Příspěvky uživatele - Fiala_petr

Ztráta barvy plastového bazénu, 1.7.2018
Poradí někdo, co se dá dělat se stěnami plastového bazénu, které v místech nad hladinou ztratily barvu? Bazén je starý 14 let, zatřešený, takže sluncem to nebude, jen ve výšce nad hladinou, pás asi 12 cm, vyšisovaný (šedý), jinak původně bleděmodrý.... celý příspěvek >
Pecky, 25.6.2018
U sklízených plodů jsou pecky půlené. Děkuji Petr
Identifikace plevele, 10.9.2017 Obsahuje fotku
Na zahradě se mi rozmnožil tento plevel a není mi jasné, jak. Pravidelně sekám, takže z květů to nebude a dokáže zatáhnout trávník a likvidace jen totálním herbicidem(Quattro), kterým postříkám srdéčko rostliny. Pak ale zůstanou holé fleky a je to... celý příspěvek >
Sázení brambor po staronovém způsobu, 2.9.2017 Obsahuje fotku
Do pytlů(50 l)jsem zkoušel několik roků po sobě s hlínou, s vrstvením kompost -hlína, pak čistě s kvalitním jemným kompostem a postupně, jak narůstala nať přisypával a byla to ztráta času a výnos skoro nic. Letos jsem zkusil koncem dubna do trávy(15... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 20.8.2017 Obsahuje fotku
Loni na podzim jsem dostal zásilku(v krabici zabalené 4 ks na podnožích St. Julien A, jeden den jsem namočil kořeny do vody, na jaře zakrátil rozvětvení a nyní mají bohaté přírůstky, které jsem už 2x zakracoval. Rostou sice občas neukázněně, ale dá... celý příspěvek >
Jedná se o chorobu?, 20.8.2017 Obsahuje fotku
Vážení, na kmeni Topazu (4 roky mladý stromek) se vyhodily útvary. Před lety jsem je měl na Šampionu a později na Melodii. Zpočátku jsem útvary vyřezával a natíral propolisem (lihovým), později už jich bylo tolik a na nepřístupných místech, že jsem... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 20.8.2017
Topaz mám jako mladý stromek(4 roky), listy zdravé bez postřiku. Je pravda, že má tendenci růst kolmo (svisle), ale dá se tvarovat a mšice taky mají o něj zájem. Zatím spokojený. n.v. 300m.  MSK Petr
Sklizeň rakytníku, 6.8.2017 Obsahuje fotku
Plody rakytníku jsme sklidili (zhruba 8kg), šťávy 7 l, osladili za studena, něco zamrazili, něco je v ledničce na postupné užívání. Výpresky suším pro olej, jinak šťáva výborná. V přehuštěném uspořádání plody praskaly, bylo to pracné, ale myslíme, že... celý příspěvek >
Sklizeň rakytníku, 1.8.2017 Obsahuje fotku
 Mám odrůdu Sluníčko, kde se doporučuje sklizeň v půlce srpna. Jeden rok jsme plody nechali do zimy  (první úroda)a byly zkvašené na stromě. Druhým rokem jsme sklízeli v září, bylo to lepší (samozřejmě nedobré, trpké, ale léčivé). Letos... celý příspěvek >
Nezralé papriky, 1.8.2017
Taky se připojím se svou zkušeností k červenání paprik. Letos jsem zasadil (na sáčku červenou) Ozarovskou, typ California a stále ji sklízím zelenou. Chuť vcelku dobrá, jen mě štve, že stále nečervená. Loni začli červenat až v říjnu a to ve skleníku.... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 29.7.2017 Obsahuje fotku
 Pro pana Honzu H, za kritiku pana Pavlíčka, z 23.7.2017, se ještě jednou omlouvám,  ale odměna za práci se časem dostaví. Nejde mi o inspiraci, ale výsledný efekt. Petr
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 29.7.2017 Obsahuje fotku
Jedná se především o Hibernal a Dornfeldr. Černý úhor dá práci, ale jak ho jednou uděláte, stačí jen udržovat a má to spousta výhod (přidávání kompostu, hnojivá zálivka zákvasem, vsakování vody, záhřevnost, všechny živiny čerpá réva). Petr
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 23.7.2017
Máte pravdu, pane Honzo, použil jsem silná slova kritiky,  za které se panu Pavlíčkovi dodatečně omlouvám. Nějaké jeho fota jsem viděl i na,,co vaše réva", ale jsem zvyklý na černý úhor. Zatravňování(obzvlášťě v bahnitém terénu ob jedno... celý příspěvek >
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 22.7.2017
Takto určitě ne!!!Vážený pane, Pavlíček, toto má být vinice??? Styděl bych se něco takového mít a ještě to všem ukazovat. To je kus odvahy nebo drzosti a arogance??Následující pán má vinici, smekám klobouk. Takových foto více. Petr
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 3.7.2017
Ve literatuře se uvádí přidávat borax proti kaménkovitosti v plodech. Pokud to nepomůže, musíte se smířit nebo vykopat. Na kvetení tradičně superfosfát ne??Petr
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika