Dokonalé uskladnenie jabĺk



host - 255.238 (?)
5.12.2011 19:01

V žádném případě jablka nezmrznou, ještě se to nestalo.Po čase jsem si dal do garáže stůl a na to krabice srovnám, ale jen pro to, abych se nemusel zohýbat.A to jsou u nás i krátkodobě mrazy - 30°C.Dá se říci, že pro takový sychr jsem začal dávat prvně krabice s 3 cm polystyrénem a na ně pak s 2 cm.Používám celkem 10 krabic.Pro pána jirilan, vidite a já to rád riskuji, práxe vždy potvrdí, zda uvedený postup je správný či nikoliv a v tom případě praxe od roku 1986 prokázala správný postup.Nehledě na to, že v uzavřeném prostoru se vytvoří mikroklíma, které je stále udržováno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 255.238 (?), 4.12.2011 19:11

U nás již léta uskladňujeme jablka v krabicích od banánů, které necháváme přes celou zimu v garáži, kde teplota klesá kolem - 10°C.Jablka vydrží až do května, někdy do začátku června.Po vyndání jsou jak kdyby se utrhla právě ze stromu.Ovšem je nutno ještě podotknout, že pár krabic mám vyložených polystyreném o síle 3 cm, tyto krabice jsou na podlaze a další na nich jsou vyloženy polystyreném o síle 2 cm.Taky se jablka kazí, ale je to, tak asi 2-3 jablka na krabici za celou zimu.Dá se říci, že v mizivém poměru k dobrým kusům.Tento způsob uskladnění používáme více jak 20 let k naší spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 4.12.2011 19:43
Hm, bežne si na záhrade odtrhnem jablko, hrušku, slivku a zjem bez umývania, v lepšom prípade si to utriem do trička... Vyleziem na čerešňu a zjem pol kila čerešní zo stromu aj s kôstkami (nechce sa mi ich vypľúvať)..dokonca mladú mrkvu vytiahnem zo zeme, utriem o montérky a schrúmem...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 4.12.2011 21:46

Nemyslím si, že samotné zmrznutí jablka z něj udělá projímadlo. Zmrzlé ovoce po rozmrznutí podléhá rychle zkáze - mikrobiálnímu rozkladu. To pak může průjem způsobit, ale málokdo by takový plod jedl.
   Ovoce konzumuji podobně jako pan Peter.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.61 (?), 5.12.2011 0:08
Rád by som vedel, či tie jablká uložené v garáži v mraze zamrznú na kost alebo ich polystyrén ochráni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.200 (?), 5.12.2011 9:31
Keď sme po svatbe bývali v našom prvom- štátnom byte, tiež som riešil uskladnenie jabĺčok z kopaníc v krabici spolu s PST na balkóne a fungovalo to bez problémov. Nič nezmrzlo. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.25 (?), 5.12.2011 10:58

Záleží na spoustě okolností, které netřeba uvádět. Jestliže teplota v krabici klesne pod -4 st C, nechá se předpokládat, že budou jablka načatá. Jablka v krabici od banánů mají určitou tepelnou kapacitu, která působením delšího poklesu teploty bude vyčerpána. Polystyrenové obložení vytvoří tepelný most, který bude pro omezenou tlouštku překonán. Neriskoval bych.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.238 (?), 5.12.2011 19:01

V žádném případě jablka nezmrznou, ještě se to nestalo.Po čase jsem si dal do garáže stůl a na to krabice srovnám, ale jen pro to, abych se nemusel zohýbat.A to jsou u nás i krátkodobě mrazy - 30°C.Dá se říci, že pro takový sychr jsem začal dávat prvně krabice s 3 cm polystyrénem a na ně pak s 2 cm.Používám celkem 10 krabic.Pro pána jirilan, vidite a já to rád riskuji, práxe vždy potvrdí, zda uvedený postup je správný či nikoliv a v tom případě praxe od roku 1986 prokázala správný postup.Nehledě na to, že v uzavřeném prostoru se vytvoří mikroklíma, které je stále udržováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 65.50 (?), 6.12.2011 9:03

Nechci polemizovat, jestli je ten způsob pro uchován í lepší než jiný. Spíš by mi vadilo, že na jablka nevidím. Nelze sledovat jejich dozrávání, nelze je postupné ochutnávat v různém stupni zralosti, hůř se nosí na stůl směs různých odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.200 (?), 6.12.2011 13:55
Samozrejme je to provizórne riešenie pre toho, kto nemá pivnicu. Ale dostačujúce. Ak máte v krabici 1 či 2 odrody, tak sa v nej nemusíte dlho prehrabávať. Je pravda, že zhité plody na spodku sa horšie vyberajú. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 6.12.2011 16:49

Starší literatura je plná návodů jak uchovat ovoce. Jablka se prosypávala rašelinou či korkovou drtí. Dělaly se i jiné fígle.

S polystyrenem vyloženou bednou nemám dobré zkušenosti.

Kritický je podzim, kdy jablka v málo vychlazeném sklepě hodně dýchají. Zahřívají se. Ztrácejí vodu a odolnost. V polystyrenové bedně se to při teplém podzimu ještě urychlí. Pokud je to neprodyšné, nakupí se tam ethylen a CO2, což také není optimální.

K ponechání ovoce na stromě: Některé zimní odrůdy dojdou v půli listopadu do plné zralosti. Jsou měkčí a plné šťávy. Třeba Zvonkáč utržený touto dobou ze stromu je lahůdka. Přezrálé goldeny jsou také vynikající. Samozřejmě o skladování takového ovoce nemůže být řeč. Snadno se otláčí a rychle moučnatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika