Sazenice révy 2016



ondro - (48) - 12.170 (?)
3.8.2016 13:17

Niekomu sa moze hodit kupit revu ci ovocne stromky v schreiber-baum.at

popis odrod je lepsi tu: wolfs-reben.de (maju aj webshop)

Posielaju aj postou, je to z Rakuska, cenu postovneho neviem, ja som tam bolo osobne. Je to nedaleko od hranice Slovenska i juznej Moravy.

cena pri osobnom odbere 4Eur / ks.

Maju tam aj skvelu ponuku velmi kvalitnych ovocnych stromkov - oni su priamo mnozitel - skolka.

Lepsi vyber novych a proti chorobam odolnych odrod ovocnych stromov nepoznam - a maju v ponuke aj rozne podpniky - co je u inych zriedkave.

Ceny pri osobnom odbere su asi 10% nizsie ako vo webshope. Cennik poslu mailom.

Pri osobnom odbere revy je dobre dopredu napisat, ze pridete a ktore odrody chcete... lebo mne sa stalo, ze niektore odrody, ktore mali v nedalekej skolke nemali priamo na predajni (alebo neboli vyorane) - tak nemam Georga.

Revu maju vraj na podnozi Kober5B.

V prvom roku vyzera odolnost dobra, sadil som vlani v decembri - ved bolo teplo. 

napr. Philipp uz ma aj stredne velky strapec tesne nad zemou - a zatial bez chorob, na rozdiel od susednej Eszter a Nadezdy Azos, ktore maju silnu perenosporu listov i bobul.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
         
host - 112.195 (?), 1.8.2016 10:49

Ustojcivyj dokucaevoj, Nero, Jalovenskyj ustojcivyj, Ester - absolutne bez problemov bez postrekov. Vostorg - z casu na cas sa objavi trochu mucnatka alebo plesen - ale nic katastrofalne, zatial som 3 roky nestriekal. A teraz klasicke odrody: Jupiter(Rhea) - treba 1-2 postreky proti mucnatke, plesnou trpi malo, Onyx staci 1-2 postreky v dazdivejsom roku, podobne Opal a Pannonia Kincse. Postrekmi myslim Thiovit, Vitisan a pod. pripravky do ekoprodukcie.

Stranka Slovplantu je mierne zavádzajúca, v tom sa asi zhodneme. Ale podla mna nie vo vacsej miere, nez je tomu u inych predajcov hocakeho ineho tovaru. Ulohou predajcu je predat, preto sa mnohi (cest slusnym a dobrym predajcom) snazia ludi oblbnut aby kupili aj nieco, co nepotrebuju, alebo nesplna ich poziadavky. Preto si refrencie a skusenosti s danym odrodami alebo nejakym vyrobkom vzdy treba nezavisle overit aj z inych zdrojov. Vy ste to evidentne neurobili a aj tak ste zaplatili 350 eur a popalil ste sa. Nuz ano - predajca Vas zrejme obalamutil, nepovedal Vam uplnu informaciu, alebo poskytol zavadzajucu. Lenze rovnako tak mate svoj diel viny na tomto aj neuspechu aj Vy, lebo Ste sa nechal nachytat a vsetkemu Ste uveril. U neovereneho dodavatela by som na prvy krat za 350 eur nikdy nenakupil, ak jednotkova cena je radovo 10 eur a bezna cena u konkurenice 3-4 eura, to je nerozumne.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 255.40 (?), 15.5.2019 10:26

To že má někdo největší nabídku neznamená autoamticky že je nejlepší. Mnohem důležitější je pravidivě informovat o tom co prodávám, osobní přístup, kvalita sazenic, cena/kvalita. Nějak nemám pocit že ve všem jako prodejce excelují aby je šlo hodnotit jako nejlepší. Já na jejich web samozřejmě zašel, ale už po projití diskusí se mě nezdály uvedené odolnosti odrůd, kteér mě zajímaly a evidentně nejsem sám. A o cenách se ani nezmiňuju. A to si za kvalitu a osobní přístup a pravdivé informace rád připlatím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 1.8.2016 21:31

Kvalitní sazenice za rozumnou cenu má i Pavel Plaček z Dyjákoviček.  Vostorg má každý rok, Krystal nevím.  Sazenice zasílá bez problému na dobírku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 211.13 (?), 3.8.2016 13:32

Začínám už taky hrozny dávat do sáčku z netkané textílie. Ne, že je ochhráníte nejen před ptactvem, ale i před hmyzem. 

Jinak osobně se Slovplantem mám jen dobré zkušenosti. Je pravda, že jsou předražení, ale rostliny mají v dobré kondici a to co je deklarovane to zkutečně kupujete.

Letost pravděpodobně dávám zlatou medaili odrůdě Demetra. Taky špatně nedopadly Azalia, Galachad, Čarli, Katrusja..favoritka na příští rok, Vostorog idealnyj,  Talisman klon Stimul. Ostatni mlade rostliny ještě nemám odvahu hodnotit.

Nadmořská výška 385 m.n.m., Beskydy chráněné v Jablunkovském průsmyku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ondro - (48) - 12.170 (?), 3.8.2016 13:17

Niekomu sa moze hodit kupit revu ci ovocne stromky v schreiber-baum.at

popis odrod je lepsi tu: wolfs-reben.de (maju aj webshop)

Posielaju aj postou, je to z Rakuska, cenu postovneho neviem, ja som tam bolo osobne. Je to nedaleko od hranice Slovenska i juznej Moravy.

cena pri osobnom odbere 4Eur / ks.

Maju tam aj skvelu ponuku velmi kvalitnych ovocnych stromkov - oni su priamo mnozitel - skolka.

Lepsi vyber novych a proti chorobam odolnych odrod ovocnych stromov nepoznam - a maju v ponuke aj rozne podpniky - co je u inych zriedkave.

Ceny pri osobnom odbere su asi 10% nizsie ako vo webshope. Cennik poslu mailom.

Pri osobnom odbere revy je dobre dopredu napisat, ze pridete a ktore odrody chcete... lebo mne sa stalo, ze niektore odrody, ktore mali v nedalekej skolke nemali priamo na predajni (alebo neboli vyorane) - tak nemam Georga.

Revu maju vraj na podnozi Kober5B.

V prvom roku vyzera odolnost dobra, sadil som vlani v decembri - ved bolo teplo. 

napr. Philipp uz ma aj stredne velky strapec tesne nad zemou - a zatial bez chorob, na rozdiel od susednej Eszter a Nadezdy Azos, ktore maju silnu perenosporu listov i bobul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ondro - (48) - 12.170 (?), 3.8.2016 13:25

Priamo u nich robilo aj viacero Cechov.  Ja som mailom s nimi pisal po nemecky i anglicky. Odpovedaju velmi ochotne a rychlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.239 (?), 3.8.2016 17:04

Nezlobte se na mne, ale srovnávat sortiment révy Slovplantu a Poysdorfu, to je jako nebe a dudy. Slovplant má samozřejmě také své chyby, ale ty má koneckonců každý u něhož jsem nakupoval, a to bez vyjímky. Úplně na dolním konci tohoto žebříčku je zahradníctvo Klívia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.91 (?), 12.8.2016 14:51

Súhlasím s Ondrom, že firma Slovplant zavádza. Tohto roku som od nich objednal prvý, ale aj posledný krát. Sadenice sú vypestované v Poľsku, o čom hovorí kód producenta na štítku 12/12/114 PL. Vypestované v skleníkoch, kde celá výživa je riešená listovými hnojivami + pri vysokej vzdušnej vlhkosti nemajú odrezky veľmi snahu zakoreňovať. V priloženom letáku upozorňujú neodstraňovať obal jiffy korenáča. No samozrejme som to zo zvedavosti spravil (opatrne manikurovými nožničkami). Výsledok - pohľad na úbohé korienky v počte asi 3 alebo 4 kusy. Na povrchu korenáča je síce dosť sorpčných korienkov, ale celkovo prekorenenie je SLABÉ. Ďalej odporúčajú vysadiť do ochranných tubusov, ktoré posielajú so sadenicami, na ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Prečo nenapíšu: naše sadenice sú zo skleníka a nie sú schopné vydržať priame slnečné žiarenie, preto ich treba zo začiatku tieniť. Výsledok - popálené listy aj pri polooblačnom počasí. Kým tieto "kvalitné" sadenice posielali v máji, mali možnosti do konca vegetačného obdobia narásť. Tohto roku posielali až v auguste, mám obavu o prezimovanie, kedže je málo času na riadne zakorenenie. Cena 2x vyššia ako u súkromných pestovateľov, kvalita a hlavne prekorenenie 2-3x slabšie. Nikdy viac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 87.122 (?), 12.8.2016 15:04

aj ja som pred týždňom kúpil sadenice, prvotriedne! nikde inde sa také kvalitné nedajú zohnať! vysadil som do tubusov a pre istotu aj zatienil, a rastú pekne! lepšie háhradníctvo ako slovlant na slovensku a čechách nie je!yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.42 (?), 14.8.2016 0:59

Ja by som si netrufol hodnotit tak jednoznacne rast sadenice kupenej len pred tyzdnom.

Ale v com su tie sadenice zo Slovplantu take skvele? Ved ujmu sa dobre aj od vsetkych inych predajcov, tak preco platit take vysoke Slovplantove ceny? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika