Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce



Stránky: 1,  2,  3   
Jakub D. - (1) - 60.81 (?) 
28.6.2010 17:37, zobrazeno: 18280x
Vím, že mi teď hodně lidí bude chtít napsat, ať projedu celou diskuzi, že daný problém najdu (udělal jsem) přesto se raději zeptám konkrétně. Nemoc? Jaká? škůdce? Obr č. 1 - odrůdu bohužel neznám (MOPR???) Obr č. 2 - Zweigeltrebe Prosím poraďte zda můžu stříkat nyní v době květu, nebo počkat. Na první fotce keř již s malými bubulemi druhý v plném květu. Četl jsem že nyní by se stříkat nemělo. Ale nebude už potom pozdě? A to hlavní - čím stříkat??? Ptám se jak laik, jsem lajk - prosím o zkušenou radu. Mockrát Vám děkuji Jakub
keř 1
keř 1
keř 2
keř 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.138 (?), 28.6.2010 22:08

Pokud je to padlí, má smysl i pozdější postřik, v závislosti na počasí. Ale to musíte prohlédnout i listy zespoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.65 (?), 29.6.2010 14:25

Není to padlí. Pravděpodobně se jedná o nedostatek nebo přebytek některého prvku. Jestli je toho málo, nedělal bych z toho vědu. Někde na internetu jsem dřív našel fotografie k této problematice. Zkuste to.

J. Jadrný 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.109 (?), 29.6.2010 16:11

Jestliže je zespodu bílý povlak - je to peronospora.

Viz. diskuse Peronospora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.248 (?), 2.7.2010 9:25

Podle druhého obrázku se jedná o červenou spálu dejte Melody Combi v dávce 1,8 kg/ha /180gramů na 100 litrů/ to vám zabere i v případě že by ste tam měl perenosporu a přidejte Falcon proti padlí.Venouš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.15 (?), 10.7.2010 22:24

Pěkný večer, mám prosbu a nevím co se s nově vysazenou révou děje, sice roste, ale nyni od půlky výhonu jsou listy skoro průhledné-jakoby měly málo chlorofylu, nevím, zda to může být od svilušek, ale je to zvláštní. Prosím poraďte, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.7.2010 22:35

Bez kvalitní fotografie bude asi rada těžká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.15 (?), 10.7.2010 22:39

pokusím se třeba Vám zítra poslat foto, ale vrtá mi to hlavou, ostatní odrůdy hned vedle jsou zcela OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 11.7.2010 8:03

Asi před dvěma týdny jsem na jednom keři (Regent) objevil něco podobného. Během několika dnů napadené listy (asi patnáct listů) celé zčervenaly a upadly. Vypadá to, že dál se to nešíří. Ničím jsem nestříkal, jen jsem napadený keř pohnojil popelem ze dřeva a zalil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.72 (?), 20.7.2010 16:31

Dobrý den.Můžete mi prosím poradit? Na jaře jsem vysadil pár hlav Pálavy a Rulandského šedého.Z počátku rostla réva slušně.Od vinaře, který mě sehnal révu jsem byl poučen jak ji zasadit a ošetřovat.Doporučil mě jako postřik Folpan, který jsem bohužel v prodejně nesehnal, tam mě doporučili jako náhradu Quadris.Dále jsem měl kvůli růstu přihnojovat ledkem, aby víno rychleji rostlo.Postřik jsem prováděl po 14 dnech a během 2 měsíců jsem dvakrát aplikoval ledek.Jaké však bylo zděšení po návratu z 10 denní dovolené, některé listy byli žluté, některé zeleno hnědé a některé dokonce opadané a mladé letorosty zaschlé.Vše jsem opět postříkal tentokrát sehnaným Folpanem.Nevím jestli se sazenice mohli spálit ledkem, nedo se jedná o peronosporu apod.Poraďte prosím jesti a čím provést postřik a jestli sazenice kterým již opadali listy, můžou ještě letos obrazit a máli cenu je nějak zachránit-budeli to vůbec možné.Za jakoukoli radu a odpověď. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika