Co přes léto do skleníku?



Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?)
4.6.2009 6:56

Řeším totéž. Zkouším údajně letní salát z Lídlu, zatím vysetý na misce, pak jej dám do gumových květináčů o průměru asi 15 cm, které po čase "přirostou " k zemi, přišel jsem na to pokusem a líbí se mi to. Budu zkoušet i občas přitemnit netkanou textilií. Už jsme letos snědli tolik salátu, že náhlý výpadek nám dělá absťáka, navíc jíst jen okurky mne taky už nebaví. Pak přijde nadbytek rajčat - nějak musím zajistit větší výběr.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 19:55, zobrazeno: 15939x

ve skleníku mám teď standardně na léto rajčata, papriky, okurky i stále plodící jahody

před pár dny jsem sklidil ledové saláty, ředkvičky a finišují kedlubny a pak snad i doroste ten květák :)

nicméně co potom? zbyde mi tam nějaké místo a se skleníkem ještě nemám tolik zkušeností a slyšel jsem, že přes léto jsou tam takové podmínky, že všechno by šlo do květu a snad se to i nedalo jíst... že na to bude moc horko...

můj dotaz tedy zní, lze ve skleníku přes léto něco ze semínek zasadit a vypěstovat? aniž by to vyletělo do výšky/květu/atd... a chuťově to nebylo na vyhození?

ředkvičky, saláty, kedluben, atd...?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.21 (?), 2.6.2009 20:03

Co paprikyy nebo okurky nebo i melouny.To co jste jmenoval rozhodně ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 2.6.2009 20:06

Já bych doporučil lilek.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 2.6.2009 20:09

Ředkvičky a salát jsou fotoperiodicky aktivní rostliny, to znamená, že vykvétají pouze za dlouhého dne.Kedlubna je dvouletá, ale zase nesnáší vyšší teploty.Momentálně mne nic nenapadá, protože ve skleníku se pěstují většinou rostliny pro rannou sklizeň nebo rostliny s dlouhou vegetační dobou.Vysokou teplotu ve skleníku snáší akorát plodová zelenina a některé teplomilné bylinky.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.219 (?), 2.6.2009 21:00
dejte tam rajcata.bylinky.okurky roubovane.celer-striham prubezne nat a susim- salat. kedlubny.brokolici.ruzickovou kapustu.vlastne vse i porek cibuli par serezavam nat do polivky.co je na vic vse susim mam susicku.to vse ja mam ve skleniku ilona
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 2.6.2009 21:34

jsem to asi špatně popsal

já tam Papriky + Rajčata + Okurky + Jahody mám, je toho až až...

jenže MIMO tohle jsem tam měl i na menším kousku ředkvičky, salát, kedlubny, květák, atd...

to teď skončilo a vznikne mi tam kousek volného místa kam už nechci Papriku, Rajče nebo Okurku dávat, chci něco jiného a teď právě řeším CO TAM PŘES LÉTO ZASADIT

aby to plodilo a stálo za to...

a protože jsem se dočetl, že většina věcí co se přes léto pěstuje venku, tak ve skleníku NEJDE, tak proto řeším co tam tedy dát... salát prý vyběhne do velikosti a chuťově se jíst nedá, atd...

můžu ještě někde sehnat pár paprik a dát je tam, ale to nechci... mám jich tam dost, chci něco jiného...

zvládne to horko a poroste tam třeba Majoránka nebo Bazalka? neupeče se?

to letní horko je právě ten problém, proč si nejsem jistý co tam dát...

být březen tak to neřeším... to poroste cokoliv... ale v létě? to právě není jen tak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 4.6.2009 0:54

Majoránka by tam teoreticky šla, je teplomilná, bazalka by tam možná šla taky, ale ještě jsem to nezkoušel... Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 4.6.2009 6:56

Řeším totéž. Zkouším údajně letní salát z Lídlu, zatím vysetý na misce, pak jej dám do gumových květináčů o průměru asi 15 cm, které po čase "přirostou " k zemi, přišel jsem na to pokusem a líbí se mi to. Budu zkoušet i občas přitemnit netkanou textilií. Už jsme letos snědli tolik salátu, že náhlý výpadek nám dělá absťáka, navíc jíst jen okurky mne taky už nebaví. Pak přijde nadbytek rajčat - nějak musím zajistit větší výběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6497) - 70.100 (?), 4.6.2009 8:34

Bazalka roste ve skleníku bez problémů. Když zasejete salátovou, (lettuce leaf), máte pastvu celé léto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.185 (?), 4.6.2009 7:47

Dobrý den,

jak již zde padlo zkuste tam dát pár sazenic lilku - mám s ním dobré zkušenosti a letos se ve skleníku chystám pěstovat i mochyni peruánskou, pokud máte hodně místa zkuste i vodní nebo cukrové melouny, popřípadě i něco exotičtějšího - jako například lagenárii nebo kiwáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika