Odrůda vinné révy Klavora



host - 16.70 (?) 
6.12.2009 12:31, zobrazeno: 4334x

Zdravím, nevíte někdo něco o bílé moštové odrůdě Klavora, nebo máte s touto odrůdou nějaké vlastní zkušenosti? Mám pár sazenic z Mělníka a chtěl bych vědět nějaké bližší info - např. - z jakých odrůd a kdy vznikla, kdy dozrává a vůbec nějakou celkovou chrakteristiku jak révy, tak hotových vín z této odrůdy. Na internetu to nic nenajde. Díky moc za info... Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 62.58 (?), 6.12.2009 19:26

KLAVORA=(SV 12375 x Veltlínské červené/ volné opylení).Odrůda je bujného růstu, středně husté olistění, dřevo vyzrává dobře.Hrozen středně velký, rozvětvený,široký.Bobule vejčitá, malá,žluté barvy.Dužina řidší s tony veltl. červ.raneho.Rezistence k houbovým chorobám je výborná, k mrazu dobrá.Vhodná do hlinitých půd.Má velmi dobrou suchovzdornost.Vyžaduje reduktivní zpracování hroznů. Víno je extraktivní s medovými tony typu velt. červ.raného, květnaté, poměrně rychle zrající. (časopis Zahrádkář) V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.70 (?), 6.12.2009 20:12

Díky moc za informace, opravdu jsem o této odrůdě nemohl nic najít. No uvidíme co z toho vyroste (dám pak vědět:-)). Dozrávat bude asi celkem brzy, jak jsem pochopil. Mějte se Petr F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika