Zmrzla nebo ještě po raší?



Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?)
17.6.2017 21:09
Je to jen můj odhad, řekl bych, že révový keř po pár letech se jakoby vyhladí a ostré úhly a přechody mladého kmínku se slijí dokupy. Laborovat nad pár centimetry, aby byl kmínek echt, je zbytečné. Když vidím jak rostou a košatí se keře u různých plotů a kari sítí, přijde mi honba za dokonalým kmínkem jako chiméra.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 16.6.2017 21:37

U révy na první fotce by bylo "správnější" využít k pokračování kmínku ten spodní letorost, nicméně roste dost kolmo na stávající kmínek. Možností je jej odstranit už teď a nechat jen ten vrchní.

U druhé fotky nechat oba letorosty a z toho spodního, co raší od země, udělat napřesrok komplet nový kmínek + tažeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 17.6.2017 21:38

Výhonů bylo mnohem víc, zatím jsem nechal po 2 a přemýšlím, jestli nenechat řez na jaro a nepoužít spodní pro záložní čípek, kdyby zase řádily mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 17.6.2017 21:09
Je to jen můj odhad, řekl bych, že révový keř po pár letech se jakoby vyhladí a ostré úhly a přechody mladého kmínku se slijí dokupy. Laborovat nad pár centimetry, aby byl kmínek echt, je zbytečné. Když vidím jak rostou a košatí se keře u různých plotů a kari sítí, přijde mi honba za dokonalým kmínkem jako chiméra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 227.84 (?), 22.9.2017 10:20

Mne taky vymrzli už dvouleté stolové odrudy už byli ohnuté na plození napadal na jare sníh.Ted vyhnali jenom také malé krátke slabé výhonky nevím jestli to není z podnože, uvidím na rok co z toho bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika