Vinaři z okolí Frýdku-Místku



endycz - (14) - 178.253 (?)
25.5.2017 11:24

Dobrý den, díky za odpověď, to jsem netušil, zase budu o něco chytřejší. Jinak k těm 5ti kusům mě momentálně vedl prostor který se dejme tomu za dva tři roky bude zvětšovat na nějakých 20 -30 hlav kde už bych už využil k množení těch 5 co mám + jiné odrůdy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 156.67 (?), 25.5.2017 8:39
Vaše domněnka není správná. Zřejmě se domníváte, že roub je ten pahýlek co trčí do boku. Ale réva se roubuje jinak - viz obrázek. Čili buďte v klidu, raší to tak, jak má. To by vinař, co vysadí 10 ha vinohradu, byl asi pěkně nakrklej, kdyby mu na všech sazenicích rašila podnož. Mimochodem, co Vás vedlo k vysazení 5 ks Solarisu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
endycz - (14) - 178.253 (?), 25.5.2017 11:24

Dobrý den, díky za odpověď, to jsem netušil, zase budu o něco chytřejší. Jinak k těm 5ti kusům mě momentálně vedl prostor který se dejme tomu za dva tři roky bude zvětšovat na nějakých 20 -30 hlav kde už bych už využil k množení těch 5 co mám + jiné odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 1.6.2017 10:46

Potřeboval bych poradit se zatížením dvouletého keře Somerset Seedless.

Kmínek cca 7mm, nové letorosty bují a mají i hodně květenství.

Kolik letorostů a květenství ponechat? zvažuji tak 1-2 květenství a 5 letorostů?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 1.6.2017 14:27

Jakou woodoo magií Vám přečkal loňský somerset letošní jarní mrazy, že dokázal obrazit i z kmínko-tažně? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 1.6.2017 15:48

Mám chybu v předchozím příspěvku, keř je jednoletý.

To že nepomrzl je asi zásluhou polystyrénové izolace, kterou jsem před mrazy tento jediný keř ochránil. Někde jsem tu dával fotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.6.2017 20:05
Letorostů nechat raději více.Asimiláty se budou pro zesílení kmínku a rezerv na zimu určitě hodit.Somerset zkousne více hrozínků i v druhém roce.Na plodnosti příští rok se to nijak neprojeví.Somerset je u mne v 5 exemplářích a nic jsem druhým rokem neredukoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 2.6.2017 20:38
Roste 5 letorostů, na každém jsou 2 květenství. Tolik hroznů přece nemůže utáhnout bez újmy. Přidávám aktuální foto.
Somerset
Somerset
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.6.2017 22:53
Letos na jednom letorostu somersetu i pět květenství,3-4 je jeho standart a vše vždy utàhl bez následků v příštím roce.Dokonce jak psal Bredík opravdu zvětšil hrozínky s vyšším věkem.Na jihu Čech je v plném květu, hlava ve skleníku má již obstojně odrostlé hrozínky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 6.6.2017 12:30

Jednou jsem na keři nechal všech 90 hroznů abych si ověřil, jestli je to přínosné, či ne. Všechny dozrály a v principu bych mohl být spokojený. Ale réví urostlo slabé a keř div, že neodešel v zimě. Vzpamatovával se z toho dva roky. Jinými slovy ne nadarmo se doporučuje probírka.
Na tak malém keři bych nechal max dva hrozny, ale je to na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 6.6.2017 13:01

Po poradě s panem Zdeňkem budu dělat probírku po odkvětu a nechám na dvou nejsilnějších letorostech po jednom hroznu, zbytek pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika