Jak vypudit krtka



VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?)
11.10.2019 18:11

Krtka taky nemám rád. To, co bylo popsáno, je pravda a ještě navíc, v jeho podzemních norách chodí hraboši. Před měsícem jsem chytil do pasti SWISSINNO SUPER CAT krtka. Za tři dny poté ve stejné noře jsem chytil dva hraboše. VASEK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 11.10.2019 11:58
Máte někdo prosím dlouhodobé zkušenosti s klešťovou pastí na krtky SWISS? Po delší době jsem ji nastražila a nějak se nechce sklapávat. Mám za to, že by měla sklapnout, když krtek narazí do té středové tyčky, je to tak? Rozbitá se mi nezdá, spíš trochu zarezlá. Pomůže namazat?




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.2 (?), 11.10.2019 12:16

Mazat ne, rozchodit-opakovaně rozhýbat a vyklepat, vyfoukat rez. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 11.10.2019 12:50

Samozřejmě ji namazat můžete. Mám trochu jinou, ale taky klešťovou. Když chytne rez, tak ji trochu očistím, rozhýbu a promažu. Není pravda, že by to krtka odpudilo. Krtci se do namazané pasti chytají úplně bezproblémově, nevyhýbají se jí. Dokonce jim je jedno, jestli díru vyhrabu rukama a past je osahaná (moje dlouholetá zkušenost, oproti různě uváděným tvrzením, že díru hrabat a past stražit pouze ve starých rukavicích).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 11.10.2019 16:20

Jen by mne zajímalo, čím vám ten krtek- škůdce vadí, že pro jeho likvidaci věnujete tolik času a peněz. Žere vám zeleninu nebo okusuje stromy nebo jste jen alergičtí na ty kopečky v pečlivě udržovaném trávníku? Pokud je to jen to poslední, doporučil bych nějaké prášky.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.14 (?), 11.10.2019 16:28

Vadí tím, že žere žížaly, které zúrodňují půdu, zatímco krtek rozryje trávník (i neudržovaný) tak, že se po něm nedá přejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 164.73 (?), 11.10.2019 16:43

Peněz to stojí přesně 70,-, času cca 1 minutu na vyhrabání díry. Opět zase z vaší strany demagogie. A ještě k tomu útok práškama... Zkuste si najit jinou diskuzi na trolení, tady na to není nikdo zvědavý. no

A škodí takto:

1. Rozryje trávník, takže v tomto počasí, když po něm lítají děti, je všechno od bahna (od jejich bot, oblečení, přes terasu až po vnitřek domu, kam se takto špinavé vrací), a to teda není moc zábavné neustále po nich uklízet. Stejně tak pes.

2. Když se objeví koncem zimy a na jaře, leze postupně do záhonů, takže to většinou odskáče část právě vzcházející zeleniny.

3. Pokud se nechá být, zanedlouho se rozmnoží a nepříjemnosti se násobí. Nemluvě o požíraných žížalách (kypření žížalami je výrazně přínosnější) a propadajícím se trávníku, pro děti tak na vyvrtnutí kotníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 11.10.2019 18:11

Krtka taky nemám rád. To, co bylo popsáno, je pravda a ještě navíc, v jeho podzemních norách chodí hraboši. Před měsícem jsem chytil do pasti SWISSINNO SUPER CAT krtka. Za tři dny poté ve stejné noře jsem chytil dva hraboše. VASEK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 11.10.2019 19:03
Kdyby se krtci drželi mimo záhonky a nepodrývali mi malé stromky (soustavné podrývání mi nevydržel koupený semenáček asiminy a druhý ožrali hraboši), tak by mi tak moc nevadili. Ale do všech děr po zimě se na jaře nastěhovali hraboši. Přes léto (do teď) jsem je pracně vychytávala do pastiček na myši (stovky kusů) a díry jim zasypávala. Nově nastěhovaný krtek během pár týdnů obnovil všechny původní chodby na ploše cca 10x20 m a rozšiřuje teritorium. Past už je očištěná, rozhýbaná, namazaná a nalíčená 😆
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.216 (?), 11.10.2019 19:13
Toto opatření jsem byl nucen udělat proti hrabošům. Platí však i na krtka. Kopečky dělá podél pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 11.10.2019 19:20
Mně zvládl jeden krtek najít škvíru v bednění z desek a ryl mi i v substrátu u borůvek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika