Pokud se nejedná o masivní žloutnutí listů na perspektivních výhonech a jde jen o málo důležité drobné malé lístečky na tenkých neperspektivních výhoncích u země, není třeba panika... rostlina se jich prostě zbavuje, protože má už lepší nahoře v koruně, pěkně na slunci 
Pokud by se žloutnutí šířilo směrem nahoru, může se jednat o začátek černé skvrnitosti, která se takto "maskuje"!!!. Další zloduch - pidikřísek růžový saje na spodu listů a způsobuje žluté tečky, které se při masivním napadení rozlévají na celý list. Podobný zloduch je sviluška (dobře známá všem pěstitelům pokojových rostlin) - saje na listech a ty žloutnou a opadávají.
Nemůžete nic zkazit, když uděláte preventivní postřik jak proti skvrnitosti, tak proti škůdcům. Teď je totiž období, kdy nalétá největší zloduch růží - pilatka prýtová a pilatka dřeňová - na její útok přijdete až když je pozdě, a její larvy si prokusují cestu středem výhonu (jedna odshora dolů, druhá odspodu nahoru), takto prokousané výhony krní, nekvetou a přes zimu zahynou.
Ad přebytky a nedostatky prvků.. Železo to nebude, pan Vysloužil to říká přesně - projevuje se od nejmladších listů na špičkách, staré naopak zůstávají zelené nejdéle a navíc žloutne jen pletivo listu, žilnatina zůstává zelená. Chlorozy z nedostatku stopových prvků = žilnatina zelená a pletivo žloutne = nejlépe rovnou nasadit postřik "mikrolou" na list.