Stromková růže



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
11.7.2018 20:47

Růži jsem neuhlídal. V květnu krásně odkvetla a nasadila deset nových poupat. Vichřice ji však vylomila. Okamžitě vyhnala plané výhony, tak jsem ji přerouboval na jinou barvu. Tentokráte medově žlutou. Snad mi v srpnu znovu vykvete. Budu okopávat.

Rašící roub žluté růže
Rašící roub žluté růže
Původní korunka v květnu 2018
Původní korunka v květnu 2018
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 100.147 (?), 28.4.2014 21:29, zobrazeno: 11231x

Dobrý den máme stromkovou růži druhým rokem i když ji přihnojujeme hnojivem přímo na růže. pořád nemá pořádný růst, půl stromku uschlo, nové listy také osychají. viz. foto

Prosím pomozte děkuji za rady


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 28.4.2014 21:32

Jak byla zimovaná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.29 (?), 28.4.2014 21:58

Ty nové lístky jen trochu chytil mrazík, to nic není. Ale zeptám se - ty výhony, co uschnuly, nejdříve zvadly? Totiž na té fotce je v jednom výhonu dírka... Pokud jsou výhony napadené pilatkou dřeňovou nebo prýtovou, nejdříve zvadnou a pak uschnou. Ta potvora jim tožiž vyžírá dřeň. Je potřeba napadené výhony odstranit až do zdravého dřeva (bez dírky uprosřed). Pokud se vám náhodou povedlo ustřihnout výhon i s larvou, mělo by to být už v pořádku. Pokud larva uvnitř zůstala, budete stříhat znovu...

A jak psal p.Standa, na zimování také hodně záleží - i když letos byla zima mírná.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.147 (?), 29.4.2014 21:49

Ano prvně zvadla a potom uschla a přes zimu byla koruna zabalena v textilní netkané látce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 29.4.2014 22:06

Zkuste ten výhon s dírkou po kouskách ustřihnout tak daleko, aby tam už dírka nebyla - třeba úplně. Pokud bude dírka pokračovat až do středu korunky, jsou dvě možnosti : buď tam larva je, a pak růži nezachráníte, nebo tam není a růže poroste dál. Ten výhon s dírkou by už stejně neobrazil.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 29.4.2014 22:46

... když by šla dírka moc do živého, radši bych použil Mospilan v koncentaci 0,2% injekcí přímo do dírky (nepoužitý roztok se pak doředí na běžnou koncentraci 0,02% na mšice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 30.4.2014 11:14

Stromkové růže velmi ochotně v zimě vymrzají, ale letos v zimě obzvlášť mrazivá zima nebyla.Keřové růže lze přihrnout zeminou, přikrýt chvojim-ty jsou více zabezpečeny, ale stromkové se těžko na zimu zabezpečí.U stromkových růží se doporučuje kmínek z plané růže, i ušlechtilý očkovanec obalit jutovinou, nebo ohnout k zemi, a přihrnout zeminou.To se dobře radí, hůře vykoná, dřevina není pružně ohebná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.129 (?), 2.5.2014 11:59
pokud se jedná o zimování str. růží..- není nutno ohýbat k zemi.. stačí pevná opora, která přesahuje korunku a je dobře upevněná v zemi.. korunka se na zimu zakrátí a obalí netkankou... ta musí být i pod korunkou.. nejlíp je obalit i kmínek.. dírka ve výhonu je opravdu škůdce.. Mospilan používám na všechny neřády..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.7.2018 20:47

Růži jsem neuhlídal. V květnu krásně odkvetla a nasadila deset nových poupat. Vichřice ji však vylomila. Okamžitě vyhnala plané výhony, tak jsem ji přerouboval na jinou barvu. Tentokráte medově žlutou. Snad mi v srpnu znovu vykvete. Budu okopávat.

Rašící roub žluté růže
Rašící roub žluté růže
Původní korunka v květnu 2018
Původní korunka v květnu 2018
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.16 (?), 12.7.2018 2:20

Vše co uschne, je napřed zavadlé!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika