Zmrzla nebo ještě po raší?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?) 
16.6.2017 21:37

U révy na první fotce by bylo "správnější" využít k pokračování kmínku ten spodní letorost, nicméně roste dost kolmo na stávající kmínek. Možností je jej odstranit už teď a nechat jen ten vrchní.

U druhé fotky nechat oba letorosty a z toho spodního, co raší od země, udělat napřesrok komplet nový kmínek + tažeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 17.6.2017 21:38

Výhonů bylo mnohem víc, zatím jsem nechal po 2 a přemýšlím, jestli nenechat řez na jaro a nepoužít spodní pro záložní čípek, kdyby zase řádily mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 17.6.2017 21:09
Je to jen můj odhad, řekl bych, že révový keř po pár letech se jakoby vyhladí a ostré úhly a přechody mladého kmínku se slijí dokupy. Laborovat nad pár centimetry, aby byl kmínek echt, je zbytečné. Když vidím jak rostou a košatí se keře u různých plotů a kari sítí, přijde mi honba za dokonalým kmínkem jako chiméra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 227.84 (?), 22.9.2017 10:20

Mne taky vymrzli už dvouleté stolové odrudy už byli ohnuté na plození napadal na jare sníh.Ted vyhnali jenom také malé krátke slabé výhonky nevím jestli to není z podnože, uvidím na rok co z toho bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika