Vinaři z okolí Frýdku-Místku



host - 156.67 (?)
25.5.2017 8:39
Vaše domněnka není správná. Zřejmě se domníváte, že roub je ten pahýlek co trčí do boku. Ale réva se roubuje jinak - viz obrázek. Čili buďte v klidu, raší to tak, jak má. To by vinař, co vysadí 10 ha vinohradu, byl asi pěkně nakrklej, kdyby mu na všech sazenicích rašila podnož. Mimochodem, co Vás vedlo k vysazení 5 ks Solarisu?


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 156.67 (?), 25.5.2017 8:39
Vaše domněnka není správná. Zřejmě se domníváte, že roub je ten pahýlek co trčí do boku. Ale réva se roubuje jinak - viz obrázek. Čili buďte v klidu, raší to tak, jak má. To by vinař, co vysadí 10 ha vinohradu, byl asi pěkně nakrklej, kdyby mu na všech sazenicích rašila podnož. Mimochodem, co Vás vedlo k vysazení 5 ks Solarisu?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
endycz - (14) - 178.253 (?), 25.5.2017 11:24

Dobrý den, díky za odpověď, to jsem netušil, zase budu o něco chytřejší. Jinak k těm 5ti kusům mě momentálně vedl prostor který se dejme tomu za dva tři roky bude zvětšovat na nějakých 20 -30 hlav kde už bych už využil k množení těch 5 co mám + jiné odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 1.6.2017 10:46

Potřeboval bych poradit se zatížením dvouletého keře Somerset Seedless.

Kmínek cca 7mm, nové letorosty bují a mají i hodně květenství.

Kolik letorostů a květenství ponechat? zvažuji tak 1-2 květenství a 5 letorostů?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 1.6.2017 14:27

Jakou woodoo magií Vám přečkal loňský somerset letošní jarní mrazy, že dokázal obrazit i z kmínko-tažně? :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 1.6.2017 15:48

Mám chybu v předchozím příspěvku, keř je jednoletý.

To že nepomrzl je asi zásluhou polystyrénové izolace, kterou jsem před mrazy tento jediný keř ochránil. Někde jsem tu dával fotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.6.2017 20:05
Letorostů nechat raději více.Asimiláty se budou pro zesílení kmínku a rezerv na zimu určitě hodit.Somerset zkousne více hrozínků i v druhém roce.Na plodnosti příští rok se to nijak neprojeví.Somerset je u mne v 5 exemplářích a nic jsem druhým rokem neredukoval.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 2.6.2017 20:38
Roste 5 letorostů, na každém jsou 2 květenství. Tolik hroznů přece nemůže utáhnout bez újmy. Přidávám aktuální foto.
Somerset
Somerset
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.6.2017 22:53
Letos na jednom letorostu somersetu i pět květenství,3-4 je jeho standart a vše vždy utàhl bez následků v příštím roce.Dokonce jak psal Bredík opravdu zvětšil hrozínky s vyšším věkem.Na jihu Čech je v plném květu, hlava ve skleníku má již obstojně odrostlé hrozínky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 6.6.2017 12:30

Jednou jsem na keři nechal všech 90 hroznů abych si ověřil, jestli je to přínosné, či ne. Všechny dozrály a v principu bych mohl být spokojený. Ale réví urostlo slabé a keř div, že neodešel v zimě. Vzpamatovával se z toho dva roky. Jinými slovy ne nadarmo se doporučuje probírka.
Na tak malém keři bych nechal max dva hrozny, ale je to na vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 6.6.2017 13:01

Po poradě s panem Zdeňkem budu dělat probírku po odkvětu a nechám na dvou nejsilnějších letorostech po jednom hroznu, zbytek pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika