Hledam radu pro stavbu skleniku z lahvi od okurek



Stránky: 1,  2   
housik - (1) 
22.2.2002 16:45, zobrazeno: 26171x
Hledam nekoho, kdo by mi poradil, kde sehnat knihu o stavbe skleniku z okurkovyvh lahvi. Mel by to byt darek k narozeninam. soused se jej snazi postavit, ale nejde mu to. Dekuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 166.20 (?), 2.8.2006 23:35

Prosím všechny aby takovéto strašáky nestavěli. Raději si našetřete na pořádné sklo či trvalou folii.

VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.55 (?), 22.8.2006 21:11
žádný strašák to není když se to postaví dobře.mě se třeba líbí víc než ty hnusný lego pozinkovaný stavebnice. ale o žádné knize bohužel nevím. já chodím pro rady k pánovi co ho má a je super!!!!držím palce a budu se snažit postupně nějaké rady dodat.  zdraví tomáš Kladno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.54 (?), 28.4.2007 23:03
Horší  je, že bohužel není příliš kvalitní a po relativně krátkém čase vypadá jako zřícenina. Proboha i slušný foliák s plachtoviny je lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.209 (?), 27.6.2012 18:20

ahoj Tome. já jsem taky Tomáš a bydlím v Kamenných žehrovicích u kladna. můj děda skleník ze sklenic postavil a už stojí 22 let. super. chci si taky tak za dva roky jeden postavit. ale nebudu stavět celý ze sklenic, jen přední a zadní stranu a boky budou ze starých skel. tak přeji hodně štěstí bhebek centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 22.8.2006 23:54
O knize nevím,ale zkus prohledat staré Receptáře..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.4.2007 22:34
Skleník z lahví bych dnes skutečně nestavěl. Dnešní skleníky jsou relativně levnější než kdysi - kolik jen stálo 20kg kytu! Naopak je dražší cement i písek ,bez nichž se okurkáč postavit nedá. Moderní polykarbonáty tepelně izolují velmi dobře . Až Vám láhve zarostou řasami zevnitř, budete v p...asti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.162 (?), 30.4.2007 10:06
Samozřejmě, každému podle jeho vkusu, jenom připomínám , že okurkáče patří do éry, kdy se nám o polykarbonátech ani nezdálo. Neviděl jsem žádný okurkáč, který by do tří let nezarostl řasou a nic, skutečně nic, co by proti tomu opravdu fungovalo. Při kalkulaci nákladů nezapoměňte, že ty sklenice sice máte úplně zadarmo, ale ten cement na svislé spárování (nehledě na ten k vytvoření vodorovných mezivrstev) Vás přijde na pěkné peníze... Ovšem za absolutně největší nedostatek okurkáčů považuji mizernou tepelnou izolaci, značné tepelné mosty způsobené tím kvantem betonu. Myslím, že ani žádné návody nejsou třeba - do zavadlé betonové vrstvy se skládají flašky od okurek dnem vzhůru jedna vedle druhé   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.34 (?), 30.4.2007 12:06
Skleník mám tři roky, žádnou řasu nemá. Podle promrzání láhve izolují lépe než sklo plus bublinková folie. Světelná propustnost pro citrusy které v něm pěstuji je vyhovující. Rozměry jsou asi 5x7 metrů. Postup stavby, základy se zabetonovanými trubkami v rozích na zálkadech polystyrén 1 cm tlustý, na něm poskádané láhve, mezi láhvemi proužky pokystyrénu 3 cm široké potom teprve betonová mazanina, dále na láhvích opět polystyrén , na něm 1 cm betonu do k terého se usadí láhve opět s mezerou s polystyrenem a tak dále až je potřebná výška. Na poslední vrstvě je 10 cm vrstva železobetonu. Betonová mazanina jak svisle tak i kolem hrdel láhví. Beton je vodorovně tak i svisle přerušen polystyrénem takže tepelné mosty betonu j sou přerušené Tureček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.4.2007 15:22
Mohou být i zdařilé okurkové skleníky. Přesto si myslím, že obyčejný skleník ať už se sklem, či polykarbonátem je praktičtější, lépe vypadá a v konečném součtu není o mnoho dražší (práci nepočítaje). Teplo, které naizoluje dvojplášť stěn,  uteče jednovrstevným stropem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika