Odrůda cabernet cortis



mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?)
13.11.2017 20:55
Tož cortis po testování na několika hlavách letos objednán u krause na viničku.Ujalo se vše, několik hlaviček půjde z jara od země.Některé se trochu vzhledem odlišuji od ostatních, nyní na podzim se vybarvením listů ještě více liší.Tak jsem na ně zvědav, co z nich vyroste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
barnjiri - (4) - 162.251 (?), 24.10.2016 14:55, zobrazeno: 12982x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s odrůdou Cabernet Cortis. Děkuji za podělení se

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 24.10.2016 17:36

Je to super odrůda. Odolná k chorobám, vitální. Vloni i letos cukernatost 25.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 24.10.2016 18:32

Letos vysázeno 7 sazenic, posoudit budu moc až za několik let. Pan Mayer z mikulova mi tuto odrůdu moc nechválil, údajně slabě rodí. Tak nevím jestli mu mám věřit indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 24.10.2016 22:18

Nevěřte mu ani slovo.  Úrody jsou stejné jako u Solarisu nebo Müllerky.

Hrozen je sice řídký jako u Cabernetu Sauvibnon, ale je velký.

Druhá věc je nutnost pěčlivé ochrany. Modré sladké a voňavé hrozny lákají zloděje všeho druhu, nejvíce kosy, špačky a kvíčaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.131 (?), 26.9.2017 17:54

Letos je Cabernet cortis opět nádherný. Doufám, že již třetí ročník za sebou z něj vyrobíme víno v jakosti výběr. Klasické odrůdy po silných deštích začínají zahnívat, Cabernety se drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 28.9.2017 2:46
CC je i na jihu Čech kabrnák.Rondo u skleníku po padlí téměř na šrot, dva postřiky nestačily, na viničce v poho.Včera kvůli sršnům a vosám sklizen, jak se oteplilo, byl to šrumec, cukernatost 18čnm.Docukřen rmut na 23.Regent také šel na nakvašení, po změření sacharometrem 19čnm.Nebyl tolik napadán hmyzákama.CC má k 23čnm, ještě jej chci na hlavách aspoň týden nechat.Je stále v dobré kondici bez napadení čímkoli.Letos dosazeny dva řádky, jeden pravokořený, druhý roubované od Krause.Oboje až na tři hlavy roubovaného narostlo přes 2 metry.Jsem zvědav na srovnàní plodnosti a cukrů.
Regent při pomletí
Regent při pomletí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 28.9.2017 7:21
Dneska budu měřit CC na svých sedmi hlavách. Už po něm jdou špačci, dal jsem na těch pár střapců pytlíky. Bohužel roční sazenice přes zimu a následně jaro vymrzly, všechny šly znovu od země, ale i tak na některých jsou střapce. Sice u země, ale jsou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.131 (?), 12.11.2017 15:31

Já mám s CC opačnou zkušenost.  Sazenice - 5O ks od velkododavatele z Moravy se mě ujaly na 100 % a tuhou zimu přežily bez problémů. Bohužel,  asi 18 keřů z 50 vysazených bylo něco jiného. Taky modrá odrůda - asi Acolon, ale nepasoval mě do sestavy, kvůli ranonsti, tak jsem je podsadil CC.

K podsadbě jsem požil sazenice CC od pana Krause, které jsem omylem zapoměl před rokem hluboko založené v krechtu.  K mému údivu se i tyto rok skladované sazenice ujaly a Acolon můžeme vystříhat.

Jinak Acolon mám rád,  je také špička, ale mám ho na jiném místě mezi ranýma odrůdama: Naopak CC sklízíme téměř poslední, když nepočítám odrůdy nechané na ledové víno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 13.11.2017 20:55
Tož cortis po testování na několika hlavách letos objednán u krause na viničku.Ujalo se vše, několik hlaviček půjde z jara od země.Některé se trochu vzhledem odlišuji od ostatních, nyní na podzim se vybarvením listů ještě více liší.Tak jsem na ně zvědav, co z nich vyroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 30.186 (?), 16.11.2017 22:27

S panenskou úrodou CC velká spokojenost. Sklízeno 23. 9., cukernatost 25, z 50 hlav 110kg hroznů. Litoměřicko - viniční trať "Pod Košťálovem". Výsadbový materiál mám z Německa.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika