanech při příjezdu od budějovické cesty a samozřejmě hypermarkety/ ty trochu vyřazuji z důvodu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika