Skleník utesnenie skla



host - 207.34 (?)
23.3.2015 19:12

Dobrý den,

jak jste nakonec zasklil skleník. Má skleník podobných rozměrů a stále tápu jak zasklík.  Děkuji Tomáš tomas.kabx@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 61.73 (?), 24.7.2011 18:55
Pořád pátrám po těsnění, které ukazovali v receptáři a nic nemohu najít.Pomůže někdo? Jde o gumu, která se nasouvá na Tkus.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 25.7.2011 9:51
Dejte si na google.cz zasklívací profil, Obrázky a hledejte. Jedna česká firma jich nabízí asi 7 druhů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 12.10.2011 7:45

Zůstala směs i po těch letech trošku pružná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 110.3 (?), 6.4.2012 20:03

dobrý den konečně jsem se dočkal potvrzení mého pokusu který jsem se bál před dvaceti lety realizovat. nyní mám vypelíchaný zakytovaný skleník sklenářským kytem a hledám řešení-ne silikon. mam skleník 3krát 9 metrů a silikon by byl drahý. potvrdte mi ještě prosím někdo zkušenost s gumoasfaltem a pískem, někdo dával uhelný prach. díky MKf mirda.kafka@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 23.3.2015 19:12

Dobrý den,

jak jste nakonec zasklil skleník. Má skleník podobných rozměrů a stále tápu jak zasklík.  Děkuji Tomáš tomas.kabx@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.202 (?), 2.4.2016 8:18

Na t-profily jsem nanesl silikon, na to polykarbonát. Nechal jsem zaschnout. Zvrchu jsem pak na polykarbonát přiklopil (po celých délkách t-profilů) pozinkované plechové profily, které se používají na rošt pro sádrokartonové desky. Jsou asi nejelegantnější variantou přichycení, na kterou jsem přišel (1m profilu/15 kč,-). Tyto profily jsem provrtal a přišrouboval na očka se závitem m6 (2kč/ks). Očka jsem předtím přišrouboval na t-profily skleníku do předem navrtaných děr. Sádrokartonové profily jsou dlouhé 2 m, na celou délku střechy, "přitlačují" polykarbonátové desky k t-profilům skleníku, stačí tři očka na 2m, uprostřed a na koncích. Předchozí sezónu jsem měl polykarbonát jen na silikonu, bez jiného uchycení, rozfoukal to vítr po celé zahradě.. Ze sádrokartonových profilů mám i "hřeben" skleníku už tři roky, drží v pohodě, zatím beze změny a bez koroze. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.87 (?), 6.4.2017 13:05

Dobrý den.

Řeším nyní problém a to náhradu skla polykarbonátem. Skleník mám z t-profilů. Vaše řešení mně zaujalo. Nebyla by nějaká fotečka? Jde mi o uchycení t-profilů. Podle Vašeho popisu si to úplně nedokážu poředstavit. Děkuji. S pozdravem Janeček. hjan@volny.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.243 (?), 3.4.2013 16:03

jv-Na stránkách Receptáře jsem viděl krátké video, kde ukazují přichycení skla jakousi gumovou lištou, která se nasadí na ocelový T profil. Je to rychlé, několikrát použitelné. Cenově to srovnávali se zasklením silikonem. Nevím ale jestli je to vůbec dostupné. Chtělo by to další pátrání.

Protože jsem také před přesklením skleníku, napadlo mě jestli by se místo tmelu nedala použít PU pěna. Nejsem v oboru těchto hmot znalec a tak nevím jestli to není nápad úplně k ničemu. Pěna by se mohla rozpadat, nebo by to mělo jiné špatné vlastnosti. Kdyby to šlo, tak by to nebylo drahé, protože z jednoho balení se udělá dost velký objem materiálu. Lepí to také dobře. Třeba by bylo potřeba splnit pro použití pěny nějaké podmínky.

Prosím ostatní o názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 4.4.2013 8:16

Na pěnu klidně zapomeňte, to je řešení tak na rok, sluníčko ji sežere na prášek.. Vlastní zkušenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 4.4.2013 11:30

Takto dopadla pěna aplikovaná vloni na jaře.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika