Počasí



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?)
8.11.2023 19:24

No, už březen, to by byla paráda! Já věřím v únor. Jednak jsem byl v tento měsíc vrhnut do tohota světa, druhak je to měsíc, po kterém přichází jaro. Pomalu, ale přichází. Už se dá leccos vysévat, stříhat, převrstvovat..., dny se prodlužují... A do té doby, v prosinci či v lednu, se lze věnovat studiu a nákupu pesticidů, nepostradatelných v zahradě, standartních i nejnovějších. Věřím, že mně tyto dva měsíce na to budou stačit. (Nově příchozí do tohoto fóra, neutíkejte, berte to jako nadsázku. Ale trochu té chemie být musí. Mě už tady všichni znají, takže ne trochu, ale přiměřenělaughlaughlaugh!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 5.11.2023 9:05

MHP: Sázím na to, že jako každou zimu zažijem romantický sníh, náledí, námrazu, holomráz, jinovatku, vánici, oblevu a podobné výstřelky. Prostě "všechny tóny". Od každého trochu, něčeho víc, něčeho méně. Bývá to tak každý rok. Slupávám rajčata, která jsem před 14 dny sklidil, když jsem likvidoval porost. Ale jak už jsem několikrát psal, není to vono. Vypadá to jako rajče, ale chutná to divně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 5.11.2023 9:39

Ty moje pořád ještě chutnají jako rajčata, ale začínají být kyselá a té rajčatové chuti je jaksi míň. A ty, které jsem otrhal ještě zralé tak před 3 týdny už měknou ve velkém, takže je nejím. Ale zbylo jich jen málo. Na balkónech mi stále pomalinku rostou a i dozrávají čerstvá. Je skoro neuvěřitelné, jak ten výškový rozdíl 400m změní podmínky. A nejspíš taky "hřeje" řeka a město.

S tou zimou nejlíp počkáme, až se dočkáme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.11.2023 19:34

- Co za hodinu v listopadu naprší, to za tři týdny potom nevyschne.

-  Uhodí-li v listopadu časné mrazy tuhé, brzy zase dobře bude.

- Listopadový vítr - bratr zimy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 6.11.2023 20:46

Mé cibule (Štutgardská i Všetana) mají silné slupky, špatně jdou loupat. Mé želvy středomořské jsem dnes začal zimovat. Nikdy nebyly tak dlouho venku a nikdy nebyly tak hluboko zahrabané. Bude tuhá zejmawink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.11.2023 21:08

Kdyby šlo jen o ty slupky a chování zvířat, tak to se v minulosti často nepotvrdilo, alespoň, co předpovídali myslivci a zahrádkáři ve zprávách.  Každopádně listí je na stromech a postřik proti "odumírání pupenů" na broskvoních je v nedohlednu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 7.11.2023 7:18

Kýchla Hvězda naše jasná, Aurora z toho krásnácheeky. Zda to něco pro nás značí, kam jde Člověk, Lidstvo kráčícool?... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.11.2023 13:49

Kam lidstvo kráčí je slunci úplně jedno, pane SPCH, ale údajně je v jakémsi několikaletém vrcholu aktivity, proto tak silná Aurora Borealis. Mírná zima se tady v nížině projevuje v posledních letech nejnižšími teplotami do -10°C a ta poslední to okořenila i trochou sněhu. A ještě pranostika na 8.11.

-Jaké počasí je na svatého Bohumíra, takové i březen mívá
-Na Bohumíra příroda k spánku se ubírá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 8.11.2023 14:12

Po požití podpůrných léčebných prostředků jsem se dnes dopoledne vylákán slunečným počasím asi hodinu potácel po zahradě, z kůlny posbíral lahve s tekutými hnojivy a jiné drobnosti jimž by budoucí mrazy neprospěly, z pod přístřešku zavadající mečíky a vystoupal jsem s tím cca 5kg nákladem zdajícem se víc, než metrákem domů, do prvního patra patřiv při tom všechny svatýcheeky-c-19 je frown, SPCH. P.S.: Březen 24 se mi teď zdá nekonečně vzdálen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.11.2023 17:26

Už aby zase byl, viďte, pane SPCH.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 8.11.2023 19:24

No, už březen, to by byla paráda! Já věřím v únor. Jednak jsem byl v tento měsíc vrhnut do tohota světa, druhak je to měsíc, po kterém přichází jaro. Pomalu, ale přichází. Už se dá leccos vysévat, stříhat, převrstvovat..., dny se prodlužují... A do té doby, v prosinci či v lednu, se lze věnovat studiu a nákupu pesticidů, nepostradatelných v zahradě, standartních i nejnovějších. Věřím, že mně tyto dva měsíce na to budou stačit. (Nově příchozí do tohoto fóra, neutíkejte, berte to jako nadsázku. Ale trochu té chemie být musí. Mě už tady všichni znají, takže ne trochu, ale přiměřenělaughlaughlaugh!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika