Jak uskladnit běžné druhy zeleniny?



Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?)
26.10.2013 15:23
Řeší zrovna červenou řepu-zatím je na zahrádce, nemrzne,ale prodavačka v osivu doporučuje piliny ve sklepě.Máte s tím někdo zkušenost?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 14.5.2010 20:46

Problematické je ukládání ovoce a zeleniny ve stejném sklepě. Jablka produkují moc etylenu a zelenina rychle stárne. I vůně zeleniny a brambor jablkům moc nepřidá.

Kořenová zelenina se doporučovala skladovat ve sklepě v písku tak, aby srdéčko koukalo ven a kořeny se vzájemě nedotýkaly. V případě mrkve a tvarově podobné zeleniny se dají rovnat do "ježka" jako naštípané dřevo.

Zelí se skladovalo v krechtech. V základně se udělal větrací laťový kanál. hlávky se uchovávaly i s kořeny. Kořeny vzhůru. Prosypalo se to pískem, nebo plevami, pak vrstva slámy, vrstva země. Při holomrazech se to nakrývalo navrch slámou. Také se muselo zabránit myším přístup do krechtu.

Další možností bylo využití pařeniště, kam se před zimou založí zelenina (květák ap.) Pařník se včas zakreje izolací..

Mám na toto téma moc pěknou knížku od Dr. K. Kamenického. Doporučuji nastudovat odbornou literaturu z dob, kdy nebyly jiné možnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.71 (?), 26.8.2012 9:37

co tak mrkvu, petrzlen nevyberat zo zeme, a len prykryt senom aby zelenina nepomryla a ked ju potrebujem, tak si vykopem jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.48 (?), 3.12.2012 8:28

Zeleninu jako mrkev, petržek, celer nechávám v zemi a pouze přikryji, letos např. bublinkovou fólií. U nás už mrzlo. včerá jsem dělala zeleninovou polévku a šla jsem na záhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 17.9.2013 20:47

Sama jsem to nevyzkoušela, ale kamarád míval na panelákovém balkoně dřevěnou bednu, která byla ze všech stran izolovaná tlustou vrstvou polystyrénu. Měl tam celou zimu zeleninu i brambory. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?), 26.10.2013 15:23
Řeší zrovna červenou řepu-zatím je na zahrádce, nemrzne,ale prodavačka v osivu doporučuje piliny ve sklepě.Máte s tím někdo zkušenost?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika