Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 200.122 (?) 
20.7.2010 17:17

A nezapomněl vám vinař náhodou poradit, že mladé sazenice je nutno také občas zalévat? Až do minulého týdne byla značná horka a v povrchové vrstvě totální sucho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 144.72 (?), 21.7.2010 9:33

Děkuji za odpověď, ale zaléval jsem svědomitě, to by mě odešli všechny sazenice.Zapoměl jsem podotknout, že z 80% je zasaženo Rulandské šedé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.75 (?), 21.7.2010 11:00

Zkuste opatrně vyjmout jednu postiženou sazenici ze země za účelem prohlídky kořenů. Opatrně, mladé kořínky jsou velmi křehké. Pokud budou kořeny zdravé, jedná se o problém nadzemní části, např. napadení škudci či plísněmi. Pokud budou kořeny poškozené, zjistíte jak a tutíž pravděpodobně i příčinu. Mohlo dojít například k jejich ohryzu (larvy chroustů, hryzci,...). Nebo pokud došlo ke spálení vlivem přehnojení, budou kořeny vykazovat známky hniloby, atd... Také by pomohlo, kdybyste pořídil nějaké fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.248 (?), 22.7.2010 8:36

Nemyslím si že se sazeničky poškodily ledkem, pokud jste jej ovšem nerozpustil a neaplikoval na list.Pokud jsou listy flekaté, někdy až puntíkovatě flekaté jedná se pravděpodobně o perenosporu.Folpan je sice dobrý postřik, ale pokud jde perenospora, je lepší dávat postřiky systémové/Folpan je kontaktní/:mezi systémové s kurativním účinkem patří například Ridomil, Curzate,Melody Combi.Výbornou účinnost má Acrobat, ten je lokálně systémový-to znamená že ochrání rostlinu, zálistky však mohou být zasaženy perenosporou vlivem toho že se rychle rozvíjejí.U Vás však pokud chcete rychle vypěstovat kmínek zálistky stejně odstraňujete.Quadris je rovněž dobrý postřik, nesmí se ale aplikovat za teplot vyšších jak 25°C, hrozí vysoká odparnost a fotofytoza, což je spálení listů.To samé platí pokud dáváte za vysokých teplot síru-/Kumulus nebo Sulikol/.Vhodné je rovněž kombinovat postřiky proti perenospoře a padlí.Padlí na listu poznáte tak že se shora listu objevuje bílý povlak, u perenospory jsou spočátku fleky olejnaté až pak se zespoda listu objevuje bílý povlak a následně začnou usychat a posléze opadávat.Pokud Vám nezačnou letorosty černat a sesychat, můžou se rozvíjet dál ale v tom případě musíte právě zálistky na vrcholcích ponechat, ať má rostlina čím dýchat.Ošetřujte rostlinu postřikem maximálně každých 12 dní jak proti perenospoře, tak proti padlí..Podotýkám však že pouze révu pěstuji asi 30 let a postřiky prodávám, nejsem však odborně k tomu vyškolen pouze se zúčastňuji seminářů a čtu odborné články.Jinak Vám držím palce. Venouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.72 (?), 22.7.2010 10:09

Mnohokrát děkuji za odpověď, jsem vděčný za rady od Vás.Dle rady se pokusím opatrně vyjmout některou sazenici, zkontrolovat kořeny, dále pořídím pár snímků a připojím je.Co se týká ledku, tak ten jsem aplikoval dolu ke kmínkům v pevném stavu.Ještě jsem se chtěl zmínit, že jsem od vinaře dostal darem tři sezenice stolní odrůdy Rubenka, které se daří výborně. jan.veirauch@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.75 (?), 22.7.2010 11:52

Ta "Rubenka" se bude s největší pravděpodobností bude správně jmenovat "Rubanka". Ale to na chuti a vzhledu jejích hroznů určitě nic nemění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kawas - (12) - 179.172 (?), 25.7.2010 18:43

Dobrý den, chtěl bych se s Vámi poradit jestli jsem určil správně tuto chorobu? Jedná se o roztoče? (vlnovník, hálčivec nebo sviluška?) A provádím správně postřik s OMITE 570 EW? děkuji

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 25.7.2010 20:14

Je to vlnovník. Pokud používáte OMITE dle návodu, tak je to správně. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kawas - (12) - 179.172 (?), 15.8.2010 21:04

Dobrý den, tak mám na Vás znovu prosbu na určení napadení révy vinné, jedná se o letos na jaře vysazené rouby. Spodní listy rostliny jsou dobré, vrchní novější jsou napadené. Děkuji za případné rady o jakou nemoc nebo napadení se jedná, případně čím ošetřovat. MK.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 15.8.2010 23:30

Vypadá to opět na roztoče, ale tentokrát jiného druhu. Pokud jsou naspodu listů drobné pavučinky, jsou to svilušky (na fotce je něco takového vidět), pokud pavučinky nejsou, může to být i hálčivec...  Přípravek proti sviluškám máte, už jste válčil s vnovníky. Na hálčivce je dobrý např. Magus 200 SC (ale blbě se shání).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika