Scvrkávání bobulí



Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 57.71 (?)
29.7.2016 22:14

List nevyzerá ako napadnutý plesňou. Pri plesni sú tie farebné škvrny iné, a odspodu je biely povlak Tam to vyzerá skôr na menšiu poruchu vo výžive (fosfor, vápnik??).

Myslím že tie bobule sú poškodené úpalom, slnečným žiarením. Postihnuté miesto sa sfarbí na hnedo a prepadáva sa smerom dovnútra, neskôr zasychá. Plesňou napadnutá bobuľa má viac taký modrofialový nádych.

ale možno sa mýlim...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 24.7.2016 10:35, zobrazeno: 10410x

Dobrý den,  mám druhým rokem zasazenou 2 keře vinné révu. Nyní se mi na jedné révě začaly scvrkávat bobulky a zasychat listy od okraje. Je to plíseň? Díky. Happy


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 26.7.2016 7:28

a nemůže jít prostě o vláhový deficit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 139.235 (?), 26.7.2016 8:24

podobne vyzerajú bobule poškodené perenospórou ale môže to byť aj poškodenie slnečným žiarením (úpal), chcelo by to fotku celého strapca prípadne napadnutého listu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 28.7.2016 21:12

Tak jsem provedl postřik proti plísni a konečně udělal další foto.  Happy.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.211 (?), 29.7.2016 10:54

To co vidím na okraji listu je tzv. hypersenzitivní (obranná) reakce rostliny na révovou plíseň a nezdá semi, že by to mělo něco společného se scvrknutými bobulkami - plíseň na hroznech by vypadala jinak (soudě podle Vašeho prvního obrázku bobulí, z té další fotky hroznu se toho moc vyčíst nedá, jen vidím, že je něčím postříkaný a na nějaké bobulce je něco hnědého).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.211 (?), 29.7.2016 11:05

Ještě jednou a důkladně jsem si prohlížel ty fotky bobulí a hroznu, ale ty fotky skutečně někdy dost klamou.Co je to za odrůdu? Nikde jste to nepsal a čím přesně jste to stříkl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 29.7.2016 21:23

Měla by to být odrůda Beloje čudo. Stříknul jsem ho Acrobatem. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 57.71 (?), 29.7.2016 22:14

List nevyzerá ako napadnutý plesňou. Pri plesni sú tie farebné škvrny iné, a odspodu je biely povlak Tam to vyzerá skôr na menšiu poruchu vo výžive (fosfor, vápnik??).

Myslím že tie bobule sú poškodené úpalom, slnečným žiarením. Postihnuté miesto sa sfarbí na hnedo a prepadáva sa smerom dovnútra, neskôr zasychá. Plesňou napadnutá bobuľa má viac taký modrofialový nádych.

ale možno sa mýlim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 31.7.2016 20:06

Takové listy jsou jen ty nejstarší. Myslel jsem si, že to je asi nedostatek hořčíku. Koupil jsem Wuxal pro viinnou révu a stříknul tím 2x na list. A pak teprve začalo scvrkávání bobulí.  A to jsem právě začal uvažovat nad plísní. Pokud by to bylo poškozeno sluncem, má smysl řešit nějaké zastínění? Víno je vysázeno u západní stěny hospodářské budovy. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ondro - (48) - 12.170 (?), 2.8.2016 9:32

Ten list sa mi dost jasne javi na nedostatok horcika. To s bobulami nebude suvisiet. Tento rok je podstatne menej slnka ako ine roky, tipujem na bobuli plesen... hlavne ak sa ukazuje aj na viacerych listoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika