Zmrzlé pupeny mladé révy



Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 132.90 (?)
14.5.2016 8:46

Treba počkať, chvíľu to potrvá kým začne rašiť. U mňa to vyzerá všelijako, niektoré korene už celkom pekne rašia. Pri niektorých kde som vlani zapestoval kmeň, na vrchu kmeňa nerastie a vyháňa znovu odspodu. Pár kusov zatiaľ neraší vôbec.

Najlepšie dopadli rastliny ktoré pestujem kordónovým spôsobom, čiže sa na nich nachádza dosť veľa spiacich očiek. Momentálne čakám na vhodné počasie a chystám sa striekať proti roztočom prípravkom Omite + listovým hnojivom so stimulátorom rastu (používam Harmavit).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
david442 - (8) - 154.131 (?), 9.5.2016 16:07, zobrazeno: 6901x

Zdravím,

před cca 14 dní mne zmrzlo asi 5 mladých rostlin vinné révy. Byly krásně narašené ale mráz je bohužel spálil. ustřihl jsem kousek konce a proutek révy je stále zelený. Myslíte že réva vyraší ze spících pupenů nebo úplně uschne? Je to víc než 14 dnů a žádné nové rašení zatím nenastalo. Mám ji více zalévat?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 9.5.2016 16:18

Chce to čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.86 (?), 9.5.2016 20:36

Vyraší, už nic nestříhejte! Jen je otázka, jestli ještě letos pokvete. Někdy ano, jindy ne...                   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 196.206 (?), 9.5.2016 21:43

Tak ani nevylomiť? Odpadne to samo? Mne už nové listy vyrašili. 

Prvý deň po mrazoch
Prvý deň po mrazoch
Zmrznuté a uschnuté
Zmrznuté a uschnuté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ondro - (48) - 12.171 (?), 10.5.2016 13:00

nevylamujte, lebo tym poskodite aj spiace ocka na baze vyhonku.

Radsej vyhonok odrezte ostrym nozom tak aby ste neposkodili spiace ocka.

Ja som vylamoval a nebolo to dobre. Teraz to tam vatsinou nerasi, ale rasi inde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 11.5.2016 20:50

Navylamovat! Nestříhat! Opravdu to poškozuje podočka.

U nás už některé sušinky odpadají samy a podočka např. na Solarisu nebo Muškátu moravském bujně raší a mají i hrozny. Některé suché výhony jsem zkusmo na Talismanu odlomil a opravdu to zatím neraší.

Do háje kompletně odešly meruňky, většina švestek, třešně, většina hrušek.

Zajímavé je, že propadají i některé angrešty.  Kdoule a jabloně teprve kvetou. Pozdní višně obstály.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 132.90 (?), 14.5.2016 8:46

Treba počkať, chvíľu to potrvá kým začne rašiť. U mňa to vyzerá všelijako, niektoré korene už celkom pekne rašia. Pri niektorých kde som vlani zapestoval kmeň, na vrchu kmeňa nerastie a vyháňa znovu odspodu. Pár kusov zatiaľ neraší vôbec.

Najlepšie dopadli rastliny ktoré pestujem kordónovým spôsobom, čiže sa na nich nachádza dosť veľa spiacich očiek. Momentálne čakám na vhodné počasie a chystám sa striekať proti roztočom prípravkom Omite + listovým hnojivom so stimulátorom rastu (používam Harmavit).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika