Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Proč si lidé u nových domů nevysazují do zahrad ovocné stromy a raději okrasné jehličnany a trávník? Myslím si, že nejen proto, že v obchodech je ovoce dostatek po celý rok. Ale také proto, že tomu nerozumí a tudíž z toho mají respekt a nechtějí si přidělávat další starosti. Například dříve, když já - dítě z paneláku, jsem chodil do základní školy (sedmdesátá léta), měli jsme jeden vyučovací předmět, který se jmenoval zahrady-dílny. Tam jsme se naučili nejen pěstovat třeba hrášek, ředkvičky a jahody, ale i vysazovat stromky, štěpovat (!) a starý pan učitel nás naučil nejen něco o pěstování ovoce, ale i o odrůdách, o včelách, …. Byl to takový oddychový předmět, který celkem v pohodě všechny děti snášely a něco v nich zanechal. Takové semínko. Ve mně alespoň zanechal vědomí, že se na zahradě není čeho bát. Nevýhodou tohoto předmětu ale bylo, že o prázdninách se muselo chodit na brigádu na školní pozemek. Před koncem školního roku byly závazky na určitý počet hodin a kdo měl v září nejvíc, byl "hrdina". Vzpomínáte? Tak tohle už na školách není. Současné děti o zahradě nevědí skoro nic. A když takový člověk, který nepochází z vesnice, ale z městského sídliště, má najednou u nově postaveného domu zahrádku, tak udělá to nejjednodušší: vyseje trávník, kolem plotu vysadí "túje" a jednou za týden to pojezdí sekačkou.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika