Prosím poraďte - nemoc nebo škůdce



host - 185.138 (?)
28.6.2010 22:08

Pokud je to padlí, má smysl i pozdější postřik, v závislosti na počasí. Ale to musíte prohlédnout i listy zespoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Jakub D. - (1) - 60.81 (?), 28.6.2010 17:37, zobrazeno: 18310x
Vím, že mi teď hodně lidí bude chtít napsat, ať projedu celou diskuzi, že daný problém najdu (udělal jsem) přesto se raději zeptám konkrétně. Nemoc? Jaká? škůdce? Obr č. 1 - odrůdu bohužel neznám (MOPR???) Obr č. 2 - Zweigeltrebe Prosím poraďte zda můžu stříkat nyní v době květu, nebo počkat. Na první fotce keř již s malými bubulemi druhý v plném květu. Četl jsem že nyní by se stříkat nemělo. Ale nebude už potom pozdě? A to hlavní - čím stříkat??? Ptám se jak laik, jsem lajk - prosím o zkušenou radu. Mockrát Vám děkuji Jakub
keř 1
keř 1
keř 2
keř 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 28.6.2010 22:08

Pokud je to padlí, má smysl i pozdější postřik, v závislosti na počasí. Ale to musíte prohlédnout i listy zespoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.65 (?), 29.6.2010 14:25

Není to padlí. Pravděpodobně se jedná o nedostatek nebo přebytek některého prvku. Jestli je toho málo, nedělal bych z toho vědu. Někde na internetu jsem dřív našel fotografie k této problematice. Zkuste to.

J. Jadrný 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.109 (?), 29.6.2010 16:11

Jestliže je zespodu bílý povlak - je to peronospora.

Viz. diskuse Peronospora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.248 (?), 2.7.2010 9:25

Podle druhého obrázku se jedná o červenou spálu dejte Melody Combi v dávce 1,8 kg/ha /180gramů na 100 litrů/ to vám zabere i v případě že by ste tam měl perenosporu a přidejte Falcon proti padlí.Venouš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.15 (?), 10.7.2010 22:24

Pěkný večer, mám prosbu a nevím co se s nově vysazenou révou děje, sice roste, ale nyni od půlky výhonu jsou listy skoro průhledné-jakoby měly málo chlorofylu, nevím, zda to může být od svilušek, ale je to zvláštní. Prosím poraďte, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 10.7.2010 22:35

Bez kvalitní fotografie bude asi rada těžká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 93.15 (?), 10.7.2010 22:39

pokusím se třeba Vám zítra poslat foto, ale vrtá mi to hlavou, ostatní odrůdy hned vedle jsou zcela OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 11.7.2010 8:03

Asi před dvěma týdny jsem na jednom keři (Regent) objevil něco podobného. Během několika dnů napadené listy (asi patnáct listů) celé zčervenaly a upadly. Vypadá to, že dál se to nešíří. Ničím jsem nestříkal, jen jsem napadený keř pohnojil popelem ze dřeva a zalil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.72 (?), 20.7.2010 16:31

Dobrý den.Můžete mi prosím poradit? Na jaře jsem vysadil pár hlav Pálavy a Rulandského šedého.Z počátku rostla réva slušně.Od vinaře, který mě sehnal révu jsem byl poučen jak ji zasadit a ošetřovat.Doporučil mě jako postřik Folpan, který jsem bohužel v prodejně nesehnal, tam mě doporučili jako náhradu Quadris.Dále jsem měl kvůli růstu přihnojovat ledkem, aby víno rychleji rostlo.Postřik jsem prováděl po 14 dnech a během 2 měsíců jsem dvakrát aplikoval ledek.Jaké však bylo zděšení po návratu z 10 denní dovolené, některé listy byli žluté, některé zeleno hnědé a některé dokonce opadané a mladé letorosty zaschlé.Vše jsem opět postříkal tentokrát sehnaným Folpanem.Nevím jestli se sazenice mohli spálit ledkem, nedo se jedná o peronosporu apod.Poraďte prosím jesti a čím provést postřik a jestli sazenice kterým již opadali listy, můžou ještě letos obrazit a máli cenu je nějak zachránit-budeli to vůbec možné.Za jakoukoli radu a odpověď. děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika