Ruská zima



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 180.66 (?)
8.2.2012 17:56

To je zaujímavý názor. Vždy som si myslel, že tmavé a matné povrchy odrážajú menej a vyžarujú viac tepelných lúčov ako biele a lesklé. V noci, aj keď je jasno predsa povrch snehu neodráža, neprijíma žiadne žiarenie, takže povrchy biele a lesklé by mali vyžarovať rovnak ako čierne a tmavé?surprise Takisto záleží, v akom čase porovnávate tieto povrchy- či po západu slnka alebo nad ránom. Pokiaľ povrch snehu vyžaruje teplo, ako píšete, potom by sa prízemná vrstva vzduchu mala zohrievať. Alebo nie?wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 58.114 (?), 8.2.2012 17:26

Sněhová pokrývka sice přes den zvýší odrazivost zemského povrchu vůči slunečním paprskům, ale v noci působí sníh negativně tím, že dokáže při vyjasnění snižovat noční teploty. Povrch totiž vyzařuje více tepelného záření než kolik jej přijímá a tím dochází k významnému ochlazování vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 180.66 (?), 8.2.2012 17:56

To je zaujímavý názor. Vždy som si myslel, že tmavé a matné povrchy odrážajú menej a vyžarujú viac tepelných lúčov ako biele a lesklé. V noci, aj keď je jasno predsa povrch snehu neodráža, neprijíma žiadne žiarenie, takže povrchy biele a lesklé by mali vyžarovať rovnak ako čierne a tmavé?surprise Takisto záleží, v akom čase porovnávate tieto povrchy- či po západu slnka alebo nad ránom. Pokiaľ povrch snehu vyžaruje teplo, ako píšete, potom by sa prízemná vrstva vzduchu mala zohrievať. Alebo nie?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 8.2.2012 18:42

To vidim naopak. Sneh odraza denne svetlo. Zem bez snehu sa zohrieva od slnka rychlejsie, preto sa sneh dava k stromkom skoro na jar, aby bola okolo nich zima a aby prilis skoro nevykvitli. Navyse tavenim snehu sa teplo spotrebovava tiez. To, ze sneh vyzaruje nejake tepelne ziarenie v noci mi pride ako uplny nezmysel. Ale dam sa poucit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.114 (?), 8.2.2012 19:04

Podrobně viz článek  "Vznik velkých mrazů"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.2.2012 19:12

no aspon, ze ten snih behem dneska na sluci tál, snad diky tomu bude vetsi teplo na vikendovou noc :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.206 (?), 9.2.2012 18:40

Dnes som sa bol pozrieť na svoj vinohrad 15 km od rieky Moravy a chce sa mi zakričať Heuréka! Nič nie je zmrznuté, ani európska réva (VZ, MT, IO), ktorú mám nachystanú na preočkovanie rezistentmi. Na snímke je Veltlínske zelené.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.2.2012 18:44

však ještě žádná zima nebyla (alespoň maximum nizkých teplot), i tak mně osobně už to stačilo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.206 (?), 9.2.2012 18:52

V Písku u Jablunkova mali pred týždňom mínus 23. V Dolnom Rakúsku asi taký mráz nebol, ale na zmrznutie révy to stačilo. Môj vinohrádok nie je ďaleko od nich, akurát na opačnom brehu Moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.2.2012 19:33

no ty teploty co hlasí na víkend jsou opravdu nic moc, asi se mých dosadvadních -16,9st otřese, nejradši bych celou zahradu potáhnul folií :)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.2.2012 19:59

- neotřese blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika