Příspěvky uživatele - jardo

Élektrická řetězová pila, 14.6.2021
Aku náradie pre jedno-dve pužitia za rok zrejme nie je vhodné riešene. Snáď ak by ste mali viac druhov na rovnakú baterku. Ak by som sa mal rozhodnúť ja, jedine pilu na kábel. Kúpil som pilu EINHEL. Bola lacná, celkom výkonná. Napínanie reťaze bez... celý příspěvek >
Jaký krumpáč?, 15.3.2020
Vysušené drevo pre krompáčovú násadu je vhodné, ale od starého majstra z kameňolomu som počul, že násady do kladív robili naopak z čerstvých mladých sliviek. Ich mäkké drevo vraj dobre tlmilo nárazy pri lámaní kameňa ťažkými "puckami". Museli sa ale... celý příspěvek >
Elektricka motorova pila - zahrada / max rezani dreva na zimu, 11.4.2019
Mám ES2141 aj mototorvú DOLMAR 420. Pokiaľ je to len trocha možné, používam elektrickú a to aj v záhrade napriek dlhej predlžovačke. Je tichšia, ľahšia, bez vybrácií a dymu. Po práci nemusím čistiť filter vzduchu a riešiť miešanie zmesi. Motor v osi... celý příspěvek >
Štípačka Scheppach HL 1010 nebo Powerlog 10T, 8.2.2019
Mám Scheppach HL1010. Má slabé kolečká z plastu, pri tlačení celkom ťažkej štiepačky po tráve by sa hodili skôr nafukovacie. Také isté má ale tuším aj ten Powerlog. Rozdiel vidím ale v tom, že Powerlog má odklopný postavec na kratšie polená. Zdvih u... celý příspěvek >
Drtič odpadu, 28.1.2019
Drtič používame v našej firemnej kuchyni. Personál a zvlášť umývačky riadu si ju pochvaľujú. A to je asi jediné plus. Kuchynský odpad by sa musel likvidovať cez kafilériu, skrmovať domácimi zvieratami ho nie je povolené. Kompostovanie neprichádza do... celý příspěvek >
Umístění palírny, 17.1.2019
Vrátil by som sa k pôvodnej otázke.Umiestniť pálenicu do pivnice? Ak už to je potrebné, tak by som doporučil nútené vetranie s prívodom čerstvého vzduchu nad podlahu čo najnižšie a odvod čo najvyššie. Požiar a uhorenie nie je to najhoršie, čo Vás... celý příspěvek >
Napadená kůra stromu, 8.10.2018 Obsahuje fotku
Aj u mňa sa objavila choroba kôry. Je to Breaburne. Sú jablká jedlé? Jabloň asi vykopem a spálim, aj keď je mi jej ľúto. Môžem na jej miesto v rade zasadiť novú, Nemôže sa to rozniesť aj na iné jablone v rade?  Ďakujem za rady.
Špendlíky, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Dúfam, že tento rok nedopadne ako minulý. Krásne zakvitnuté Belice. Minulý rok ich zničil mráz.
Průtahové destiláty, 3.3.2017
Na SK v Trestnom zákone píšu: § 253 Nepovolená výroba liehu (1) Kto bez povolenia vo väčšom množstve vyrába lieh alebo kto lieh bez povolenia vyrobený vo väčšom množstve prechováva alebo uvádza do obehu, potrestá sa, ak nejde o čin... celý příspěvek >
Hobby pila Stihl nebo Dolmar, 13.10.2016
Pavle.  Mal som lacnú pilu menej známej značky s centrálnym napíananím reťaze. Moc nevydržala. Teraz mám dve DOLMARky. Na jednej to napinanie funguje bez problému, ale ten typ iný nebol v predaji. Ak by bol, bral by som takú klasickú.... celý příspěvek >
Topení dřevem z palet, 10.10.2016
Sú firmy, ktoré majú obrovské mašiny a živia sa tým, že šrotujú práve tie jednorazové palety a obaly na štepku a tá sa potom spaľuje. Takže to asi nebude nič škodlivé. "MB" je tuším plyn, a teda asi sa nebude už uvoľnovať. Nakoniec keď sa denne... celý příspěvek >
Topení dřevem z palet, 10.10.2016
Palety sa ošetrujú. Hlavne pri medzinárodnej doprave. Dokonca sú krajiny, ktoré o tom vyžadujú aj fytosanitárne osvedčenie. Nie som chemik. Mal by to byť methylbromid. Možno je to neškodné, niekde to môže byť iná chemikália. Má napríklad zahubyť... celý příspěvek >
Náhrada škody od pálenice, 26.9.2016
Pán kolega, asi si veľa ľudí nepresvedčil. Je dokonca veľmi pravdepodobné, že si ani nikdy nepálil v oficiálnej pálenici. Ťažko si je predstaviť, že by sa našli "trochári" ktorí sa nazujímajú s kým idú do spolku, ťažko je aj uveriť, že páleničiar by... celý příspěvek >
Stáří oleje, 23.6.2016
Ja mám napríklad Babettu 31 rokov starú. V čase, keď bol na trhu jediný olej do dvojtaktov M2T bol rozdiel medzi olejom vyrobeným v čechách a na slovensku. SLovenské M2T znamenalo pravidelné čistenie sviečky, české ako-tak šlo. Lepšie bolo používať... celý příspěvek >
Zmrzlé pupeny mladé révy, 9.5.2016 Obsahuje fotku
Tak ani nevylomiť? Odpadne to samo? Mne už nové listy vyrašili. 
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika