kde sehnat kameny na skalku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 59.98 (?) 
7.9.2008 18:47, zobrazeno: 88227x

prosim poradi mně někdo kde mam sehnat kameni na skalku jsem ze zlinskeho kraje děkuji předem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 44.15 (?), 8.9.2008 7:16
Lom Bzová, nebo firma Kamenex z Luhačovic. Není to nic levného Z.M. ceny jsou na internetu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 11.9.2008 2:17

pokud ta skalka nemá být moc velká, třeba bude stačit se projít po okolí a vzít nějaké kameny, co někdo z nějakého důvodu naházel na kraj lesa. My třeba máme skalku z pískovcových kamenů, co nám zbyly po úpravě starého sklepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.1 (?), 20.9.2008 17:11

nejlépe je vyhledat na internetu nejbližší kamenolom a kameny nechat dovést. Nejlepší káme na skalku je z Vašeho okolí. Rozhodně bych nekupovala kameny v zahradních centrech. Jsou předražené. Petrli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mirečka - (2) - 197.142 (?), 14.10.2008 12:41

U nás v Liberci se teď hodně staví, a tak jsou kameny všude. Stačí zajít do průmyslové zóny a kameny se povalují v okolí parcely, na které se bude brzy stavět. Samozřejmě nevstupovat na žádný soukromý pozemek 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 14.10.2008 13:06

Stará vesnická stavení a stodoly mívají podezdívky nebo i sklep z lomového kamene. Při rekonstrukci se leckdy tyto kameny vyhazují, takže získat je za odvoz by neměl být problém. Obecně to je otázka koukání se kolem sebe a štěstí. Leckde by se kámen mohl sehnat ze stavby nebo rozšiřování silnice nebo při podobných zemních pracích nebo by se dal vybrat spadlý kámen z skal nad silnicí nebo z podemletého břehu řeky po povodni atd. Jen musí být všechny kameny, nebo apsoň ty, co budou ve skalce vidět, stejného druhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.250 (?), 11.2.2009 14:56

Mám stejný problém, ale v Brně. Nevíte někdo, kam pro kameny v Brně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
preacher - (20) - 219.94 (?), 13.8.2009 10:32

V Brně to máte velice jednoduché, protože podloží Brna je tvořeno Brněnským masívem tvořeným převážně granodiority, případně matabazity.. Blízké činné kamenolomy jsou v Želešicích u Brna - amfibolit zelenkavé barvy, v Dolních Kounicích - granodiorit šedorůžové barvy. Nebo ve starých opuštěných kamenolomech např v Bosonohách, nebo v kamenolomu na Hádech (vápenec), případně v Lesním lomu. Lokalit v Brně a okolí je spousta, Kdybyste měli zájem, poradím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.30 (?), 12.4.2009 11:52

Dobrý den,

jsem také ze zlínského kraje a kameny na skalku i jezírko jsem si přivezla ze Žlutavy je tam kamenolom a jsou tam moc ochotní -ukázala jsem si které kameny chci naložit a ještě mi přisypalii i malé kamínky. Žlutava je kousek od Zlína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.20 (?), 29.4.2009 9:23

Také mám kameny ze Žlutavy, jsou tam ochotní a i cenově jsem byl velmi spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika