Jsme ještě národem zahrádkářů?



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
15.1.2013 10:07

Já si nemyslím, že péče o trávník je ta nejjednodušší věc. Peněz a času to často zabere více, než zelenina. Podle mojí teorie je to záležitost lidí, kteří přišli z bytu a ze zahrady si dělají další místnost. Jako se snaží pobít 99,9% bakterií na WC, tak se snaží pobít 99,9% plevele v trávníku. A sekání 2x týdně vřetenovkou je jako vysávání v bytě.

Pozemky a dílny jsem také zažil, ale bohužel to učili ti, kteří se nehodili na nic jiného, takže to podle toho vypadalo. Pamatuji si jen výrobu vypalovaného svícnu a jakýsi výklad o obilí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 152.34 (?), 14.1.2013 22:33

Vůbec nerozumím tomu, proč v současné době tak vadí vysoké stromy. Vždyť přece hrabání listí po určitý časově omezený úsek roku není taková katastrofa a ani žádná velká dřina. Pokud má někdo malou zahrádku, pak se nedivím, ale často vidím velké zahrady, třeba i u starších domů, které mají pouze keře a obrovský trávník. Pravda ale je, že péče o trávník je docela náročná, takže žádná lenost za tím asi nestojí. Jaký může být důvod téhle neobliby? Mně v takové zahradě pocitově něco chybí. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.1.2013 23:04

Ani velká úroda chutných plodů nestojí za zlomený obratel po pádu ze stromu. Většinu velkých stromů jsem zrušil právě po pádu, zlomeném žebříku a předloktí.
   Další problém je v tom, že nové domy se staví nepodsklepené a větší množství ovoce není kde skladovat. Vily mají dvojgaráž, 3 pokoje pro hosty a několik koupelen, ale brambory, zeleninu a ovoce není kam dát. A ve starších domech, kde sklepy byly, z nich často udělali kotelny pro ústřední topení a sklad paliva. Takže řada majitelů domů a velkých zahrad je dnes odkázaná na nákup ovoce po půlkilech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 14.1.2013 23:50

To je taky pádný argument a i ten kdo pod novým a velice dobře izolovaném domě sklep má, tak není k tomuto účelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 15.1.2013 9:40

Proč si lidé u nových domů nevysazují do zahrad ovocné stromy a raději okrasné jehličnany a trávník? Myslím si, že nejen proto, že v obchodech je ovoce dostatek po celý rok. Ale také proto, že tomu nerozumí a tudíž z toho mají respekt a nechtějí si přidělávat další starosti. Například dříve, když já - dítě z paneláku, jsem chodil do základní školy (sedmdesátá léta), měli jsme jeden vyučovací předmět, který se jmenoval zahrady-dílny. Tam jsme se naučili nejen pěstovat třeba hrášek, ředkvičky a jahody, ale i vysazovat stromky, štěpovat (!) a starý pan učitel nás naučil nejen něco o pěstování ovoce, ale i o odrůdách, o včelách, …. Byl to takový oddychový předmět, který celkem v pohodě všechny děti snášely a něco v nich zanechal. Takové semínko. Ve mně alespoň zanechal vědomí, že se na zahradě není čeho bát. Nevýhodou tohoto předmětu ale bylo, že o prázdninách se muselo chodit na brigádu na školní pozemek. Před koncem školního roku byly závazky na určitý počet hodin a kdo měl v září nejvíc, byl "hrdina". Vzpomínáte? Tak tohle už na školách není. Současné děti o zahradě nevědí skoro nic. A když takový člověk, který nepochází z vesnice, ale z městského sídliště, má najednou u nově postaveného domu zahrádku, tak udělá to nejjednodušší: vyseje trávník, kolem plotu vysadí "túje" a jednou za týden to pojezdí sekačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 15.1.2013 9:57

Taky jsem chodil do ZDS v sedmdesatych letech. Predmet se spis jmenoval pracovni vychova a zalezelo na tom, jaky ucitel ho vedl. Jeden si stale rad neco vyrabel v dilne (domu do interieru), takze jsme cely rok byly v dilnach. S jinou ucitelkou jsme na jare chodili na zahradu, ale relativne malo. O prazdninach se do skoly urcite chodit nemuselo. To jste mel vyjimecneho ucitele i na tehdejsi dobu, takze v tom to nebude, ze to dnes na skolach neni, to nebylo ani tenkrat obvykle. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 15.1.2013 10:07

Já si nemyslím, že péče o trávník je ta nejjednodušší věc. Peněz a času to často zabere více, než zelenina. Podle mojí teorie je to záležitost lidí, kteří přišli z bytu a ze zahrady si dělají další místnost. Jako se snaží pobít 99,9% bakterií na WC, tak se snaží pobít 99,9% plevele v trávníku. A sekání 2x týdně vřetenovkou je jako vysávání v bytě.

Pozemky a dílny jsem také zažil, ale bohužel to učili ti, kteří se nehodili na nic jiného, takže to podle toho vypadalo. Pamatuji si jen výrobu vypalovaného svícnu a jakýsi výklad o obilí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 15.1.2013 10:17

Také si nemyslím, že péče o trávník je banální záležitost, pokud má vypadat "dokonale". Ale bohužel, myslí si to většina těch, kteří si trávníky s tůjemi kolem svého nového domu pořizují. Viz. celé diskusní vlákno "trávníky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 224.251 (?), 13.1.2013 12:59

U králičích kožek se teď situace zlepšila dají se prodat v rozmezí 15 až 25 Kč za kus. Pamatuju, že když za padanky dávali víc jak desetníky, tak byl ten obrovský kovový kotainer (nevím kolik se do něj vlezlo metráků), plný každý týden. Pak se na jednu dobu s výkupem přestalo a dnes ten malý plastový vak mnohdy ani nenaplní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 13.1.2013 13:10

Udrzba travniku, bazen, pergola apod. neni u mne zahradkarska (pestitelska) cinnost. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 224.251 (?), 13.1.2013 13:26

Pane J.R., ať někdo seče jen trávník kolem bazénu a nebo pěstuje kedlubny, tak je důležité si uvědomit jednu věc. Opravdu je to tak, že málo, který zahrádkář dokáže opravdu vydělávat, aby se uživil, ale na nás zahrádkářích se živí bezpočet různých prodejců, semínky počínaje a zahradním nářadím konče. Ono se to nezdá, ale zahrádkaření je pro někoho velký kšeft. Stačí se jen podívat jaký podíl zaujímají reklamy v některých pořadech o zahradě. Myslíte, že kdyby ty pořady neměly sledovanost a lidi nekupovali, tak že by těch reklam bylo tolik?

Myslím, že zahrádkáři naši stagnující ekonomiku celkem svými nákupy podporují cool například diskuse kolik utrácíte za semínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika